ArcelorMittal Poland czasowo zatrzyma wielki piec w Dąbrowie...

  ArcelorMittal Poland czasowo zatrzyma wielki piec w Dąbrowie Górniczej

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Koncern hutniczy ArcelorMittal Poland zdecydował o czasowym wstrzymaniu pracy jednego z dwóch wielkich pieców w oddziale firmy w Dąbrowie Górniczej. Przedstawiciele spółki zapewniają, że z tego powodu nikt nie straci pracy. Liczą, że piec znów ruszy wiosną.
  O planowanym wstrzymaniu pracy pieca i związanych z tym obawach wcześniej informowali związkowcy z koncernu. Przedstawiciele spółki podkreślali, że taka decyzja jest jedynie rozważana. W piątek rzeczniczka firmy Sylwia Winiarek przyznała, że decyzja została podjęta.

  Powodem jest sytuacja rynkowa, związana ze spadkiem zamówień. Ich obecny poziom - jak przekonują przedstawiciele koncernu - nie pozwala na pracę trzech wielkich pieców: dwóch w Dąbrowie Górniczej i jednego w Krakowie.


  "Proces wygaszania wielkiego pieca potrwa kilka tygodni, do końca listopada. Termin jego ponownego uruchomienia zależy od koniunktury na stal. Z naszych doświadczeń wynika, że najlepszy pod względem zamówień jest drugi kwartał roku. Dlatego liczymy, że wiosną przyszłego roku możliwe będzie uruchomienie pieca" - powiedziała rzeczniczka.

  Zapewniła, że czasowe wstrzymanie pracy wielkiego pieca nie skutkuje zmniejszeniem zatrudnienia. Część załogi będzie pracować przy wygaszaniu i remoncie urządzenia, a potem jego ponownym uruchomieniu. Inni wykorzystają m.in. zaległe i bieżące urlopy, dni szkoleniowe czy urlopy postojowe.

  Szef Solidarności w ArcelorMittal Poland Jerzy Goiński przypomniał, że do końca 2011 r. w koncernie obowiązuje porozumienie, w którym uzgodniono, iż pracodawca w przypadku ograniczenia produkcji maksymalnie wykorzysta szkolenia, dodatkowe i uzupełniające dni wolne, urlopy zaległe i bieżące pracowników.

  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  Seksowna Greta Ludziejewska z Żor za stara na TOP MODEL? Przeczytaj jej historię
  Ale wstyd! Zobacz najbardziej zaniedbane dworce PKP w woj. śląskim
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   NIeprawda

   Semper (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 37 / 38

   Dąbrowa Górnicza nie jest na Śląsku kolego

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   idzie dobrobyt

   mittal (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 30 / 38

   będzie dla was pełno pracy, na trotuarach pełno psich kup, przejść nie idzie !! tuskowa zielona wyspa rozwija się wspaniale, niedługo benzyna będzie po 6 zł, a euro po 7 zł !! wy, tam na sląsku,...rozwiń całość

   będzie dla was pełno pracy, na trotuarach pełno psich kup, przejść nie idzie !! tuskowa zielona wyspa rozwija się wspaniale, niedługo benzyna będzie po 6 zł, a euro po 7 zł !! wy, tam na sląsku, najtłumniej właziliście tuskowi i jego żydowskiej bandzie w d.pę !!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama