Koncert w NOSPR w Katowicach: Adam Makowicz gościem...

  Koncert w NOSPR w Katowicach: Adam Makowicz gościem "Zielonej Wyspy Śląsk"

  Ola Szatan

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W Ustroniu jest dom Adama Makowicza, który zbudowali jego rodzice po tym, jak przenieśli się tu z Rybnika
  1/2
  przejdź do galerii

  W Ustroniu jest dom Adama Makowicza, który zbudowali jego rodzice po tym, jak przenieśli się tu z Rybnika ©Arkadiusz Gola

  Koncert w ramach finału kampanii "Zielona Wyspa Śląsk" tym razem odbędzie się w katowickiej NOSPR. Z udziałem wybitnego pianisty.
  Nie, jak dotąd, pierwszego dnia wiosny, ale 22 marca rybnicko-żorski zespół Carrantuohill znów zazieleni cały Śląsk. Wszystko w związku z finałem siódmej edycji kampanii ekologiczno-artystycznej "Zielona Wyspa Śląsk".

  Tegoroczna impreza to nie tylko delikatna zmiana daty, ale też miejsca. Po raz pierwszy koncert odbędzie się w katowickiej sali NOSPR - w poprzednich latach artystów gościł zabrzański Dom Muzyki i Tańca.


  - Bardzo nam zależy, żeby impreza się rozwijała. Dlatego trzeba wymyślać coś nowego - mówi Bogdan Wita, gitarzysta zespołu Carrantuohill.

  - W zeszłym roku na kulturalnej mapie Śląska pojawiła się nowa, fantastyczna sala, dlatego postanowiliśmy spróbować zorganizować koncert w sali NOSPR. To z kolei zmusiło nas do stworzenia bardziej symfonicznego programu. Zaprosiliśmy więc Adama Makowicza - dodaje gitarzysta.

  Urodzony na Zaolziu Adam Makowicz to wybitny pianista, mistrz improwizacji, legenda jazzu. Nagrał kilkadziesiąt płyt i występował w najważniejszych salach koncertowych na świecie. Od 1978 roku jego domem jest Nowy Jork.

  Jesienią każdego roku powraca do Polski na kilka tygodni, by zagrać u nas serię koncertów. Zatrzymuje się wtedy w domu, który ma w Ustroniu. - Adam Makowicz specjalnie przyleci ze Stanów, aby wystąpić na naszym koncercie - zdradza Bogdan Wita.

  W Katowicach towarzyszyć mu będzie orkiestra symfoniczna PSM im.Braci Szafranków pod dyrekcją Romany Kuczery oraz połączone siły chórów: Dominanta (z PSM II stopnia w Rybniku) i Autograph pod dyrekcją Joanny Glenc. Pojawi się też harfistka Anna Faber. Na finał szykuje się wspólne występ Adama Makowicza i Carrantuohill. Koncert rozpocznie się o g. 16.

  Bilety do kupienia w NOSPR.


  *Zamieszki przed siedzibą JSW: Policja znowu strzelała do związkowców WIDEO + ZDJĘCIA
  *Psychopata z Zabrza więził kobietę w kanale. Opis tortur jest drastyczny. Czy zostanie skazany?
  *Zielony jęczmień na odchudzanie? Tak! To działa. Właśnie zielony jęczmień stosują gwiazdy TV
  *Zwolnienia grupowe w Biedronce to fakt. Oto pracownicy do zwolnienia
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama