Drogi w Rybniku odśnieżone. Magazyny pełne soli [ZDJĘCIA]

  Drogi w Rybniku odśnieżone. Magazyny pełne soli [ZDJĘCIA]

  Barbara Kubica

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Drogi w Rybniku odśnieżone. Magazyny pełne soli [ZDJĘCIA]
  1/7
  przejdź do galerii
  Po nocnych opadach śniegu drogi w Rybniku są znakomicie odśnieżone. Jeździ się bez problemów, bo też magazyny Rybnickich Służb Komunalnych sa pełne soli.
  Nie wystarczą ciepłe szaliki, czapki i buty, by bez problemu przeżyć tegoroczną zimę. Potrzeba jeszcze około 1400 ton soli, dziewięciu gigantycznych pługów i solarek, a także kilkudziesięciu pracowników Rybnickich Służb Komunalnych. Wraz ze spadkiem temperatur i pojawieniem się pierwszego śniegu w siedzibie RSKw Rybniku zapanowało ożywienie. - Przynajmniej w tym roku nikt nie może powiedzieć, że drogowców zaskoczyła zima - śmieją się pracownicy RSK. Irzeczywiście. Zaraz po tym, jak po raz pierwszy lokalne drogi przykrył biały puch, na drogi wyjechały pługi i piaskarki.

  ZOBACZ KONIECZNIE:
  WYPADKI, KOLIZJE, OBJAZDY – ZDJĘCIA ZNAJDZIESZ TUTAJ
  BYŁEŚ ŚWIADKIEM ZDARZENIA? NAPISZ I PRZEŚLIJ ZDJĘCIE LUB FILM NA alert@dz.com.pl


  - Cały sprzęt jakim dysponujemy mamy już uzbrojony. Łącznie mamy do dyspozycji dziewięć pługów i posypywarek - mówi Jarosław Kacprzak, zastępca dyrektora Rybnickich Służb Komunalnych. Te pojazdy mają za zadanie odśnieżanie i posypywanie głównych, rybnickich dróg, m.in. ulice Gliwicką, Żorską czy Wodzisławską.

  - Wzorem lat ubiegłych utrzymaniem dróg w dzielnicach i na osiedlach zajmują się prywatne podmioty, z którymi mamy podpisane stosowne umowy. Mamy po jednym pługu przypisanym do każdej z dzielnic. W czterech największych dzielnicach, czyli: Północy, Maroko-Nowiny, Niedobczyce i Boguszowice do odśnieżania dróg przeznaczone są po dwa pojazdy - mówi Kacprzak.

  Centrum Utrzymania Dróg w RSK pracuje już w systemie ciągłym - 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Pełne są też magazyny - zalega w nich łącznie ok. 1400 ton soli. To jeszcze zapas niewykorzystany w ubiegłym roku.

  - Przyjmujemy też zgłoszenia telefoniczne od mieszkańców w przypadkach, gdzie potrzebna jest nasza interwencja - mówi Kacprzak. Jeżeli w Waszej najbliższej okolicy znajduje się nieodśnieżona, śliska droga, dzwonić można pod numer telefonu: (32) 432 95 60.


  *Najpiękniej oświetlone miasto na święta. Które? ZOBACZ TUTAJ
  *Niesamowite zdjęcia nocne Katowic. Tomasz Kozioł pokazał Katowice, jakich nie widzieliście [ZDJĘCIA]
  *Morderstwo w Katowicach na Tysiąclecia: Marta wołała o pomoc. Przed kim uciekał Dawid?
  * Szalony kierowca toyoty yaris z Będzina zajeżdża drogę i strzela! [FILM Z KAMERKI, ZDJĘCIA]
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama