Lisiecki: Postępująca radykalizacja, czyli coś o pewnym...

  Lisiecki: Postępująca radykalizacja, czyli coś o pewnym święcie

  Grzegorz Lisiecki

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Lisiecki: Postępująca radykalizacja, czyli coś o pewnym święcie
  Rok temu oglądałem w telewizji relację z czegoś, co raczej trudno było zrozumieć. Nasze najważniejsze święto państwowe zostało bowiem zamienione w groteskowy i przygnębiający pokaz tego, co niektórzy nazywają dość oględnie "postępującą radykalizacją".
  Lisiecki: Postępująca radykalizacja, czyli coś o pewnym święcie
  Bandyci z prawej i lewej strony niszczyli wszystko, co stało im na drodze. Całości dopełniły rzecz jasna niezwykle frustrująca, urzędnicza nieudolność i bezradność policji, które sprawiły, że warszawskie ulice zamieniły się w pole bitwy.

  Efekt bandyckich wybryków, przerażające ujęcia, przypominające jako żywo telewizyjne relacje z Bejrutu, pokazywane były na całym świecie, co oczywiście tylko sprawiło, że nasz polski wstyd był jeszcze większy.


  Minął rok i co? Wróciliśmy do punktu wyjścia. Okazało się oczywiście, że 11 listopada jest najlepszym dniem na zorganizowanie kilku marszów, które - jak się wydaje - ze Świętem Niepodległości wspólną mają tylko nazwę. Termin jest tym "atrakcyjniejszy", że zmiany prawne, które miały umożliwić lepsze zabezpieczenie tego typu "manifestacji" nie weszły jeszcze w życie.

  Policja twierdzi wprawdzie, że wyciągnęła wnioski z zeszłorocznej lekcji, jednak zapewnienia o "uświadamianiu" organizatorów marszów, jakie są ich prawa i obowiązki mimo wszystko nie są zbyt przekonujące.

  Tym bardziej, że o kolejnych zamieszkach podczas najważniejszych manifestacji w Warszawie słychać już od kilku tygodni. Bo dla wielu małych organizacji, często zepchniętych z powodu swego radykalizmu na polityczny margines to, niestety, najważniejszy dzień w roku. 11 listopada to dla nich okazja, by o sobie przypomnieć - im mocniej, tym lepiej. Dla nich oczywiście.

  Jeszcze gorzej, gdy polityczny establishment nie potrafi dość wyraźnie odciąć się od tego typu zachowań. I odpowiednio ich nazwać.

  A może, mimo tego wszystkiego, w tym roku zdrowy rozsądek zwycięży? Zamiast burd, krwi, niszczonych ulic, palonych samochodów i rozbijanych witryn sklepowych zobaczymy prawdziwe święto? Przekonamy się w niedzielę...

  Grzegorz Lisiecki, redaktor wydawca
  *Wyszedł ze szpitala i zmarł. Zwłoki znaleziono po roku 35 m od szpitala
  *Euforia na koncercie Kultu w Spodku [ZDJĘCIA i WIDEO]
  *Zmiana opon na zimowe obowiązkowa. ZOBACZ GDZIE i DLACZEGO

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama