Ważne
  Tour de Pologne 2015 UTRUDNIENIA + MAPKI Katowice,...

  Tour de Pologne 2015 UTRUDNIENIA + MAPKI Katowice, Częstochowa, Dąbowa Górnicza, Jaworzno

  Andrzej Czekaj

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Tour de Pologne 2015 Centra miast przez które jadą kolarze będą wyłączone z ruchu.UTRUDNIENIA + MAPKI Katowice, Częstochowa, Dąbowa Górnicza, Jaworz
  1/5
  przejdź do galerii

  Tour de Pologne 2015
  Centra miast przez które jadą kolarze będą wyłączone z ruchu.
  UTRUDNIENIA + MAPKI Katowice, Częstochowa, Dąbowa Górnicza, Jaworzno

  Tour de Pologne 2015 to święto sportu, ale i uciążliwość dla kierowców. Etapy w woj. śląskim zostały poprowadzone przez Częstochowę, Katowice, Zawiercie, Dąbrowę Górniczą, Chorzów, Jaworzno i inne centra miast w dniach od 3 do 5 sierpnia. Kierowcy powinni się uzbroić w cierpliwość, a najlepiej w dni etapowe pozostawić samochody na parkingach. Centra miast będą nieprzejezdne. Od niedzieli przez kolejne 7 dni kibiców kolarstwa w Polsce czeka wielkie sportowe święto tej dyscypliny. W Warszawie wystartuje 72. edycja Tour de Pologne.
  Tour de Pologne – największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie kolarskie w Polsce.

  Na starcie tegorocznej imprezy stanie 19 ekip. Jak zwykle najgroźniejsze będą Tinkoff Saxo, Astana Pro Team, Katiusza, Lampre – Merida, Team Sky i Movistar. Tegoroczna edycja wyścigu rozegrana zostanie pod hasłem „Łączymy stolicę”. Uroczyste otwarcie wyścigu nastąpi na błoniach Stadionu Narodowego, skąd kolarze wyruszą na trasę pierwszego etapu liczącego 122 kilometry i przebiegającego ulicami Warszawy. Meta pierwszego etapu usytuowana została na Placu Teatralnym.

  Drugi etap to trasa o długości 146 kilometrów prowadząca z Częstochowy do Dąbrowy Górniczej. Trasa etapu prowadzić będzie między innymi przez malownicze tereny Jury Krakowsko – Częstochowskiej.

  Kolejny etap rozpocznie się w Zawierciu, który obchodzi setną rocznicę nadania praw miejskich. Finisz 166 kilometrowej trasy zaplanowano w Katowicach czyli „świątyni sprintu”. Przed rokiem w stolicy Górnego Śląska Jonas Van Genechten pobił rekord prędkości w historii Tour de Pologne osiągając na finiszu niemal 81 km/h.

  ZOBACZ KONIECZNIE TOUR DE POLOGNE UTRUDNIENIA

  :
  * TOUR DE POLOGNE 3.8.2015: CZĘSTOCHOWA, SIEWIERZ, DĄBROWA, BĘDZIN
  * TOUR DE POLOGNE 4.8.2015: ZAWIERCIE, TARNOWSKIE GÓRY, PIEKARY, CHORZÓW, SIEMIANOWICE, KATOWICE
  * TOUR DE POLOGNE 5.8.2015: JAWORZNO


  Tour de Pologne 2015 TRASA KATOWICE  Na terenie Katowic główna trasa przejazdu przebiegać będzie ulicami: al. Korfantego (strona wschodnia), przejazd przez Rondo im. Gen. Jerzego Ziętka, al. Korfantego (strona wschodnia), Moniuszki, Uniwersytecką, al. Roździeńskiego, Olimpijską, Góreckiego, Dobrowolskiego, al. Roździeńskiego, Dudy – Gracza, Graniczną, Pułaskiego, Lotnisko, Francuską, Ceglaną, Meteorologów, Gawronów, Kościuszki, Poniatowskiego, Mikołowską, Matejki, Plac Wolności, Sokolską, Piotra Skargi, al. Korfantego (strona zachodnia), Rondo im. Gen. Jerzego Ziętka, al. Korfantego (strona zachodnia), przejazd wokół Pętli Słonecznej, al. Korfantego (strona wschodnia) z zakończeniem na mecie przy Hali Widowiskowo Sportowej SPODEK. Wjazd na teren Katowic od strony Zawiercia, Tarnowskich Gór, Piekar Śląskich, Chorzowa, Siemianowic Śląskich kolarze dokonają ulicami: Telewizyjną i al. Korfantego.

  TOUR DE POLOGNE CZĘSTOCHOWA DĄBROWA GÓRNICZA

  TOUR DE POLOGNE 2015 ZAWIERCIE KATOWICE

  TOUR DE POLOGNE 2015 JAWORZNO NOWY SĄCZ


  Tour de Pologne 2015 TRAMWAJE
  1. - od godziny 4:30 do ok. godziny 21:30 – wstrzymane zostanie kursowanie linii tramwajowych na odcinku od Siemianowic Śląskich do katowickiego Rynku oraz od katowickiego rynku do Stadionu Śląskiego. Wznowienie przejazdów planowane jest po demontażu infrastruktury medialnej, tj. ok. 21:00.
  2. - od ok. godziny 12:30 do ok. godziny 20:00 – wstrzymane zostanie kursowanie linii tramwajowych od strony Chorzowa Batorego i Bytomia do Katowic Zawodzia.


  Tour de Pologne 2015 AUTOBUSY
  - od godziny 4:30 do godziny 21:30 - linie autobusowe nr: 5, 27, 43, 119, 133, 168, 170, 860 nie będą kursować al. Korfantego na odcinku od Pętli Słonecznej do Ronda. Autobusy tych linii w kierunku centrum Katowic skierowane zostaną ulicami: Słoneczną, Iłłakowiczówny, Misjonarzy Oblatów, Sokolską. W kierunku do Siemianowic Śląskich skierowane zostaną ulicami: Sokolską, Misjonarzy Oblatów, Iłłakowiczówny, Słoneczną, Al. Korfantego. Linie nie będą obsługiwać przystanków: „Katowice Słoneczna" i „Katowice GIG". W zamian obsługiwać będą wszystkie przystanki na trasie objazdu. W trakcie wyłączenia z ruchu ulic na czas wyścigu kolarskiego w godzinach 12:30 – 20:00 linie te zakończą relację na przystanku „Katowice Chorzowska". Przystanek ten będzie dla tych linii przystankiem końcowym i początkowym.

  - od godziny 4:30 do godziny 21:30 - dla linii nr: 11, 61, 70, 108, 109, 177, 600, 657 ze względu na zamknięcie skrzyżowania ulic: al. Korfantego, Katowicka, Misjonarzy Oblatów, w kierunku centrum Katowic wprowadzony zostanie objazd od ul. Katowickiej ulicami: Markiefki, Roździeńskiego, przejazd przez rondo do włączenia się na swoje rozkładowe trasy, tj. linie nr: 11, 61, 70, 177, 600, 657 na przystanku „Katowice Sokolska", linie nr: 108 i 109 na przystanku „Koszutka Kościół". W kierunku do Dąbrówki Małej autobusy skierowane zostaną ulicami: Sokolską, Chorzowską, przejazd przez katowickie Rondo, Roździeńskiego, Bagienna, Boh. Monte Cassino, Wrocławską, Wróblewskiego, Leopolda. Przystanek „Bogucice Kościół" tymczasowo usytuowany zostanie: w kierunku centrum przy ul. Markiefki oraz w kierunku Dąbrówki Małej przy ul. Wróblewskiego. Od godziny 12:30 do ok. godziny 20:00 – nastąpi całkowite zawieszenie przejazdów ulicami, po których przebiegać będzie trasa wyścigu kolarskiego. Dla linii autobusowych nr: 11 i 657 w kierunku centrum Katowic wprowadzony zostanie objazd od ul. Katowickiej ulicami: Markiefki, Wróblewskiego, Wrocławską, Boh. Monte Cassino, wjazd na ul. Bagienną, Aleją Murckowską (obsługa przystanku „Zawodzie Waleriana"), Aleją Górnośląską, przejazd przez Węzeł Mikołowski do włączenia się na przystanku „Brynów W. Pola". W kierunku Dąbrówki Małej linie po obsłudze przystanku „Brynów W. Pola" wprowadzony zostanie objazd ulicami: Mikołowską, wjazd na Węzeł Mikołowski, Aleją Górnośląską, przejazd przez Węzeł Murckowski, Aleją Murckowską (obsługa przystanku „Zawodzie Waleriana"), Bagienną, Boh. Monte Cassino, Wrocławską, Wróblewskiego, Leopolda (przystanek „Bogucice Kościół" tymczasowo usytuowany zostanie w kierunku centrum przy ul. Markiefki oraz w kierunku Dąbrówki Małej przy ul.Wróblewskiego). Dla linii autobusowych nr: 70 i 109 w kierunku centrum Katowic wprowadzony zostanie objazd od ul. Katowickiej ulicami: Markiefki, Roździeńskiego, przejazd pod tunelem katowickiego Ronda, wyjazd z tunelu w ul. Chorzowską na wysokości Silesia City Center do włączenia się na swoje rozkładowe trasy. Dla linii autobusowych nr 61 wprowadzony zostanie objazd od ul. Leopolda ulicami: Bohaterów Monte Cassino, Bagienną, Aleją Murckowską, węzłem do Alei Murckowskiej, (dwukierunkowa obsługa przystanku „Zawodzie Waleriana") z nawrotami w rejonie ulicy Porcelanowej. Kursowanie linii nr 108 i 600 zostanie zawieszone.

  Zmiany w komunikacji autobusowej tylko w godzinach trwania wyścigu kolarskiego

  - Na liniach autobusowych numer: 9, 10, 12, 37, 46, 48, 297 i 689 po obsłudze przystanku „Brynów W. Pola" wprowadzone zostaną następujące zmiany:

  linie autobusowe numer 9 i 10 skierowane zostaną do przystanku „Osiedle Witosa Kossutha";
  linie autobusowe numer: 12, 37, 46, 48, 689 dokonywać będą nawrotów na Węźle Mikołowskim;
  linia autobusowa numer 297 skierowana zostanie do przystanku „Obroki MPGK".

  - Linie autobusowe numer: 6, 7, 23, 820, 830, 840, 870 w kierunku centrum Katowic po obsłudze przystanku „Dąb Huta Baildon" skierowane zostaną na ulicę Grundmanna, gdzie zakończą trasę przejazdu. Przystankiem początkowym dla nich będzie „Katowice Grundmanna". W kierunku powrotnym pojadą ulicami: Grundmanna, Gliwicką, Bracką i Chorzowską, gdzie włączą się na swoją rozkładową trasę. Linie obsługiwać będą wszystkie przystanki autobusowe zlokalizowane na trasie przejazdu.

  - Linie autobusowe numer: 40, 800, 801, 805, 807, 808, 811, 813, 814, 815, 817, 818, 831, 835 po obsłudze przystanków „Dąbrówka Mała Centrum Handlowe" i „Dąbrówka Mała Pawilon Agata" skierowane zostaną na aleję Murckowską (dwukierunkowa obsługa przystanku „Zawodzie Waleriana"), z nawrotami w rejonie ulicy Porcelanowej.

  - Dla linii autobusowych numer: 30, 76, 77 i 149 wprowadzone zostanie zakończenie relacji na przystanku „Zawodzie Pętla". Przystanek ten stanowić będzie zakończenie oraz początek trasy tych linii. Linia numer 30 w tym czasie kursować będzie tylko w relacji: „Giszowiec Kopalnia Staszic" - „Zawodzie Pętla".

  - Dla linii autobusowych numer: 0, 30 i 50 wprowadzone zostanie zakończenie relacji na przystanku „Katowice Chorzowska". Będzie to w tym czasie zarówno początkowy, jak i końcowy przystanek dla tych linii.

  - Dla linii numer 110 wprowadzone zostanie zakończenie relacji na przystanku „Katowice Grundmanna" (lokalizacja przy skrzyżowaniu ulic Grundmanna i Gliwickiej). W kierunku powrotnym do Siemianowic Śląskich autobusy dokonywać będą przejazdu ulicami: Grundmanna, Gliwicką, Bracką, Chorzowską, Złotą, z włączeniem się na swoją rozkładową trasę na przystanku „Dąb Krzyżowa". W godzinach wjazdu peletonu nastąpią zawieszenia poszczególnych kursów tej linii.

  - Linie autobusowe numer: 120, 130, 177, 632 i 880 po obsłudze przystanku „Katowice Osiedle Kopalni Wujek" zostaną skierowane do przystanku „Brynów W. Pola", z nawrotami na skrzyżowaniu ulic: Mikołowskiej, Brynowskiej i Ligockiej. Linia 177 skierowana zostanie na autostradę A4, skąd włączy się na swoje rozkładowe trasy.

  - Dla linii autobusowych numer: 672, 673, 674 wprowadzone zostaną następujące zmiany:

  linia numer 672 po obsłudze przystanku „Kolonia Zuzannanż." skierowana zostanie do przystanku „Zawodzie Waleriana" (dwukierunkowa obsługa), z nawrotami na węźle drogowym Roździeńskiego - Murckowska - Bagienna;
  autobusy linii numer 673 w kierunku centrum Katowic po obsłudze przystanku „Zawodzie Waleriana" pojadą tunelem pod katowickim Rondem, z obsługą przystanku „Dąb Huta Baildon"; w kierunku Murcek - po obsłudze przystanku „Katowice Chorzowska" linia skierowana zostanie tunelem pod katowickim Rondem, a następnie ulicami Roździeńskiego i Murckowską, gdzie włączy się na swoją rozkładową trasę na przystanku „Zawodzie Waleriana";
  linia numer 674 w kierunku centrum Katowic po obsłudze przystanku „Katowice Cmentarz
  Komunalny" skierowana zostanie trasą linii 673, to jest aleją Murckowską (obsługa przystanku „Zawodzie Waleriana"), następnie dokona przejazdu tunelem pod katowickim Rondem, z obsługą przystanku „Dąb Huta Baildon"; w kierunku Giszowca - po obsłudze przystanku „Katowice Chorzowska" linia skierowana zostanie tunelem pod katowickim Rondem, a następnie ulicami Roździeńskiego i Murckowską (obsługa przystanku „Zawodzie Waleriana"), gdzie włączy się na swoją rozkładową trasę na przystanku „Kolonia Zuzanna nż.".

  - Linia autobusowa numer 920 po obsłudze przystanku „Zawodzie Waleriana" skierowana zostanie do przystanku „Zawodzie Waleriana" (dwukierunkowa obsługa) z nawrotami na węźle drogowym Roździeńskiego - Murckowska - Bagienna.

  - Kursowanie linii autobusowych numer: 108, 115, 193, 296, 600, 910, 930, 940, 950 w godzinach 12.30 do około 20.00 zostanie zawieszone.

  TOUR DE POLOGNE OD JAWORZNA DO BUKOWINY  Po trzech płaskich etapach 72. Tour de Pologne wjedzie w góry. Czwartego dnia rywalizacji kolarze przeniosą się ze Śląska do Małopolski. Wystartują w Jaworznie, a po drodze przejadą między innymi przez Zegartowice, rodzinną miejscowość Rafała Majki. Meta 220-kilometrowego etapu znajduje się w Nowym Sączu. Jedno z najstarszych miast Małopolski będzie również miejscem startu piątego, najdłuższego etapu (223 km). Prawdziwym wyzwaniem będą na nim górskie premie na Głodówce, Zębie, a także na Gubałówce, która będzie nowym elementem trasy. Meta etapu tradycyjnie mieści się przy Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Ukoronowaniem górskiej części 72. Tour de Pologne będzie szósty, królewski etap BUKOVINA Terma Hotel Spa – Bukowina Tatrzańska. Na trasie znajduje się aż osiem Górskich Premii TAURON – kolarze cztery razy wjadą na Ząb i Ścianę BUKOVINA. Po 174 kilometrach będą finiszować na podjeździe w Bukowinie Tatrzańskiej.

  Ostatni akcent 72. Tour de Pologne to jazda indywidualna na czas w Krakowie. Na 25-kilometrowej trasie powinny się rozstrzygnąć losy całego wyścigu. W ubiegłym roku zwycięstwo wywalczył tu Rafał Majka. W tym roku także na Rynku Głównym w Krakowie poznamy triumfatora 72. Tour de Pologne UCI World Tour.

  - Bardzo ciekawy będzie etap czwarty i nie tylko dlatego, że trasa przebiega przez moje rodzinne Zegartowice. Myślę, że właśnie czwarty i szósty etap zdecydują o losach wyścigu, a trasa wygląda na trudniejszą niż w ubiegłym roku – skomentował specyfikę tegorocznej trasy Rafał Majka.

  - Co roku widzimy, że na Tour de Pologne bardzo ważna jest każda sekunda. Wyścig rozgrywa się na ostatnich etapach – w Bukowinie i Krakowie – tak jak to było w ubiegłym roku. Gdybym ja sobie wymarzył jakbym chciał wygrać Tour de Pologne to właśnie po ataku na królewskim etapie w Bukowinie – powiedział Michał Kwiatkowski.

  Bezpośrednie transmisje z wyścigu przeprowadzi TVP 1 i TVP Sport.

  TOUR DE POLOGNE 2015 WIZUALIZACJE ETAPÓW  *Wybieramy Dziewczynę Lata 2015 ZGŁOŚ SIĘ i ZAGŁOSUJ NA KANDYDATKĘ
  *Nowy sklep IKEA powstanie w Zabrzu
  *Burza na Śląsku i Zagłębiu. Po burzy Rydułtowy wyglądają jak po wojnie ZDJĘCIA + WIDEO
  *Przepis na leczo SPRAWDZONY I NAJSZYBSZY
  *Program Rolnik szuka żony 2: Rolniczka Anna będzie gwiazdą
  *Plebiscyt Fotolato 2015 WYGRAJ FANTASTYCZNE NAGRODY
  *Erotyczna bielizna i gadżety z Zabrza podbijają rynek w Arabii Saudyjskiej

  Czytaj także

   Komentarze (14)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   CYRK

   EGZEMINE (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   jA WŁAŚNIE DOWIEDZIAŁAM SIĘ, ŻE AUTOBUS LINII 115 BĘDZIE CAŁKIEM ZAWIESZONY WIĘC KTO MNIE ODWIEZIE DO DOMU Z PRACY ?????????????? NALEŻAŁOBY SIĘ ZASTANOWIĆ NAD OPCJĄ TAXI NA KOSZT ORGANIZATORÓW...rozwiń całość

   jA WŁAŚNIE DOWIEDZIAŁAM SIĘ, ŻE AUTOBUS LINII 115 BĘDZIE CAŁKIEM ZAWIESZONY WIĘC KTO MNIE ODWIEZIE DO DOMU Z PRACY ?????????????? NALEŻAŁOBY SIĘ ZASTANOWIĆ NAD OPCJĄ TAXI NA KOSZT ORGANIZATORÓW TOUR DE POLOGNE. SKANDAL ROBIĄ Z LUDZMI CO IM SIĘ PODOBA BEZ KONSEKWENCJI.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   referendum TOUR DE POLOGNE

   jana (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   powinni spytać (referendum) mieszkańców czy chcą wyścig

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ktoś myśli????????????????

   maja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   idiotyzm zamykać pół miasta ,ludzie pracują -ale kogo to obchodzi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Utrudnienia

   eros (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   Czy konieczne jest zamykanie ulic juz od 5 rano/ Dabrowa Gornicza/ jak kolarze dopiero jada po 17? A ja musze do pracy i jeszcze wrocic na czas po dzieci! NIE ZGADZAM SIĘ Z TYM! A jeszcze jakie...rozwiń całość

   Czy konieczne jest zamykanie ulic juz od 5 rano/ Dabrowa Gornicza/ jak kolarze dopiero jada po 17? A ja musze do pracy i jeszcze wrocic na czas po dzieci! NIE ZGADZAM SIĘ Z TYM! A jeszcze jakie koszty tej imprezy ktora wcale nie jest tak widowiskowa!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Utrudnienia

   eros (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

   Czy konieczne jest zamykanie ulic juz od 5 rano /mowa o Dabrowie Gorniczej/ jak przejazdy zaczynają sie dopiero po 17? Ja wiem impreza imprezą ale ja musze do pracy i chce tez z niej wrocic po...rozwiń całość

   Czy konieczne jest zamykanie ulic juz od 5 rano /mowa o Dabrowie Gorniczej/ jak przejazdy zaczynają sie dopiero po 17? Ja wiem impreza imprezą ale ja musze do pracy i chce tez z niej wrocic po dzieci! JA NIE ZGADZAM SIE Z TYM! To juz jest paranoja! A w koncu ta impreza wcale nie jest az tak bardzo widowiskowa. A CZY KTOŚ PYTAL MIESZKANCOW CZY SIE NA TO ZGADZAJĄ?
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Super!!!!!!!!!

   marcin71 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 6

   Brawo dla PANA LANGA :) - DZIĘKUJE ZA ŚWIETNĄ ŚWIATOWĄ IMPREZĘ PRZEZ NASZE REGIONY !!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wieś?????

   marcin71 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9

   ludzie raz na jakiś czas zdarza sie światowa impreza w Naszym kraju a tu znowu protest. ŻE KUR.... DO PRACY NIE DOJADĘ , NIE WIEM JAK SIE ZNAJDĘ! CO WY WYPRAWIACIE!!!!! PÓJDZCIE I KIBICUJCIE:).


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   TAAAAAAK

   MILKA (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   A TY COOOOOOO NIERÓB ? MOŻNA POKIBICOWAĆ, ALE W WEEKAND I MNIEJSZE KOSZTY W LUDZIACH. PRZEZ TAK GĘSTO ZALUDNIONE REGIONY POWINNI ZASTANOWIĆ SIĘ NAD SENSEM ODCIĘCIA LUDZI OD DOJAZDÓW DO I Z PRACY,...rozwiń całość

   A TY COOOOOOO NIERÓB ? MOŻNA POKIBICOWAĆ, ALE W WEEKAND I MNIEJSZE KOSZTY W LUDZIACH. PRZEZ TAK GĘSTO ZALUDNIONE REGIONY POWINNI ZASTANOWIĆ SIĘ NAD SENSEM ODCIĘCIA LUDZI OD DOJAZDÓW DO I Z PRACY, MNIEJSZE ZŁO TO ORGANIZACJA W TYM REJONIE W DNI WOLNE OD PRACY, BO PRZECIEŻ NIE ZWOLNISZ ICH Z PRACY MĄDRALO KIBICUSIUzwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   "Pójdźcie i kibicujcie"?

   trevor (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

   Jak siedzisz na zasiłku to nie pewnie nie masz problemu wyrwać się z domu o 14 ale normalny człowiek o tej godzinie pracuje. A do tej pracy rano by chciał dojechać a nie dymać z buta bo banda...rozwiń całość

   Jak siedzisz na zasiłku to nie pewnie nie masz problemu wyrwać się z domu o 14 ale normalny człowiek o tej godzinie pracuje. A do tej pracy rano by chciał dojechać a nie dymać z buta bo banda cymbałów już o 4:30 zamyka ruch tramwajowy. G* będą tak wcześnie robić ale oczywiście jak to w mediach wygląda: "Proszę państwa impreza jest tak zacna, że już o 4:30 będziemy się szykować". Idiotyzm i tylezwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Aha i jeszcze..

   Realistaa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   Urzędasy są na wywczasach.
   motłoch może iść do pracy pieszo.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zapowiada się...

   Realistaa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 2

   dwudniowy całodniowy paraliż centrum Śląska i Zagłębia.
   Kto za to zapłaci?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   realista:(

   marcin71 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 5

   ALE JESTES ZJEBANY

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ?????????????????

   MARCIN71 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

   TY ZAPŁACISZ PSEUDO REALISTO:))))))))))))))


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   MARCIN71

   kania (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Sam jesteś zjebany, durniu!!! Skuj mordę skoro nie robisz i nie wiesz co to praca! Powiedz chorym, że mają nie chorować i wypied*ać ze szpitali, czy przychodni bo służby medyczne chcą mieć wolne na...rozwiń całość

   Sam jesteś zjebany, durniu!!! Skuj mordę skoro nie robisz i nie wiesz co to praca! Powiedz chorym, że mają nie chorować i wypied*ać ze szpitali, czy przychodni bo służby medyczne chcą mieć wolne na czas wyścigu. Albo zagroź pożarowi, że jak wybuchnie to mu wpierdol*sz. Gówniarzu, nie wiesz co gadasz to się zamknij. Weź elementarz i zacznij uczyć się bo swoimi wypowiedziami tylko ośmieszasz się. Nie będzie mi tu jakiś siusiupieluchomajtek podskakiwał!!! A co, pff...!!!!!!!!!!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama