Wielkie ożywienie w stajenkach

Wielkie ożywienie w stajenkach

MIW

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

Z każdym kolejnym Bożym Narodzeniem coraz większą popularność zdobywają sobie żywe stajenki. W naszym regionie, aby zobaczyć stojące przy żłóbku osły, kuce, bądź owce nie trzeba już jechać do Strumienia, katowickich Panewnik czy na Jasną Górę.
Wielkie ożywienie w stajenkach

©arc.

Wystarczy wybrać się do kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Sosnowcu, sanktuarium św. Antoniego w Dąbrowie Górniczej, bądź parafii św. Elżbiety Węgierskiej w Jaworznie. A jeśli komuś tam nie po drodze, to może zajrzeć do kościoła Podwyższenia Krzyża i Wniebowzięcia NMP w Katowicach, pokazowej zagrody żubrów w Pszczynie, czy Starochorzowskiego Domu Kultury. Do części tych stajenek na "gościnne występy" pojechały zwierzaki z ogrodu zoologicznego w Chorzowie. Trudno się zresztą dziwić, skoro zoo wypożyczało swoich podopiecznych za darmo (na terenie samego ogrodu od dziś również można oglądać żywą szopkę).


Pod względem wielkości inwentarza poza konkurencją są tradycyjnie szopki w Strumieniu na Podbeskidziu i na Jasnej Górze. Budowa tej pierwszej zaczęła się jeszcze w październiku, z początkiem listopada ruszyły natomiast prace w jasnogórskich ogrodach. Aby pomieścić wszystkie nowe zwierzaki w Strumieniu trzeba było wybudować dodatkowe stajnie. Swój dom znalazły w nich m.in. zebry, wielbłądy oraz sprowadzone ze pobliskiego Mnicha stadko krów szkockich. Oficjalne otwarcie stajenki nastąpi już za kilka godzin podczas tradycyjnej pasterki. Kto na nią nie zdąży, ten będzie mógł nadrobić zaległości w święto Trzech Króli, kiedy to ulicami Strumienia przejdzie uroczysty orszak. Na jego czele podążać będą - a jakże - trzej królowie jadący na wielbłądach.


Kiedy oglądać?Bazylika w Panewnikach: od poniedziałku do soboty między godz. 9.30 a 18.30, zaś w niedzielę od godz. 8.30 do 19.30 (do 2 lutego).

Jasna Góra: w dni powszednie od godz. 8 do 18, w niedzielę i święta od godz. 8 do 20.

Strumień: od godz. 8 do 21 (do 29 stycznia).

Parafia pw. Elżbiety Węgierskiej w Jaworznie Szczakowej: godz. 9 - 14 (tylko podczas świąt).

Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny w Sosnowcu: godz. 8 - 18 (od 25.12 do 1.01).

Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie:wigilia i sylwester (godz. 9 - 13), 26 - 30.12 (od godz. 9 do 16).

Sanktuarium św. Antoniego w Dąbrowie Górniczej: 24.12 (od godz. 21 do północy), 25.12 (od godz. 13.30 do 18), 26.12 (cały dzień).

* CZYTAJ KONIECZNIE:

*ZOBACZ CZEGO NIE KUPOWAĆ KOBIECIE POD CHOINKĘ. LISTA NAJGORSZYCH PREZENTÓW
*LISTA NAJGORSZYCH PREZENTÓW POD CHOINKĘ DLA MĘŻCZYZNY. ZOBACZ
*GYSZYNKI DO KOŻDEGO ŚLONZOKA - TO KUP HANYSOWI
*NAJLEPSZE PREZENTY POD CHOINKĘ - PORADNIK DZ [ZDJĘCIA I CENY] - ZOBACZ KONIECZNIE
*Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


WIELKI KONKURS. Pokaż zimę na Śląsku i wygraj narciarski WEEKEND!Wybieramy NAJFAJNIEJSZĄ CHOINKĘ w woj. śląskim. ZAGŁOSUJ na swoją!

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo