Aktywne wakacje w WPKiW [ROZKŁAD ZAJĘĆ]

  Aktywne wakacje w WPKiW [ROZKŁAD ZAJĘĆ]

  red.

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Joga w Rosarium

  Joga w Rosarium ©WPKiW

  "Nogi prostujemy ładnie w kolanach, a teraz asana pies z głową w dół" - takie słowa mogli dziś usłyszeć ci, którzy wybrali się na spacer do Rosarium. Tam bowiem, jak co tydzień w sobotę, odbywały się bezpłatne zajęcia jogi. Zajęcia cieszą się sporym zainteresowaniem. Wśród róż ćwiczyło ponad czterdzieści osób.
  Joga w Rosarium

  Joga w Rosarium ©WPKiW

  "Jestem tu co tydzień, bez względu na pogodę" - mówi Helena Czarnohorska z Katowic, która na zajęcia przychodzi z koleżanką. - "Dzięki jodze po prostu lepiej się czuję. Rozładowuję stres, rozluźniam się. Polecam każdemu."

  A swoich sił próbować może każdy. Oczywiście pod warunkiem, że nie ma przeciwwskazań medycznych. W jodze ważna jest konieczność zwrócenia szczególnej uwagi na sygnały płynące z ciała, bez włączania elementów rywalizacji i nadmiernego wysiłku.


  "Praktyka polega na uważnym wejściu w pozycję, tzw. asanę i pozostaniu w niej przez odpowiedni czas" - mówi Paweł Kamiński, instruktor, który prowadzi zajęcia w parku. - "Ćwiczący stale docierają do granic swoich możliwości i przekraczając je, osiągają postępy oraz terapeutyczne efekty. Szczegółowo opracowane pozycje leczą różne dolegliwości, prowadząc ćwiczącego ku lepszemu zdrowiu. Każda sesja kończy się pozycjami relaksującymi".

  Praktyka jogi prowadzi do równowagi na wszystkich poziomach ciała i umysłu. Intensywne rozciąganie stawów uwalnia blokady ukryte w ciele, wzmacnia słabsze i rozluźnia nadmiernie napięte partie ciała, poprawia ukrwienie i gospodarkę hormonalną organizmu, wiodąc do korzystnych zmian w psychice.

  "Dla niektórych to po prostu dobry system ćwiczeń fizycznych, dla innych sposób i filozofia zdrowego trybu życia, bo każdy może znaleźć w jodze coś dla siebie" - dodaje Kamiński. - "Pewne jest to, że właściwa praktyka prowadzi do wewnętrznej równowagi, ciało sztywne i napięte rozluźnia się, słabe - wzmacnia. Osoby nerwowe uspokajają się, zaś depresyjne joga energetyzuje i pobudza".

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama