Dziadek molestował wnuczki. Sąd w Katowicach nie pozbawił go...

  Dziadek molestował wnuczki. Sąd w Katowicach nie pozbawił go opieki

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Obie molestowane dziewczynki objęte są teraz terapią psychologiczną. Tego typu wsparcie otrzymali też ich obecni opiekunowie. Przybrany dziadek nastolatek
  1/4
  przejdź do galerii

  Obie molestowane dziewczynki objęte są teraz terapią psychologiczną. Tego typu wsparcie otrzymali też ich obecni opiekunowie. Przybrany dziadek nastolatek czeka na rozprawę w areszcie. ©TVNUWAGA

  Przez ponad dwa lata dwie siostry z Katowic miały być molestowane przez przybranego dziadka. Trafiły do niego, gdy sąd odebrał je matce alkoholiczce. Miały trafić do kochającej rodziny, a wpadły w pułapkę bez wyjścia. Sąd był informowany o całej sytuacji przez opiekę społeczną, ale nie znalazł przesłanek do rozwiązania tej rodziny zastępczej.
  Miały 9 i 11 lat, kiedy zaczął się ich koszmar. Już wcześniej przeszły wiele - ich wiecznie pijana matka zaniedbywała swoje córki. Po kilku latach od czasu, gdy trafiły pod opiekę babci okazało się, że w nowym domu były molestowane seksualnie...

  - Że tam się dzieje coś złego, to generalnie wiedziałem od samego początku, można powiedzieć. Bo dla mnie nigdy tak nie wyglądał normalny dom. To wszystko było tak tam tuszowane, ukrywane, że generalnie oni się odcięli od wszystkich. Starsza z tych dziewczyn mówiła, że dziadek przychodził do niej w nocy. Że dotykał ją w miejsca intymne. Że kazał siebie dotykać – opowiada wuj dziewczynek.


  Według prokuratury za to, co działo się za drzwiami tego mieszkania odpowiada przybrany dziadek dziewczynek. Nastolatki, które teraz mają 12 i 14 lat nie mieszkają już u babci, są pod opieką krewnych. Starsza dziewczynka trafiła do ciotki.

  - Jako dzieci, byliśmy zawsze tak jakby zaszczuci. Moja mama coś powiedziała, myśmy to musieli zrobić. Jeżeli był sprzeciw, była przemoc. Czasami miałam wrażenie, że po prostu ma zły humor i musiała kogoś uderzyć, żeby się uspokoić. Wobec wnuków też używała przemocy. Nawet kiedyś mi właśnie moja siostrzenica powiedziała, że kiedyś połamała na niej kij od szczotki – wspomina ciotka dziewczynek.

  - M. oskarża mojego męża o molestowanie. Ja w winę męża nie wierzę. Bo ja bym to też zauważyła. Mnie się wydaje, że M. oskarża nas, bo miała zabraniane, po prostu, kolegowanie się z nie takimi kolegami czy koleżankami. Tylko że ja zabraniała, nie mąż. A zeznania wnuczki potwierdzają jej wersję, bo M. miała zawsze na nią wpływ – broni się babcia dziewczynek.

  W trakcie realizacji reportażu dotarliśmy do domu, do którego trafiła młodsza molestowana dziewczynka.  - Między trzecią a piątą rano, jak dziadek miał na rano do pracy. Zawsze wstawał wcześniej, przychodził i… I właśnie robił… Ja mówię: „Dotykał cię tam?”. Mówi: „Tak”. No i że wkładał głęboko tam właśnie palce, że ją to bolało, ona nieraz płakała – opowiada ciotka dziewczynek.

  - O to by wszystko zostało tajemnicą dbała moja matka. Zdarzało mi się moją starszą córkę tam zostawiać. Jeżeli sobie pomyślę, że w jakiś sposób mój ojciec ją dotknął, to aż mi ciarki przechodzą – dodaje ciotka dziewczynek.

  Rodzice tej kobiety opiekowali się - jako rodzina zastępcza - pięciorgiem dzieci. Są to ich wnuki. Ich biologiczna matka była niewydolna wychowawczo i sąd odebrał jej dzieci. Bezpośredni nadzór nad rodziną sprawuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach. Od 2013 roku jego kontrole wypadały negatywnie.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (7)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dopalacze chwilowo się znudziły

   Medialna Henia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   teraz będziemy podniecać gawiedź pedofilami

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dziadek działa w duchu kk

   x (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   o co chodzi?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Dziadek działa w duchu kk

   x (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   o co chodzi?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Patologia nie umiała wychować na ludzi własnych dzieci

   co.za.chory.kraj (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   więc kontynuuje pracę wychowawczą wśród wnuków. A sąd oczywiście niczego nie mógł podejrzewać.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   brak słow

   Betii (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Noż ku...wa świat się przewraca do góry nogami , co z tymi ludzmi się dzieje zeby dziadek przybrany czy nie molestował wnuczki...dla Mnie nie ma zmiłuj , publicznie jajca w dwie cegłówy i po...rozwiń całość

   Noż ku...wa świat się przewraca do góry nogami , co z tymi ludzmi się dzieje zeby dziadek przybrany czy nie molestował wnuczki...dla Mnie nie ma zmiłuj , publicznie jajca w dwie cegłówy i po kłopocie odechciało by się zbokom głupot..zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wielkie mi halo

   Adam (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 3

   Teraz idą takie czasy, ze molestowanie będzie wręcz trendy


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ojej

   taktak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Tak, to wszystko GMO i Gender. Weź się puknij.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama