Ważne
  Sosnowiec: od soboty dużo zmian w kursowaniu tramwajów

  Sosnowiec: od soboty dużo zmian w kursowaniu tramwajów

  TOS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Tylko jedna z pięciu stałych sosnowieckich linii tramwajowych będzie od najbliższej soboty kursować po swojej stałej trasie. Na pozostałych sporo się zmienia. Wymuszają to prowadzone remonty torów tramwajowych.
  W piątek 13 lutego rozpoczyna się przebudowa torowiska na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Sobieskiego. Prowadzone prace uniemożliwią przejazd na wprost przez skrzyżowanie z ulicy Piłsudskiego w stronę centrum miasta i w ulicę Kilińskiego.

  - Objazd w stronę centrum zostanie wyznaczony przez ulicę Sobieskiego, gdzie za przystankiem tramwajowym możliwy będzie skręt w lewo, co umożliwi dojazd ponownie do remontowanego skrzyżowania i skręt w prawo w stronę centrum miasta.
  Aby dojechać do ulicy Kilińskiego, będzie można skręcić z ul. Piłsudskiego w Aleję Mireckiego, a następnie w ul. Jana Kiepury lub dalej w ul. Sedlaka – informuje Ryszard Złotorowicz, kierownik budowy z firmy Skanska.

  Z ulicy Sobieskiego możliwy będzie jedynie skręt w prawo w stronę centrum. Aby dostać się do ulicy Kilińskiego, trzeba będzie dojechać ul. Kierocińskiej i Starą do alei Mireckiego. Z Kilińskiego będzie można skręcić w prawo w Piłsudskiego. Możliwa będzie także jazda na wprost w ul. Sobieskiego. - Kierowcy jadący z centrum w stronę Katowic nie napotkają żadnych utrudnień na wysokości remontowanego skrzyżowania. Z tej strony możliwa będzie jazda na wprost oraz skręty w ulicę Kilińskiego oraz Sobieskiego – zaznacza Ryszard Złotorowicz. Ta zmiana organizacji ruchu będzie obowiązywała do końca maja 2015 roku.

  Zmiany obejmą również ruch tramwajowy. Z powodu prac prowadzonych w Sosnowcu, ale także w Katowicach-Szopienicach linia tramwajowa nr 15 nie pojedzie z Katowic do Sosnowca. Z Zagórza "15" skieruje się do Milowic, a trasę pomiędzy centrum Sosnowca a Katowicami-Zawodziem obsłuży zastępcza komunikacja autobusowa.

  Przez skrzyżowanie ul. Piłsudskiego i Sobieskiego "15", a także kursujące tędy normalnie "21" przejeżdżać będą po jednym torze.

  W środę 18 lutego rozpocznie się także remont na ul. Małachowskiego pomiędzy Rondem Gierka a ul. Mościckiego. Linia nr 27 z Kazimierza Górniczego już od soboty zostanie skrócona do Pętli Będzińskiej w dzielnicy Pogoń, a od poniedziałku w dwóch kierunkach kursować będzie ulicą Sienkiewicza. W środę wróci też na tory linia nr 24, ale z ul. Okrzei pojedzie tylko do Ronda Gierka, gdzie nadal będzie kończyć trasę linia nr 26 z Mysłowic.

  W Zagłębiu pojawi się też nowa linia nr 45, która będzie kursować z zajezdni w Będzinie do pętli w Sosnowcu-Zagórzu.

  Od środy zamknięty będzie odcinek ul. Małachowskiego od Mościckiego do Ronda Gierka, dlatego też linie nr 88, 91 i 100 spod Urzędu Miejskiego pojadą bezpośrednio w kierunku Ślimaka bez obsługi rejonu dworca. Linia nr 116 od strony Ronda Ludwik pojedzie za to przez Dworzec PKP.


  *Zamieszki przed siedzibą JSW: Policja znowu strzelała do związkowców WIDEO + ZDJĘCIA
  *Psychopata z Zabrza więził kobietę w kanale. Opis tortur jest drastyczny. Czy zostanie skazany?
  *Zielony jęczmień na odchudzanie? Tak! To działa. Właśnie zielony jęczmień stosują gwiazdy TV
  *Zwolnienia grupowe w Biedronce to fakt. Oto pracownicy do zwolnienia
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama