Prokuratura: Informowaliśmy areszt o stanie emocjonalnym...

  Prokuratura: Informowaliśmy areszt o stanie emocjonalnym matki Magdy

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Prokuratura: Informowaliśmy areszt o stanie emocjonalnym matki Magdy

  ©Mikołaj Suchan

  Od początku podjęte zostały działania, które miały zapewnić bezpieczeństwo matki Magdy. Prokuratura zawiadomiła areszt śledczy o tym, że stan emocjonalny podejrzanej może być kiepski - poinformowała rzeczniczka katowickiej prokuratury okręgowej Marta Zawada-Dybek. CZYTAJ WIĘCEJ.
  Prokuratura: Informowaliśmy areszt o stanie emocjonalnym matki Magdy

  ©Mikołaj Suchan

  Najważniejsze wydarzenia z poszukiwań Magdy z Sosnowca [KALENDARIUM]

  Matka Magdy Katarzyna W. jest podejrzana o nieumyślne spowodowanie śmierci dziecka. Według podawanych wcześniej informacji, w poniedziałek w celi połknęła detergent do mycia naczyń, na miejsce wezwano pogotowie.


  "Od samego początku tego śledztwa, a w zasadzie od momentu zatrzymania, prokuratorzy podjęli działanie, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa podejrzanej. Wystosowane było pismo do dyrektora aresztu śledczego z informacją, że sprawa jest ma specyficzny charakter, okoliczności tej sprawy, jak również stan emocjonalny podejrzanej uzasadnia stosowanie wyjątkowych środków bezpieczeństwa" - powiedziała Zawada-Dybek.

  ŚMIERĆ DZIECKA BUDZI DUŻE EMOCJE. TAKŻE W ARESZTACH

  Prokuratura skierowała pismo do aresztu śledczego z prośbą o informacje na temat poniedziałkowego incydentu. Informacja ma do prokuratury wpłynąć w środę. Dopiero wówczas będzie można powiedzieć coś więcej na temat przebiegu incydentu - powiedziała Zawada-Dybek.

  Prokuratura obecnie nie widzi podstaw do prowadzenia postępowania wyjaśniającego w tej sprawie, być może wewnętrzne postępowanie będzie musiał przeprowadzić areszt, do którego należy obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa osadzonego.

  Katarzyna W. - jak informowały media i potwierdziła prokuratura - połknęła detergent do mycia naczyń, który jest na wyposażeniu celi. Rutynowo na miejsce wezwano pogotowie, ale nie stwierdzono zagrożenia życia ani zdrowia podejrzanej. Jak podała we wtorek rzeczniczka prasowa Służby Więziennej Luiza Sałapa, Katarzyna W. od poniedziałku przebywa w monitorowanej, trzyosobowej celi.

  Rzeczniczka prokuratury powiedziała również podczas wtorkowego briefingu, że na obecną chwilę brak jest podstaw do przedstawienia jakiegokolwiek zarzutu jakiejś innej osobie poza matką. Zastrzegła, że w toku śledztwa ocena prokuratury odnośnie ewentualnych zarzutów dla innych osób może ulec zmianie.

  ŚMIERĆ DZIECKA Z SOSNOWCA: MATKA MAGDY JEST NIEWINNA?

  "Przy sprawie pracuje kilku prokuratorów, zaangażowane są duże środki ze strony prokuratury, przesłuchano kilkudziesięciu świadków; na wtorek nie jest planowane przesłuchanie ojca dziecka, ale taka konieczność może zajść w przyszłości" - dodała rzeczniczka prokuratury.

  To mogło się stać, kiedy wróciła po pieluchy - wyznania ojca Magdy z Sosnowca
  Matka Magdy z Sosnowca nie usiłowała się otruć w areszcie [AKTUALIZACJA]

  Półroczna Magda zaginęła 24 stycznia br. Początkowo jej matka utrzymywała, że dziewczynka została porwana. W sprawę zaangażował się Krzysztof Rutkowski. To on w miniony czwartek nagrał swoją rozmowę z kobietą, podczas której powiedziała mu, że dziecko zginęło w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Katarzyna W. zeznała, że dziecko miało upaść na podłogę i uderzyć o próg w mieszkaniu. W piątek wieczorem - już policjantom - pokazała miejsce ukrycia zwłok Madzi.

  Prokuratura czeka na pisemną opinię na temat sekcji zwłok Magdy, przesłuchuje też świadków. We wtorek uzupełniające zeznania składał Rutkowski. Zawada-Dybek nie chciała zdradzić, jakie konkretnie czynności zaplanowano na najbliższe dni. Nie odpowiedziała też na wiele szczegółowych pytań, zasłaniając się dobrem śledztwa lub mówiąc, że są one przedwczesne.

  Magda z Sosnowca: Przypadkowa śmierć, czy zabójstwo?
  Dlaczego Matka Magdy z Sosnowca wymyśliła porwanie? [ANALIZA]
  Rutkowski blefuje: W sprawie Magdy z Sosnowca nie mieliśmy świadków [WIDEO]

  W poniedziałek katowicka prokuratura poinformowała, że z wstępnych wyników sekcji zwłok Magdy wynika, iż przyczyną śmierci był tępy uraz tyłu głowy. Śledczy informowali wówczas, że wyniki sekcji zwłok nie dają podstaw do zmiany zarzutu dla matki i kwestionowania na obecnym etapie jej wyjaśnień. (PAP)

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *NAJZABAWNIEJSZE ŚLĄSKIE SŁOWA - WYNIKI PLEBISCYTU
  *WALCZYMY O USTAWĘ METROPOLITALNĄ - POZNAJ EFEKTY
  *Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  ALE FUTURYSTYKA! Zobacz jak będą wyglądać Katowice w 2015 roku. WIZUALIZACJENiesamowicie GORĄCE DZIEWCZYNY na mroźne dni. Zobacz FOTKI Queen Śląska i Zagłębia

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pytanie bez odpowiedzi

   Alojzy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 126 / 102

   Pytam się Ciebie, katarzyno, jak ty teraz będziesz żyć?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ciszej

   abc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 96 / 81

   Nad tą trumną..


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Powiedz to

   pioler (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 101 / 100

   tej "matce"...

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo