Przyjeżdżajcie bawić się do Częstochowy, Koszęcina i na Jurę...

  Przyjeżdżajcie bawić się do Częstochowy, Koszęcina i na Jurę [IMPREZY]

  Bartłomiej Romanek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Przyjeżdżajcie bawić się do Częstochowy, Koszęcina i na Jurę [IMPREZY]

  ©arc.

  Jesteś mieszkańcem Śląska, Zagłębia lub Podbeskidzia i narzekasz na brak imprez? Zapraszamy do Częstochowy i okolicznych miejscowości, bo u nas nie brakuje interesujących wydarzeń kulturalnych i sportowych, które na dodatek w zdecydowanej większości organizowane są w miejscach zapierających dech w piersiach.
  Przyjeżdżajcie bawić się do Częstochowy, Koszęcina i na Jurę [IMPREZY]

  ©arc.

  Tylko w ten weekend w Częstochowie rozpoczyna się na Promenadzie Wakacyjny Festiwal Filmowy Leżak Fortum 2012, w Żarkach Letnisku odbywa się dwudniowa Folkloriada Jurajska, a Złotym Potoku po raz 16. organizowane jest Święto Pstrąga.
  Na nudę nie będziemy narzekać także w następne weekendy, bo szykują się kolejne ciekawe imprezy na czele z Dniami Częstochowy, podczas których wystąpi Kora i Sylwia Grzeszczak.


  Nic dziwnego, że tak się dzieje, bo możliwości regionu są ogromne i chyba jeszcze nie w pełni wykorzystane. Takie imprezy mogą się odbywać m.in. w Koszęcinie (siedziba Śląska, GOSiR), Poraju (nad zalewem), Żarkach Letnisku (amfiteatr), Lublińcu (amfiteatr), Kokotku i w Złotym Potoku nad stawem Amerykan.

  Już przyjeżdżają na nie goście nie tylko z Częstochowy i okolic, ale i z całego województwa śląskiego. Byłoby ich jeszcze więcej, gdyby wyremontowano niektóre obiekty. W Kokotku nikt nie chce zainwestować w ośrodki wypoczynkowe, a szkoda, bo to wymarzone miejsce na imprezę plenerową. W Koszęcinie nadal nie zagospodarowano terenu GOSiR-u.

  Mimo to w ten weekend na pewno nikt nie będzie się nudził i może wybrać coś dla siebie. W Amfiteatrze na Promenadzie rozpoczyna się Wakacyjny Festiwal Filmowy. Przez trzy tygodnie, w każdą sobotę (4, 11 i 18 sierpnia) będą emitowane dwa filmy.

  - Dzięki podpisaniu umowy ze sponsorem przygotujemy specjalne leżaki, a dodatkową atrakcją będą gwiazdy - mówi Aleksander Wierny, naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Sportu.

  W sobotę gwiazdą ma być aktor Janusz Chabior. Wyświetlona zostanie komedia romantyczna "O północy w Paryżu" oraz thriller "Contagion". Wystąpi także Orkiestra Dęta z Mykanowa w koncercie "Muzyka filmowa na żywo".

  W weekend tłumy tradycyjnie zjadą do Złotego Potoku na Święto Pstrąga. Gmina Janów od lat słynie ze smacznych, a co najważniejsze świeżych pstrągów, dlatego ich degustacja na pewno będzie największą atrakcją. Smaczne potrawy z pstrąga będzie przygotowywać znany grecki kucharz, Theofilos Vafidis.Będą także występy artystyczne i otwarte zawody wędkarskie.

  Inne propozycje  Folkloriada Jurajska, 4-5 sierpnia, Żarki Letnisko
  W Amfiteatrze wystąpią zespoły ludowe z całej Polskie. Będzie także smaczna regionalna kucznia i konkurs rękodzieła artystycznego.

  Turniej Rycerski o Szablę Kaspra Karlińskiego, 12 sierpnia, Olsztyn
  Parada rycerska przejedzie dumnie spod olsztyńskiego zamku do kościoła. Rozegrany zostanie m.in. turniej łucznicy, zawody w zapasach i oczywiście turniej o szablę Karlińskiego. W programie są także pokazy sokolników, palenie jeźdzca i konia, wioska rycerska i nauka tańca dawnego. Na koniec zainscenizowany zostanie szturm na olsztyński zamek.

  Bieg Katorżnika, 11-12 sierpnia, Kokotek
  Bieg Katorżnika organizowany w Kokotku przez lubliniecką Metę cieszy się ogromną popularnością. Mimo że uczestnicy muszą pokonać morderczą trasę, która wiedzie poprzez lasy, mokradła i bagna. Niektóre odcinki trzeba przepłynąć, bo głębokość sięga 1,6 m. Warto zobaczyć, jak z trasą zmagają się prawdziwi twardziele.

  Piknik Country w Leśnej Dolinie, 18-19 sierpnia, Koszęcin
  Jedna z największych imprez country w województwie śląskim.Wystąpią największe gwiazdy country:Kasia Bochenek, Whiskey River, Garden Party i The Trace.

  Dni Częstochowy, 24-26 sierpnia, błonia za pętlą tramwajową na Północy
  Jubileuszowa edycja Dni Częstochowy odbędzie się w dzielnicy Północ. Błonia za pętlą tramwajową idealnie nadają się na organizację wielkiego koncertu. W tym roku gwiazdami będą dwie wokalistki Sylwia Grzeszczak i legedna polskiej sceny muzycznej, Kora.

  Możesz dowiedzieć się więcej: Zarejestruj się w DZIENNIKZACHODNI.PL/PIANO


  *Marsz Autonomii 2012: ZDJĘCIA, WIDEO, OPINIE
  *Olimpiada w Londynie 2012: RELACJE, ZDJĘCIA, CIEKAWOSTKI
  *KONKURS FOTOLATO 2012:
  Przyślij zdjęcia, zgarnij nagrody!

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   I jeszcze jedno

   madz3 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 70 / 76

   W dniach 18 i 19 sierpnia odbędzie się w Lelowie Święto Ciulima i Czulentu. Gośćmi będzie między innymi zespół Golec Orkiestra.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama