Gęś po europejsku, czyli zagraj sobie w prezydencję

  Gęś po europejsku, czyli zagraj sobie w prezydencję

  Adam Daszewski

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Gęś po europejsku, czyli zagraj sobie w prezydencję
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Marek Michalski

  1 lipca Polska objęła prezydencję w Unii Europejskiej. Nasz kraj przewodniczy innym w zjednoczonej Europie. Aby uczcić tę datę proponujemy Czytelnikom przesławną grę w gęś. Ale gęś po europejsku. Oczywiście przyprawioną przez "Dziennik Zachodni".
  Powód jest oczywisty. Dziś obejmujemy opiekę nad całą Unią Europejską, czyli nad Europą. A gęś jest Europejką od pokoleń (w Polsce znana od początków XVIII wieku) i występuje bodaj w tylu wersjach, ilu jest mieszkańców naszego kontynentu. Jeśli więc od dzisiaj wszystkie drogi prowadzą do Katowic (no, niech będzie, że przez Warszawę), to proponujemy wycieczkę do nas z Brukseli. Wystartujecie jako nieopierzeni obywatele, a dotrzecie do serca Europy bogatsi o polskie doświadczenia w genach skumulowane.

  Jeszcze krótko o zasadach. Każdy gracz ma własnego pionka, kostka wystarczy nam jedna. Rzucamy i przesuwamy pionek o tyle pól, ile oczek wskaże kostka. Ale - jak to w jedności podzielonej na 27 części - pułapek będzie sporo. Dla zwycięzcy wspólne zdjęcie z Budowniczym Wolnej Europy.
  ZOBACZ PLANSZĘ NASZEJ GRY I POSTĘPUJ ZGODNIE Z JEJ ZASADAMI. MOŻESZ TEŻ PLANSZĘ WYDRUKOWAĆ
  1 - Bruksela. Wyruszasz w towarzystwie szefa protokołu dyplomatycznego. Pomoże on w sytuacjach trudnych, a delikatnych, których nie braknie na politycznych trasach. Kupujecie bilety lotnicze do "Poland".

  3 - Lot trwał nadzwyczaj krótko. Szef protokołu tłumaczy, że obecnie do Polski kursują tylko samoloty pospieszne. Na lotnisku okazuje się, że to Amsterdam (Holland). Zdenerwowanie cofa Cię o jedno pole. Jeśli w następnej kolejce wyrzucisz jedno oczko, znajdziesz się w pętli czasu, która wyrzuci Cię na polu 14.

  7 - Postanawiasz wyruszyć morzem. Niestety do Polski pływają tylko kontenerowce. Dajesz się zapakować do kontenera wraz z szefem (protokołu). Zaczyna bujać, czyli płyniecie. Bujanie wpływa negatywnie, wszystko się cofa, w tym Ty o dwa pola.

  10 - Przestaje bujać, czyli jesteście na miejscu. Po otwarciu kontenera wszyscy wokół mówią po polsku. Mimo tego okazuje się, że jesteście w Londynie. Pozbywasz się szefa protokołu i angażujesz nowego, który pracował u królowej (referencje po angielsku nic Ci nie mówią, ale pieczęć lakowa wszystko) i przypadkiem świetnie mówi po polsku. Ruszacie do Madrytu. Dwa pola do przodu!
  1 3 4 5 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ZLhAyktvXZGoBhlTKr

   xyfQEgKFUtOuynwwGIe (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 9

   AFAIC that's the best asenwr so far!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama