Ważne
  Piotr Kupicha z ekipą z "Bitwy na głosy" w Mysłowicach...

  Piotr Kupicha z ekipą z "Bitwy na głosy" w Mysłowicach [WIDEO]

  Monika Chruścińska

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Piotr Kupicha

  Piotr Kupicha ©Monika Chruścińska

  Drugie piętro, klub Orange, Mysłowice. To stąd dobiegały dziś dźwięki legendarnego utworu "Autsajder" zespołu Dżem. Z kultowym kawałkiem śląskiej kapeli mierzyła się tu rozśpiewana ekipa Piotra Kupichy z programu "Bitwa na głosy". Odwiedziliśmy ich na próbie.
  Piotr Kupicha

  Piotr Kupicha ©Monika Chruścińska

  Ostateczne starcie z legendą odbędzie się podczas sobotniego półfinału. - Musi być dobrze, bo cały czas trzymamy za nich kciuki i wysyłamy mnóstwo sms-ów - wspierali muzyków działacze i chorzy miejscowego hospicjum "Cordis". To właśnie tutaj trafi 100 tys. zł, jeśli zespół lidera Feel wygra show TVP.

  - To właściwie będzie mój pierwszy całkowicie solowy występ w programie - nie krył zdenerwowania Marcin "Roch" Mazur z Tychów. Na co dzień śpiewa w mysłowickiej kapeli "The Radio". Chłopaki ćwiczą właśnie w klubie Orange, a występ Rocha w programie ma być ich przepustką do wielkiej kariery. - Chcemy nagrać płytę, nasze pierwsze dziecko po 4 latach wspólnego grania - mówił Mazur.

  Rysiek Riedel, którego kawałek wykona Roch podczas sobotniego show, postawił poprzeczkę grupie Kupichy bardzo wysoko. - Jeśli pójdzie źle, możemy mieć problemy na Śląsku - żartowali uczestnicy.

  Ale żarty się skończą, kiedy przyjdzie walczyć w finale (zespół Kupichy zapewnił go sobie już w poprzednim odcinku). Stawką jest bowiem 100 tys. zł dla mysłowickiego hospicjum "Cordis", które potrzebuje pieniędzy na ukończenie budowy i wyposażenie nowej siedziby dla podopiecznych w Katowicach.

  Po próbie Kupicha z ekipą programu odwiedzili wczoraj starą siedzibę placówki. Oglądali sale i rozmawiali z chorymi. - Teraz każdy wie, o co walczy - mówił wokalista Piotr Kupicha, lider Feel.

  - Wysłaliśmy już setki listów do rodzin naszych podopiecznych i przyjaciół z prośbą o głosy dla zespołu Piotra - zapewniała szefowa hospicjum, Jolanta Markowska.

  W półfinale w sobotę, oprócz grupy lidera Feel z Katowic, zobaczymy też zespoły Urszuli Dudziak i Haliny Mlynkovej.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama