Ruch Chorzów ukarany zakazem transferów, ale chce się...

  Ruch Chorzów ukarany zakazem transferów, ale chce się odwołać

  Jacek Sroka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Ruch Chorzów ukarany zakazem transferów, ale chce się odwołać
  1/2
  przejdź do galerii

  Ruch Chorzów ukarany zakazem transferów, ale chce się odwołać ©Arek Gola/Dziennik Zachodni

  Komisja Dyscypliny PZPN ukarała Ruch Chorzów półrocznym zakazem transferów za nie spłacenie starych długów wobec byłych piłkarzy.
  Ruch Chorzów ukarany zakazem transferów:

  Jest iskierka nadziei, że wreszcie odzyskamy swoje pieniądze. Wydział Dyscypliny PZPN przyznał nam rację i kazał nie tylko spłacić Niebieskim wszystkie stare zaległości wobec siedmiu swoich byłych zawodników i trenera, ale też nałożył na cho-rzowski klub półroczny zakaz transferów. Może to zrobi na nich wrażenie, bo 100 tys. zł, którymi z tego samego powodu ukarani zostali w 2010 roku spłynęło po nich jak po kaczce, a my dalej nie dostaliśmy nawet złotówki - powiedział Bartłomiej Jamróz, który jest w gronie osób czekających od 11 lat na wypłatę pieniędzy.

  Poza Jamrozem sprawa, która ciągnie się od 2004 roku, dotyczy Rafała Kwiecińskiego, Jana Wosia, Marka Matuszka, Jakuba Wierzchowskiego, Jacka Matyji i Damiana Gorawskiego oraz trenera Oresta Lenczyka. Każdy z nich ma wyroki Piłkarskiego Sądu Polubownego potwierdzające zaległości Ruchu, tyle że chodzi nie o spółkę, a stowarzyszenie KS Ruchu postawione obecnie w stan likwidacji. W przypadku Jamroza jest to kwota blisko 93 tys. zł. W sumie zaległości wobec ośmiu osób sięgają miliona złotych plus odsetki. Te długi nie znalazły się jednak na liście zobowiązań przejętych przez powstałą w 2005 roku sportową spółkę akcyjną, która wzięła na swój garnuszek drużynę Niebieskich. Ruch SSA spłacił ponad 6 mln starych długów stowarzyszenia, a zarząd PZPN potwierdził uregulowanie wszystkich zaległości chorzowian specjalną uchwałą z 26 września 2008 r.

  Sprawa tego długu wraca przed każdym procesem licencyjnym. Orzeczenie Komisji Dyscyplinarnej nie jest prawomocne, a klub po otrzymaniu pisemnego uzasadnienia decyzji ma tydzień na złożenie odwołania do Najwyższej Komisji Odwoławczej i zamierza z niego skorzystać, bo nie poczuwa się do winy. Ostateczny werdykt powinien zapaść za kilka miesięcy.


  *Waloryzacja rent i emerytur 2015 PODWYŻKA NIE DLA WSZYSTKICH JEDNAKOWA
  *16-letni Wojtek z Piekar zmarł na lekcji WF. Szok w szkole ZDJĘCIA
  *Zielony jęczmień na odchudzanie? Tak! To działa. Właśnie zielony jęczmień stosują gwiazdy TV
  *Koncert Linkin Park w Rybniku POZNAJ SZCZEGÓŁY + BILETY
  *Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Za co????

   adRian (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   Za co ma Ruch płacić skoro jest potwierdzone i to przez PZPN, że długi zostały spłacone? Tutaj albo WD PZPN robi sobie jaja, albo faktycznie jest coś na rzeczy w co wątpię, skoro wcześniej PZPN...rozwiń całość

   Za co ma Ruch płacić skoro jest potwierdzone i to przez PZPN, że długi zostały spłacone? Tutaj albo WD PZPN robi sobie jaja, albo faktycznie jest coś na rzeczy w co wątpię, skoro wcześniej PZPN specjalną uchwałą usankcjonował spłatę długów. Jedyne wyjaśnienie jest takie że w PZPN jest jeden wielki burdel przez który cierpi większość klubów w Polsce.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama