Stadion Śląski ma służyć jak największej liczbie naszych...

  Stadion Śląski ma służyć jak największej liczbie naszych klubów

  Marek Szczerbowski

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Marek Szczerbowski

  Marek Szczerbowski ©arc.

  Z Markiem Szczerbowskim, dyrektorem Stadionu Śląskiego w Chorzowie, rozmawia Jacek Sroka.
  Marek Szczerbowski

  Marek Szczerbowski ©arc.

  Czy to prawda, że propozycję gry na zmodernizowanym Stadionie Śląskim, który za rok ma zostać oddany do użytku, złożyliście aż czterem klubom z naszego regionu?
  Marszałek województwa śląskiego, do którego należy Stadion Śląski, chce żeby na tym obiekcie grało jak najwięcej klubów z naszego regionu.
  Propozycję występów w Chorzowie faktycznie złożyliśmy czterem śląskim klubom, lecz zainteresowanie tą ofertą jest bardzo różne, w zależności od klubu. Największą chęć gry na Stadionie Śląskim przejawia Ruch Chorzów. Zainteresowany występami u nas jest także Górnik, w którym rozmawiamy na ten temat z wiceprezydentem Zabrza Krzysztofem Lewandowskim. To o tyle ważny rozmówca, że miasto jest teraz większościowym udziałowcem klubu. Jeśli chodzi o Polonię to w czwartek jestem umówiony na spotkanie z prezydentem Bytomia Piotrem Kojem. Najmniej aktywny jeśli chodzi o grę na Śląskim jest na razie GKS Katowice.

  Da się pogodzić występy czterech klubów na jednym stadionie?
  Cztery kluby rzeczywiście może być trudno zmieścić u nas, lecz występy dwóch drużyna na jednym obiekcie są obecnie standardem w Mediolanie (Inter i Milan) czy Rzymie (Roma oraz Lazio), a wcześniej także w Monachium. Pamiętajmy jednak, że u nas na stałe chce grać jedynie Ruch, natomiast Górnik i GKS zamierzają występować na Stadionie Śląskim tylko na czas remontu swoich stadionów, a w przypadku Polonii mowa o okazjonalnych meczach derbowych, więc na pewno da się to wszystko jakoś pogodzić.

  ZOBACZ ZDJĘCIA NAJŁADNIEJSZYCH POLSKICH STADIONÓW

  Czy te kluby są przygotowane do gry na tak dużym obiekcie? Kiedyś mówiło się, że Stadion Śląski opłaca się wynajmować jeśli na trybunach zasiądzie co najmniej 20 tysięcy widzów.
  Przede wszystkim klubowi działacze muszą zmienić sposób myślenia o organizacji meczu i przygotowując się do spotkania na Stadionie Śląskim starać się wykorzystać całą jego infrastrukturę. Nie tylko trybuny, ale także miejsca biznesowe oraz luksusowe skyboxy. W ciągu miesiąca chcemy zorganizować warsztaty dla klubów i samorządów, aby opowiedzieć im o wykorzystaniu nowoczesnego stadionu opierając się na doświadczeniach Warszawy, Krakowa czy Poznania. Tam naprawdę pojawia się na trybunach już inny rodzaj kibica. Fani przychodzą na stadion całymi rodzinami i za tym, tak jak na koncertach muzycznych, powinna iść odpowiednia promocja, dystrybucja i cena biletów.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   SLASK

   PETER (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   SUPER PANIE DYREKTORZE NA STADIONIE SLASKIM MAJA GRAC SLASKIE KLUBY nie chcemy zespolow z tz zaglebia a co to jest CALA EUROPA ZNA SLASK STWORZMY JEDEN KLUB NP O NAZWIE SILESIA KTORY ZAWALCZY O...rozwiń całość

   SUPER PANIE DYREKTORZE NA STADIONIE SLASKIM MAJA GRAC SLASKIE KLUBY nie chcemy zespolow z tz zaglebia a co to jest CALA EUROPA ZNA SLASK STWORZMY JEDEN KLUB NP O NAZWIE SILESIA KTORY ZAWALCZY O MEISTRA EUROPYzwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama