Ważne
  Ciężarówki z niebezpiecznymi odpadami jechały do Dąbrowy...

  Ciężarówki z niebezpiecznymi odpadami jechały do Dąbrowy Górniczej

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej na przejściu z Ukrainą w Korczowej (Podkarpackie) nie zezwolili na wjazd do kraju dwóch samochodów ciężarowych z niebezpiecznymi materiałami. Odpady miały dojechać do Dąbrowy Górniczej.
  Jak poinformowała we wtorek chor. Anna Michalska z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu, pierwszy z pojazdów przewoził 20 ton niebezpiecznych odpadów.

  - Podczas kontroli stwierdzono, że dokumentacja niezbędna do przewiezienia tego typu ładunku jest niekompletna. Ze względu na te uchybienia ładunek został zawrócony do firmy na Ukrainie, która wysłała je do Polski. Odpady miały dojechać do Dąbrowy Górniczej i tam miały być zutylizowane - dodała.

  Drugi tir przewożący niebezpieczny materiał został zatrzymany na przejściu granicznym w Korczowej w poniedziałek. Jak powiedziała Michalska, podczas kontroli strażnicy zauważyli na podłodze naczepy brązową substancję, która prawdopodobnie wydostała się z worków, w których przewożone były chemiczne odpady.

  - Kierowca pojazdu, obywatel Ukrainy, posiadał wszystkie wymagane zezwolenia, umożliwiające mu wwiezienie odpadów na teren Polski. Jednak biorąc pod uwagę, że ładunek był źle zabezpieczony, a przewożony odpad sklasyfikowany był jako materiał trujący, powiadomiliśmy straż pożarną - powiedziała.

  Strażacy po przybyciu na miejsce zdecydowali o wyznaczeniu strefy ochronnej. Na ich wniosek wstrzymano również odprawy graniczne w pasie przeznaczonym dla samochodów ciężarowych. Na przejście przybyła również specjalistyczna grupa ratownictwa chemicznego PSP z Nowej Sarzyny.

  - Po sprawdzeniu samochodu strażacy zadecydowali, że dalszy transport ładunku do miejsca przeznaczenia, czyli do Gdańska, jest niemożliwy, gdyż może stanowić zagrożenie dla środowiska i bezpieczeństwa publicznego - powiedziała Michalska. Samochód został zawrócony do nadawcy towaru, którym była firma z Kijowa. PAP

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  MISS POLONIA 2011: MARCELINA ZAWADZKA [ZOBACZ ZDJĘCIA]
  QUEEN OF THE WORLD NATALIA WESOŁOWSKA [SESJA SPECJALNA]
  NAJLEPSZE PREZENTY POD CHOINKĘ - PORADNIK DZ [ZDJĘCIA I CENY] - ZOBACZ KONIECZNIE
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  SPORTOWY TYDZIEŃ W NM: Najdrożsi piłkarze śląskich klubów [RANKING] | Najlepsza strona WWW klubu z 4. ligi | NASI ZAGRANICĄ. Historyczne transfery w piłce

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama