Za 11 mln rozbudowali szkołę i przedszkole! [ZDJĘCIA]

  Za 11 mln rozbudowali szkołę i przedszkole! [ZDJĘCIA]

  Arkadiusz Biernat

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Za 11 mln rozbudowali szkołę i przedszkole! [ZDJĘCIA]
  1/34
  przejdź do galerii
  Zespół szkolno - przedszkolny na Głożynach już rozbudowany. Inwestycja kosztowała prawie 11 mln zł. Opłacało się. Bo teraz uczniowie oraz przedszkolaki mają doskonałe warunki. Zobaczcie zdjęcia.

  Zespół szkolno - przedszkolny na Głożynach rozbudowany. Za 10,9 mln zł  Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 i przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 1 im. Gromadki Misia Uszatka korzystają już z nowego Zespołu Szkolno - Przedszkolnego na Głożynach. Prace rozpoczęły się jeszcze pod koniec 2013 roku.

  - W ramach inwestycji powstało nowe 5- oddziałowe przedszkole z salą multimedialną, kuchnią i całym zapleczem technicznym.
  Natomiast szkoła skorzysta z nowej świetlicy, biblioteki, sali korekcyjnej, sali gimnastycznej. Zyskała też starsza część szkoły. W miejsce sali gimnastycznej powstały szatnie, toalety oraz część administracyjno - biurowa - tłumaczy Danuta Krzyśków, dyrektorka SP 3.

  Co warte podkreślenia, Zespół Szkolno - Przedszkolny powstał przed czasem. Inwestycja miała być gotowa w czerwcu 2015 roku.

  Nowy kompleks ma długość 150 metrów długości, szerokość 21 m i 2800 metrów kwadratowych powierzchni. Obiekt jest nowoczesny, kolorowy i w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W segmencie od strony szkoły znajdują się: świetlica, sala do zajęć rekreacyjnych i biblioteka. Dalej mieści się sala gimnastyczna (18x24 m), która posiada ma widownie na 135 miejsc (trybuny można złożyć).  Za salą gimnastyczną jest stołówka (wraz z kuchnią), która obsługiwać będzie uczniów oraz przedszkolaków. Natomiast kolejnym segmencie znajduje się przedszkole.

  - Przedszkole ma pięć niezależnych sal. Każda z nich ma swoje zaplecze, m.in. dostosowane do potrzeb dzieci toalety. Jest jeszcze dodatkowa sala, która połączona jest z jedną z sal dydaktycznych przedszkola ścianką przesuwną. Znajduje się tam m.in. sala audiowizualna z nagłośnieniem. Tam też mogą odbywać się różnego rodzaju występy - wylicza Grażyna Janeta, naczelnik Wydziału Urbanistyki i Inwestycji w radlińskim magistracie.

  Najbardziej z inwestycji cieszą się w Przedszkolu Publicznym nr 1. Dotąd placówka mieściła się w bardzo małym i starym budynku. - Teraz jest bardzo wygodnie. Rodzice i dzieci są bardzo zadowoleni z przeprowadzki. Przykładem zmiany może być szatnia, gdzie w jednym momencie może przebywać ponad 100 dzieci. Wcześniej maluszki musiały przebierać buty w grupach, bo było ciasno - przyznaje Grażyna Gatnar, dyrektorka przedszkola.

  Budowa kompleksu kosztowała 10,9 mln zł (na budowę sali gimnastycznej miasto pozyskało dotacje 920 tys. zł).

  *Koszmarny wypadek w Bytomiu na autostradzie A1. Mężczyzna jechał pod prąd [ZDJĘCIA]
  *Egzamin gimnazjalny 2015: PYTANIA + ARKUSZE + ODPOWIEDZI
  *Potężny wstrząs w kopalni odczuwalny na Śląsku i Zagłębiu: Akcja ratunkowa trwa
  *Nowe becikowe: 1 tys. zł przez 12 miesięcy ZASADY + DOKUMENTY
  *Śląsk Plus. Zobacz nowe wydanie interaktywnego tygodnika o Śląsku
  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama