Bielsko-Biała: Budżet na 2012 rok - z deficytem

  Bielsko-Biała: Budżet na 2012 rok - z deficytem

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Bielsko-Biała: Budżet na 2012 rok - z deficytem

  ©Łukasz Klimaniec

  Radni Bielska-Białej uchwalili w środę budżet miasta na 2012 rok. Wpływy sięgną 717 mln zł, a wydatki 722 mln zł. Około 5 mln zł deficytu pokryte zostanie z kredytów bankowych. Za budżetem głosowało 24 z 25 radnych, jedna osoba była przeciw - podał bielski magistrat.
  Bielsko-Biała: Budżet na 2012 rok - z deficytem

  ©Łukasz Klimaniec

  Rzecznik bielskiego magistratu Tomasz Ficoń poinformował, że planowane kredyty i pożyczki mieszczą się w dopuszczalnych limitach zadłużeń samorządów.

  NAJNOWSZE INFORMACJE Z DZIAŁU PIENIĄDZE

  "W przypadku limitu 15 proc. rocznego dochodu, które można maksymalnie przeznaczyć na obsługę zadłużenia, w Bielsku-Białej wskaźnik ten wynosi 7,68 proc. Z kolei całkowite zadłużenie, które może wynieść maksymalnie 60 proc. rocznych przychodów, w Bielsku-Białej sięga 38,58 proc." - powiedział.

  Bielsko-Biała w przyszłym roku najwięcej wyda na oświatę i wychowanie - około 230 mln zł. Na inwestycje trafi 151,6 mln zł, czyli około 21 proc. wydatków. Miasto przeznaczy na rozbudowę infrastruktury sportowo-turystycznej 53,3 mln zł, a na drogi 50,6 mln zł.

  Największą przyszłoroczną inwestycją sportową ma być kontynuacja budowy nowego stadionu, na którym mecze rozgrywało będzie ekstraklasowe Podbeskidzie i III-ligowa Stal.

  W drogownictwie najwięcej pieniędzy zostanie przeznaczone na przebudowę fragmentu drogi krajowej S69 wiodącej do Żywca i dalej do granicy ze Słowacją w Zwardoniu.

  Kontynuowane będą między innymi także: budowa informatycznej sieci szerokopasmowej (12,5 mln zł) i rewitalizacja starówki i Parku Słowackiego (11,7 mln zł). (PAP)

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *ŚLĄSKIM PIERDOŁĄ ROKU 2011 ZOSTAJE...
  *ZAPLANUJ DŁUGIE WEEKENDY 2012 ROKU

  WIELKI KONKURS. Pokaż zimę na Śląsku i wygraj narciarski WEEKEND!Wybieramy NAJFAJNIEJSZĄ CHOINKĘ w woj. śląskim. ZAGŁOSUJ na swoją!

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama