Strajk na Śląsku: Fiasko rozmów ws. kopalń. Kopacz: Jest mi...

  Strajk na Śląsku: Fiasko rozmów ws. kopalń. Kopacz: Jest mi przykro. Grzesik: Co ja tam robiłem?

  Agata Pustułka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Fiasko rozmów z premier Kopacz
  1/7
  przejdź do galerii

  Fiasko rozmów z premier Kopacz ©Maciej Gapiński

  Strajk na Śląsku: Nie ma porozumienia między związkami zawodowymi a rządem. - Jest mi przykro - mówi Ewa Kopacz, po 12 godzinach negocjacji i dodaje: - Nadal na stole jest nasz program. Czekamy na kolejne rozmowy.
  Strajk na Śląsku:

  Premier Kopacz jasno deklaruje: nie ma zgody dla funkcjonowania nierentownych kopalń, ale chce dać wszystkim szansę. - Przyjechałam tu z intencją ratowania górnictwa i miejsc pracy - wyjaśniła premier.

  Dominik Kolorz, szef śląsko-dąbrowskiej S zapowiada eskalację protestów, ale też powrót do rozmów. Kiedy? Nie wiadomo.

  Co teraz? Jak będzie przebiegał strajk we wtorek?
  CZYTAJ KONIECZNIE I ZOBACZ NA ŻYWO RELACJA + ZDJĘCIA + WIDEO
  STRAJK NA ŚLĄSKU WE WTOREK, 13.01.2015 GÓRNICY ESKALUJĄ PROTEST


  Co się stało wg premier Ewy Kopacz:
  Szefowa rządu rozmowy oceniła jako "twarde", ale prowadzone w "dobrej atmosferze. - Ku mojemu zdziwieniu rozjeżdżamy się bez porozumienia - mówiła po zakończeniu negocjacji Ewa Kopacz.


  Co się stało wg związkowców:
  - Pani premier przyjechała z niczym - mówił po zakończeniu negocjacji z Ewą Kopacz szef górniczej Solidarności Jarosław Grzesik. Dodał, że propozycja, która szefowa rządu przedstawiła w czasie trwających 12 godz. negocjacji, nie różniła się od planu naprawczego, który został zaprezentowany w środę. - Zastanawiam się, co ja tam robiłem przez 12 godz. Dziwię się, że nie wyszedłem wcześniej - mówił zaraz po zakończeniu negocjacji Jarosław Grzesik.


  - Premier Kopacz nie dała nam gwarancji, że kopalnie wskazane do likwidacji będą funkcjonować dłużej niż do 2018 roku. Te propozycje nie różniły się niczym od poprzednich. Zastanawiam się, co tu robiłem przez 12 godzin. Dziwię się, że nie wyszedłem wcześniej - wyjaśniał przewodniczący Dominik Kolorz.

  Propozycje zakładały przejęcie wszystkich czterech kopalń przez Spółkę Restrukturyzacji Kopalń i następnie opracowanie dla nich indywidualnych programów naprawczych. Zdaniem związkowców takie rozwiązanie nie gwarantuje utrzymanie zakładów pracy.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (23)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   uwaga!

   górol (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   UWAGA OPASŁE KNURY Z WIEJSKIEJ,PAMIETAJCIE ZE ,TO MY -POLSKIE SPOŁECZENSTWO JESTESMY WASZYM PRACODAWCĄ!!! i znamy wasze adresy!uwazajcie!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   swieta racja!

   górol (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   opasłe ignoranckie swinie, zapomniały o tym , ze to my ,społeczeństwo polskie jesteśmy ich pracodawcami, oni maja pracować dla naszego dobra! trzeba im to przypomiec na wiejskiej, niech wiedza ze...rozwiń całość

   opasłe ignoranckie swinie, zapomniały o tym , ze to my ,społeczeństwo polskie jesteśmy ich pracodawcami, oni maja pracować dla naszego dobra! trzeba im to przypomiec na wiejskiej, niech wiedza ze zmamy ich miejsca zamieszkania, i jak dalej tak będą robic , to nas -całe społeczeństwo będą musieli nazywać terrorystami!!!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   likwidacje

   górolka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   Proponuję przeprowadzić restrukturyzacje ale naszego rządu .....zmniejszyć i to definitywnie ilość świń przy korycie .... na tak mały kraj mamy zdecydowanie za dużo rządzących ....wszystkie te...rozwiń całość

   Proponuję przeprowadzić restrukturyzacje ale naszego rządu .....zmniejszyć i to definitywnie ilość świń przy korycie .... na tak mały kraj mamy zdecydowanie za dużo rządzących ....wszystkie te dodatki i diety oraz odprawy ....to są takie pieniądze które przydały by się na inwestycje w polską gospodarkę .... ale nie lepiej aby miliony ludzi klepało biedę niż kilku tłustych polityków sie pozbyć .....Ewa do roboty kasa na wiejskiej leży ....wszyscy normalni obywatele powinni wyjść na ulicę i strajkować tak długo aż w naszym kraju zmniejszy się o połowę ilość świń przy rządowym korycie !!!!!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   matka 2 dzieci

   anna (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   polacy róbmy coś! oni -ten obcy rząd nas zagłodzi!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   WON!

   GÓRAL (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   UKRADLI NASZE STOCZNIE, LASY , KRADNA PO CICHU ZAKOPANE , ATERAZ CHCĄ UKRASC NASZE KOPALNIE!!! KOPACZOWA NA KOPACH Z KRAJU!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   MATKA 2 DZIECI

   ANNA (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   RUDY I JEGO BANDA TO NIE POLSKI RZAD! SPRZEDALI NASZE STOCZNIE, LASY A TERAZ CHCA SPRZEDAC NASZE KOPALNIE!! NIE POZWÓLMY NA TO!! DOSC TEGO!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   DOSYC!

   GÓRAL (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   RUDY I JEGO BANDA Z KOPACZOWA NA CZELE, TO NIE POLACY!! SPRZEDALI POLSKIE STOCZNIE , POLSKIE LASY, SPRZEDAJA PO CICHU ZAKOPANE ,A TERAZ CHCA NASZYCH KOPALNI!!! LUDZIE KRWI WOŁAM DLA ZDRAJCÓW!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   DOSYĆ!

   GÓRAL (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   RZAD RUDEGO Z KOPACZOWA NA CZELE , TO NIE JEST POLSKI RZAD,SPRZEDALI NASZE STOCZNIE, LASY PANSTWOWE, SPRZEDAJA ZAKOPANE, A TERAZ BIORA SIE ZA NASZE KOPALNIE!! KRWI WOŁAM DLA ZDRAJCÓW!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   sprzedaż

   górolka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Tylko sprzedawać polskę chcecie ..kiedyś były wojny i zabory...rozbiory itp wszystko odbywało się przemocą ...a dziś nasz rząd poprostu na tacy oddaje całą naszą gospodarkę ....Jestem za tym aby...rozwiń całość

   Tylko sprzedawać polskę chcecie ..kiedyś były wojny i zabory...rozbiory itp wszystko odbywało się przemocą ...a dziś nasz rząd poprostu na tacy oddaje całą naszą gospodarkę ....Jestem za tym aby górnicy nie odpuścili za ciężko pracują na chleb aby przeżyć ....Rosje wspierają polscy politycy węgiel sprowadzają który jest na poziomie zwykłego kamienia ...ani ciepła nie daje ani się cały nie spala ....ludzie zacznijcie kupować nasz polski węgiel jest 10000 x lepszy i wydajniejszy ...zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   DOŚC POLSKIEGO TERRORYZMU

   Ślonzok (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 3

   Dość niszczenia przez Poloków wszystkiego co ŚLASKIE DOŚĆ DEGRADACJI ŚLASKA PRZEZ POLOKÓW


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   idioto

   ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   to nie polacy ,tylko obcy rząd rudego i kopacz cie niszcza! rozumiesz ciulu?

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama