Menu Region

Tydzień Kultury Beskidzkiej: Szczegółowy program koncertów

Tydzień Kultury Beskidzkiej: Szczegółowy program koncertów

Data dodania: Ostatnia aktualizacja:

Dziennik Zachodni
Prześlij Drukuj
Szczegółowy program koncertów 47. Tygodnia Kultury Beskidzkiej:

WISŁA



amfiteatr im. Stanisława Hadyny

30 lipca - sobota - g.17.00
Grupa śpiewacza CZERNIANIE z Wisły
WISŁA z Wisły
BOJSZOWIANIE z Bojszów
DOLINA SOŁY z Oświęcimia
BRENNA z Brennej
ZIEMIA MYŚLENICKA z Myślenic
CHINDIA z Ploeszti - RUMUNIA

31 lipca - niedziela - g.17.00
Grupa śpiewacza UŚCIEŃKOWIANIE z Wisły
RAJCUSIE z Rajczy
ZIEMIA CIESZYŃSKA z Cieszyna
ĆWIKLICE z Ćwiklic
WILAMOWICE z Wilamowic
ZIEMIA RAJCZAŃSKA z Rajczy
KONIAKÓW z Koniakowa
BRAWO ze Sliwen - BUŁGARIA
SBM INSTITUT TEKNOLOGI BANDUNG z Bandungu - INDONEZJA

1 sierpnia - poniedziałek - g.18.00
Grupy śpiewacze TKOCZE i STEJIZBIANKi z Wisły
MŁODY ONDRASZEK ze Szczyrku
WIERCHY z Milówki
MICHALCZOWA z Michalczowej
HAJDUKI z Oświęcimia
TERMOELEKTRANE NIKOLA TESLA z Obrenovaca - SERBIA
SBM INSTITUT TEKNOLOGI BANDUNG z Bandungu - INDONEZJA

2 sierpnia - wtorek - g.18.00
Grupa śpiewacza GRÓNIE z Wisły
SPOD KICEK z Mordarki
SKALNI z Krakowa
LIPNICZANIE z Lipnicy Wielkiej
DOLINA NOWEGO SOŁOŃCA ze Złotnika
ZIEMIA ŻYWIECKA z Żywca
BEĞENDIK z Keşanu - TURCJA

22.
MIĘDZYNARODOWE SPOTKANIA FOLKLORYSTYCZNE

3 sierpnia - środa - g.18.00
PENTLA z Boršic - CZECHY
ŚWIERCZKOWIACY z Tarnowa
BRAWO ze Sliwen - BUŁGARIA
SBM INSTITUT TEKNOLOGI BANDUNG z Bandungu - INDONEZJA
MAROS z Makó - WĘGRY
ZAITÉ z Yopalu - KOLUMBIA

4 sierpnia - czwartek - g.18.00
LANCOVA VAS z Lancovej Vasi - SŁOWENIA
TOPL’AN z Giraltovic - SŁOWACJA
BUDO TOMOVIĆ z Podgoricy - CZARNOGÓRA
SZCZECINIANIE ze Szczecina
CHINDIA z Ploeszti - RUMUNIA
ORIZABA z Orizaby - MEKSYK

5 sierpnia - piątek - g.18.00
SHU LIN AND YO SHENG z Yilan - TAJWAN
POLISANKA z Równego - UKRAINA
ISTEBNA z Istebnej
VALGUNDIETIS z Rygi - ŁOTWA
BEĞENDIK z Keşanu - TURCJA

6 sierpnia - sobota - g.18.00
KONCERT FINAŁOWY 22. MSF
- występy wszystkich zespół uczestniczących w MSF
- ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom MSF

7 sierpnia - niedziela - g.17.00
Grupa śpiewacza WAŃCY z Wisły
MŁODE JUHASY z Ujsół
ANDRYCHÓW z Andrychowa
JAROSŁAW z Jarosławia
BUDO TOMOVIĆ z Podgoricy - CZARNOGÓRA
koncert jubileuszowy Regionalnego Zespołu ISTEBNA z Istebnej

korowody zespołów
ul. Olimpijska, ul. 1 Maja, pl. B. Hoffa
30 lipca - sobota - g.16.00
6 sierpnia - sobota - g.11.00

koncerty kapel polskich i zagranicznych
estrada na placu B. Hoffa - codziennie g.11.00

Na wszystkie koncerty TKB w Wiśle wstęp wolny


SZCZYRK



estrada Skalite

30 lipca - sobota - g.17.00
MŁODY ONDRASZEK ze Szczyrku
JAWORZE z Jaworza
SKALNI z Krakowa
MAGURZANIE z Łodygowic
SHU LIN AND YO SHENG z Yilan - TAJWAN
POLISANKA z Równego - UKRAINA

31 lipca - niedziela - g.17.00
MŁODE JUHASY z Ujsół
MICHALCZOWA z Michalczowej
GROJCOWIANIE z Wieprza
KOTARZANIE z Brennej
TERMOELEKTRANE NIKOLA TESLA z Obrenovaca - SERBIA
VALGUNDIETIS z Rygi - ŁOTWA

1 sierpnia - poniedziałek - g.18.00
HAJDUKI z Pewli Ślemieńskiej
MŁODA ŁEMKOWSZCZYZNA z Kałusza - UKRAINA
ZIEMIA MYŚLENICKA z Myślenic
OLDRZYCHOWICE z Oldrzychowic
BESTWINA z Bestwiny
LANCOVA VAS z Lancovej Vasi - SŁOWENIA
BUDO TOMOVIĆ z Podgoricy - CZARNOGÓRA

2 sierpnia - wtorek - g.18.00
DOLINA POPRADU z Piwnicznej-Zdroju
KOTLINA z Osieka
BABIOGÓRZANIE-POLANA MAKOWSKA z Makowa Podhalańskiego
HAJDUKI z Oświęcimia
ORIZABA z Orizaby - MEKSYK

3 sierpnia - środa - g.18.00
DOLINA NOWEGO SOŁOŃCA ze Złotnika
SPOD KICEK z Mordarki
BRENNA z Brennej
JAKUBKOWIANIE z Łososiny Dolnej
CHINDIA z Ploeszti - RUMUNIA

4 sierpnia - czwartek - g. 18.00
SĄDECZANIE z Nowego Sącza
ZESPÓŁ IM. BARTUSIA OBROCHTY z Zakopanego
ŚWIERCZKOWIACY z Tarnowa
MAROS z Makó - WĘGRY
PENTLA z Boršic - CZECHY

5 sierpnia - piątek - g. 18.00
FAMILIA z Rudołowic
ROZTOCZE z Tomaszowa Lubelskiego
WATRA z Brzeźnicy
SBM INSTITUT TEKNOLOGI BANDUNG z Bandungu - INDONEZJA
BRAWO ze Sliwen - Bułgaria
Gość TKB: zespół WHISKY

6 sierpnia - sobota - g.17.00
MAROS z Makó - WĘGRY
ZAITÉ z Yopalu - KOLUMBIA
DOLANIE z Gilowic
JAROSŁAW z Jarosławia
JODEŁKI z Radziechów
KLIMCZOK ze Szczyrku
Gość TKB: zespół ROOTS ROCKETS

7 sierpnia - niedziela - g. 17.00
CZANTORIA z Ustronia
ŚWARNI z Nowego Targu
SZCZECINIANIE ze Szczecina
LANCOVA VAS z Lancovej Vasi - SŁOWENIA
ONDRASZEK ze Szczyrku
BEĞENDIK z Keşanu - TURCJA

koncerty kapel polskich i zagranicznych
31 lipca - 7 sierpnia, g.11.00, estrada Skalite

korowód zespołów

31 lipca - niedziela - g.15.00, Dom Turysty PTTK, ul. Górska, ul. Beskidzka, estrada Skalite

Na wszystkie koncerty TKB w Szczyrku wstęp wolny


ŻYWIEC



amfiteatr Pod Grojcem

42. FESTIWAL FOLKLORU GÓRALI POLSKICH
30 lipca - sobota - g.18.00
SPOD KIKULI z Lalik (poza konkursem)
ZIELONY JAWOR z Krempach
IWKOWIANIE z Iwkowej
SPISKI ZESPÓŁ REGIONALNY z Kacwina
ŻYWCZANIE z Żywca
LANCOVA VAS z Lancovej Vasi - SŁOWENIA (poza konkursem)
BEĞENDIK z Keşanu - TURCJA (poza konkursem)

31 lipca - niedziela - g.18.00
MAŁY HAŚNIK z Żabnicy (poza konkursem)
SKALNI z Krakowa
DOLINA NOWEGO SOŁOŃCA ze Złotnika
PRZYSZOWIANIE z Przyszowej
OLDRZYCHOWICE z Oldrzychowic
DOLINA POPRADU z Piwnicznej-Zdroju
ZAITÉ z Yopalu - KOLUMBIA (poza konkursem)

1 sierpnia - poniedziałek - g.18.00
SPOD KICEK z Mordarki
LIPNICZANIE z Lipnicy Wielkiej
BABIOGÓRZANIE-POLANA MAKOWSKA z Makowa Podhalańskiego
KONIAKÓW z Koniakowa
SHU LIN AND YO SHENG z Yilan - TAJWAN (poza konkursem)
BRAWO ze Sliwen - BUŁGARIA (poza konkursem)

2 sierpnia - wtorek - g.18.00
ZESPÓŁ IM. BARTUSIA OBROCHTY z Zakopanego
DOLANIE z Gilowic
MSZALNICZANIE z Mszalnicy
ZESPÓŁ IM. LUDWIKA ŁOJASA z Łopusznej
VALGUNDIETIS z Rygi - ŁOTWA (poza konkursem)
CHINDIA z Ploeszti - RUMUNIA (poza konkursem)

3 sierpnia - środa - g.18.00
HULAJNIKI z Milówki (poza konkursem)
SĄDECZANIE z Nowego Sącza
WATRA z Brzeźnicy
ZBYRCOK z Juszczyna
WIERCHY z Milówki
POLlSANKA z Równego - UKRAINA (poza konkursem)
BUDO TOMOVIĆ z Podgoricy - CZARNOGÓRA (poza konkursem)

KONCERTY TKB


4 sierpnia - czwartek - g.18.00
ROGOZANKI z Rogoźnika
JODEŁKI z Radziechów
ROZTOCZE z Tomaszowa Lubelskiego
ONDRASZEK ze Szczyrku
SBM INSTITUT TEKNOLOGI BANDUNG z Bandungu - INDONEZJA
ZAITÉ z Yopalu - KOLUMBIA

5 sierpnia - piątek - g. 18.00
Tam gdzie biją wyszehradzkie źródła
TOPL’AN z Giraltovic - SŁOWACJA
ŚWIERCZKOWIACY z Tarnowa
PENTLA z Boršic - CZECHY
SZCZECINIANIE ze Szczecina
MAROS z Makó - WĘGRY
Gość TKB: zespół SHALOM z Poznania - koncert muzyki żydowskiej

6 sierpnia - sobota - g.18.00
BUDO TOMOVIĆ z Podgoricy - CZARNOGÓRA
VALGUNDIETIS z Rygi - ŁOTWA
ŚWARNI z Nowego Targu
Goście TKB: Zespół Folklorystyczny z Liptowskiego Mikulasza - SŁOWACJA
pokaz mody inspirowanej folklorem
Koncert jubileuszowy Zespołu Pieśni i Tańca PILSKO z Żywca
pokaz ogni sztucznych

7 sierpnia - niedziela - g.18.00
MALI GROJCOWIANIE z Wieprza
- ogłoszenie wyników Festiwalu Folkloru Górali Polskich, wręczenie nagród oraz występy laureatów
POLISANKA z Równego - UKRAINA
ZIEMIA ŻYWIECKA z Żywca
ORIZABA z Orizaby - MEKSYK

Konkurs góralskich kapel, grup śpiewaczych, śpiewaków i instrumentalistów
30 lipca - 3 sierpnia g.10.00, estrada na Rynku

Targi Sztuki Ludowej
30 lipca - 7 sierpnia, g.10.00-15.00, Rynek
Organizatorzy: Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej, Beskidzki Oddział Stowarzyszenia Twórców Ludowych, Miejskie Centrum Kultury w Żywcu

korowód zespołów
4 sierpnia g.15.00, ul. T. Kościuszki - Rynek

Polsko-Słowacki Konkurs Jaworowy Listek w ramach projektu Polsko-Słowackie Impresje Folklorystyczne
4-6 sierpnia, g.10.00, estrada na Rynku

Na wszystkie koncerty TKB w Żywcu wstęp wolny



MAKÓW PODHALAŃSKI


estrada Makowianka

30 lipca - sobota - g.18.00
MAŁY HAŚNIK z Żabnicy
KOTARZANIE z Brennej
WIERCHY z Milówki
VALGUNDIETIS z Rygi - Łotwa
MAROS z Makó - WĘGRY

31 lipca - niedziela - g.18.00
MAŁE HAJDUKI z Oświęcimia
HOLAN z Zaborza
ZIEMIA ŻYWIECKA z Żywca
RYBARZOWICE z Rybarzowic
ZIEMIA MYŚLENICKA z Myślenic
POLISANKA z Równego - UKRAINA

1 sierpnia - poniedziałek - g.19.00
PRZYSZOWIANIE z Przyszowej
SKALNI z Krakowa
DOLINA NOWEGO SOŁOŃCA ze Złotnika
ROZTOCZE z Tomaszowa Lubelskiego
ZAITÉ z Yopalu - KOLUMBIA

2 sierpnia - wtorek - g.19.00
HAJDUKI z Pewli Ślemieńskiej
MŁODA ŁEMKOWSZCZYZNA z Kałusza - UKRAINA
MICHALCZOWA z Michalczowej
TERMOELEKTRANE NIKOLA TESLA z Obrenovaca - SERBIA
ONDRASZEK ze Szczyrku
SBM INSTITUT TEKNOLOGI BANDUNG z Bandungu - INDONEZJA

3 sierpnia - środa - g.19.00
LIPNICZANIE z Lipnicy Wielkiej
DOLANIE z Gilowic
KĘTY z Kęt
ZESPÓŁ IM. LUDWIKA ŁOJASA z Łopusznej
TOPL’AN z Giraltovic - SŁOWACJA

4 sierpnia - czwartek - g.19.00
ZBYRCOCEK z Juszczyna
JAKUBKOWIANIE z Łososiny Dolnej
LIPOWIANIE z Lipowej
JAROSŁAW z Jarosławia
BEĞENDIK z Keşanu - TURCJA

5 sierpnia - piątek - g.19.00
JODEŁKI z Radziechów
ZESPÓŁ IM. BARTUSIA OBROCHTY z Zakopanego
ĆWIKLICE z Ćwiklic
BUDO TOMOVIĆ z Podgoricy - CZARNOGÓRA
ORIZABA z Orizaby - MEKSYK

6 sierpnia - sobota - g.18.00
SHU LIN AND YO SHENG z Yilan - TAJWAN
JAWORZE z Jaworza
FAMILIA z Rudołowic
WISŁA z Wisły
HACZOWSKIE WESELE z Haczowa
ZBYRCOK z Juszczyna

7 sierpnia - niedziela - g.18.00
ROGOZANKI z Rogoźnika
DOLINA SOŁY z Oświęcimia
WATRA z Brzeźnicy
BRAWO ze Sliwen - BUŁGARIA
BABIOGÓRZANIE-POLANA MAKOWSKA z Makowa Podhalańskiego
MAROS z Makó - WĘGRY

Koncerty kapel i grup śpiewaczych z terenu babiogórskiego
soboty i niedziele, g.12.00, estrada na Rynku

Kiermasz twórczości ludowej
codziennie w g.18.00-21.00, soboty i niedziele w g.17.00-21.00
obok estrady Makowianka

Na wszystkie koncerty TKB w Makowie Podhalańskim wstęp wolny



OŚWIĘCIM



estrada obok Oświęcimskiego Centrum Kultury

30 lipca - sobota - g.18.00
MAŁE HAJDUKI z Oświęcimia
RYBARZOWICE z Rybarzowic
GROJCOWIANIE z Wieprza
BUDO TOMOVIĆ z Podgoricy - CZARNOGÓRA
SBM INSTITUT TEKNOLOGI BANDUNG z Bandungu - INDONEZJA

31 lipca - niedziela - g.18.00
MALI MAGURZANIE z Łodygowic
BESTWINA z Bestwiny
MAGURZANIE z Łodygowic
SHU LIN AND YO SHENG z Yilan - TAJWAN
MAROS z Makó - WĘGRY

1 sierpnia - poniedziałek - g.18.00
BOJSZOWIANIE z Bojszów
DOLINA POPRADU z Piwnicznej-Zdroju
POLISANKA z Równego - UKRAINA
BEĞENDIK z Keşanu - TURCJA
CHINDIA z Ploeszti - RUMUNIA

2 sierpnia - wtorek - g.18.00
ZIEMIA MYŚLENICKA z Myślenic
ROZTOCZE z Tomaszowa Lubelskiego
ANDRYCHÓW z Andrychowa
BRAWO ze Sliwen - BUŁGARIA

3 sierpnia - środa - g.18.00
ZESPÓŁ IM. BARTUSIA OBROCHTY z Zakopanego
WILAMOWICE z Wilamowic
SZCZECINIANIE ze Szczecina
HAJDUKI z Oświęcimia
VALGUNDIETIS z Rygi - ŁOTWA

4 sierpnia - czwartek - g.18.00
KLIMCZOK ze Szczyrku (gr. szkolna)
KOTLINA z Osieka
WATRA z Brzeźnicy
ZESPÓŁ IM. LUDWIKA ŁOJASA z Łopusznej
BRAWO ze Sliwen - BUŁGARIA

5 sierpnia - piątek - g.18.00
LUDZIE z GÓR z Oświęcimia
LANCOVA VAS z Lancovej Vasi - SŁOWENIA
ZBYRCOK z Juszczyna
ZIEMIA ŻYWIECKA z Żywca
ZAITÉ z Yopalu - KOLUMBIA

6 sierpnia - sobota - g.18.00
TOPL’AN z Giraltovic - SŁOWACJA
ORIZABA z Orizaby - MEKSYK
ROGOZANKI z Rogoźnika
KĘTY z Kęt
DOLINA SOŁY z Oświęcimia
Gość TKB: zespół BESQUIDIANS

7 sierpnia - niedziela - g.18.00
HACZOWSKIE WESELE z Haczowa
ŚWIERCZKOWIACY z Tarnowa
SHU LIN AND YO SHENG z Yilan - TAJWAN
PENTLA z Boršic - CZECHY

Na wszystkie koncerty TKB w Oświęcimiu wstęp wolny




JABŁONKÓW

na Zaolziu - Republika Czeska

64. Gorolski Święto


5 sierpnia - piątek

Lasek Miejski

"Nie jyny z naszi dzichty" - przegląd instrumentalistów, śpiewaków i gawędziarzy
g.17.30 "Pójczie haw, gazdowie" - występy zaolziańskich kapel, śpiewaków ludowych i gawędziarzy: MŁODE OLDRZYCHOWICE z Oldrzychowic, GRÓNICZEK z Bystrzycy, TORKA, LIPKA, BUKÓŃ, NOWINA z Jabłonkowa
g.19.00 "Był tu jedyn gajdosziczek" - występy kapel i solistów z Czech, Słowacji i Polski: TROMBITAŠI ŠTEFÁNIKOVCI z Nimnicy - SŁOWACJA, HORŇÁCKÁ CIMBÁLOVÁ MUZIKA MARTINA HRBÁČE z Velkej nad Veličkou - CZECHY, KAPELA PŁANETNIK z Żywca, MUZYKA z Lipnicy Wielkiej, KAPELA SPISKA z Łapsz Niżnych, Z BUKOWIAŃSKICH WIERCHÓW z Bukowiny Tatrzańskiej, laureaci konkursów pieśni ludowych z Czech i Słowacji
g.21.00 "Namówiny i rynkowiny" - program prezentujący obrzędowość rodzinną w wykonaniu Zespołu Regionalnego ŚPISOKI z Łapsz Niżnych
g.22.00 "Muzykula" - góralskie muzykowanie przy watrze

6 sierpnia - sobota - g.15.00

Lasek Miejski

BYSTRZYCA z Bystrzycy
ŁĄCZKA z Bystrzycy
BEĞENDIK z Keşanu - TURCJA
JACKOVÉ z Jabłonkowa
ŻYWCZANIE z Żywca
LIPKA z Bukowca
GÓROLE z Mostów koło Jabłonkowa
POĽANA z Brna - CZECHY
g.19.00 Karnawał gorolski - zabawa taneczna

7 sierpnia - niedziela
Rynek

g.9.00 Grani na Rynku
g.12.00 korowód zespołów (Rynek, Lasek Miejski)
Lasek Miejski
g.13.00 uroczysta inauguracja
występ połączonych chórów GOROL, MELODIA i PRZEŁĘCZ
SBM INSTITUT TEKNOLOGI BANDUNG z Bandungu - INDONEZJA
GOROL z Jabłonkowa
WISŁA z Wisły
TOPL’AN z Giraltovic - SŁOWACJA
Gorolski Jarmark - wspólny występ zespołów: Górole, Zaolzi, Zaolzioczek, Lipka, Bystrzyca, Łączka, Tyrka, Młode Oldrzychowice, Oldrzychowice
laureaci konkursów pieśni ludowych z Polski, Czech i Słowacji
CHINDIA z Ploeszti - RUMUNIA
g.19.00 Karnawał gorolski - zabawa taneczna



ISTEBNA


amfiteatr Pod Skocznią

17. Festyn Istebniański


30 lipca - sobota - g.18.00
MAROS z Makó - WĘGRY
DOLANIE z Gilowic
BRAWO ze Sliwen - BUŁGARIA
ZAITÉ z Yopalu - KOLUMBIA

31 lipca - niedziela - g.17.00
SBM INSTITUT TEKNOLOGI BANDUNG z Bandungu - INDONEZJA
VALGUNDIETIS z Rygi - ŁOTWA
CHINDIA z Ploeszti - RUMUNIA
ISTEBNA z Istebnej




UJSOŁY



amfiteatr w Ujsołach

33. Wawrzyńcowe Hudy


6 sierpnia - sobota - g.16.00
POLISANKA z Równego - UKRAINA
BRAWO ze Sliwen - BUŁGARIA
WATRA z Brzeźnicy
MŁODE JUHASY z Ujsół
JUHAS z Ujsół

7 sierpnia - niedziela - g.16.00
LANCOVA VAS z Lancovej Vasi - SŁOWENIA
PENTLA z Boršic - CZECHY
ZAITÉ z Yopalu - KOLUMBIA
CICHOWIANIE z Soblówki
kabaret U BACY


BIELSKO-BIAŁA


Galeria SFERA, ul. Mostowa 5

Prezentacje zespołów zagranicznych

1 sierpnia - poniedziałek - g.16.00
VALGUNDIETIS z Rygi - ŁOTWA

2 sierpnia - wtorek - g.16.00
BUDO TOMOVIĆ z Podgoricy - CZARNOGÓRA

3 sierpnia - środa - g.16.00
LANCOVA VAS z Lancovej Vasi - SŁOWENIA

4 sierpnia - czwartek - g.16.00
SHU LIN AND YO SHENG z Yilan - TAJWAN

5 sierpnia - piątek - g.16.00
CHINDIA z Ploeszti - RUMUNIA
Reklama
 

Komentarze

Dodajesz jako: Gość

Ilość znaków do wpisania:

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

zaloguj się

Reklama
Reklama