Ważne
  Numer 986 już nie jest głuchy

  Numer 986 już nie jest głuchy

  Sebastian Reńca

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Podczas minionego weekendu mieszkańcy Sosnowca nie mogli dodzwonić się pod numer alarmowy straży miejskiej 986. Telefon odbierał... portier w urzędzie miejskim. Wczoraj numer wreszcie zaczął działać.
  - Problem z połączeniem wynikał ze zmiany operatora - tłumaczy Zbigniew Krupa, komendant sosnowieckiej straży miejskiej.

  Numer 986 nie odpowiadał nie tylko w miniony weekend podczas prac prowadzonych przez operatora, ale także nocą, od godziny 22 do 6 rano.

  Działo się tak, ponieważ strażnicy miejscy w Sosnowcu pracują tylko do 22, z wyjątkiem funkcjonariuszy, którzy obsługują dwa centra monitoringu w mieście.

  Ma się to zmienić od najbliższego piątku.

  - Nowy operator przekieruje ten numer. Dzięki temu w godzinach nocnych osoby, które go wykręcą, dodzwonią się właśnie do strażnika, który pracuje w centrum monitoringu przy placu 100-lecia. Jest to jeden z numerów alarmowych i mieszkańcy Sosnowca powinni mieć do niego dostęp przez całą dobę - wyjaśnia Krupa.

  Nie będzie to jedyna zmiana w działających w mieście numerach alarmowych. Od niecałych dwóch tygodni bez problemu można już dzwonić pod numer 112. Telefonując z aparatu stacjonarnego dodzwonimy się do straży pożarnej, a jeżeli jest to prośba o interwencję w sprawie na przykład zakłócania porządku, to rozmowa zostanie przekierowana na komendę policji. Jeżeli pod numer 112 telefonujemy z aparatu komórkowego, to słuchawkę podniesie policjant. Gdy będzie taka potrzeba, to przełączy rozmówcę do straży pożarnej. Wcześniej nie było takiej możliwości.

  W Będzinie wykręcając numer 986 nie dodzwonimy się nigdzie z telefonów obsługiwanych przez większość sieci.

  - Niestety numer ten obsługiwany jest tylko przez operatora jednej sieci. Nasze rozmowy z innymi operatorami jak na razie nic nie dały - mówi Tomasz Szaran, zastępca komendanta będzińskiej SM.
  W Zawierciu pod numer 986 dodzwonimy się za to z telefonu obsługiwanego przez każdego operatora sieci komórkowej, ale nie ze stacjonarnego.

  - Cały czas trwają rozmowy w tej sprawie z Telekomunikacją Polską. Numer 986 jest obsługiwany przez całą dobę, a po godzinie 22 jest odbierany w komendzie straży pożarnej - wyjaśnia Artur Kowal, komendant zawierciańskiej straży miejskiej.

  Najlepsza sytuacja jest w Dąbrowie Górniczej. - W ciągu całej doby można się do nas dodzwonić, wykręcając numer 986 - mówi Tomasz Grabiwoda, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Dąbrowie Górniczej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama