Cyberfoto i Śląska Fotografia Prasowa: Konkursy...

  Cyberfoto i Śląska Fotografia Prasowa: Konkursy fotograficzne dla amatorów i profesjonalistów

  p.

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wszyscy miłośnicy fotografii cyfrowej mogą wziąć udział w XVI edycji Międzynarodowego Konkurs Cyfrowej Fotokreacji CYBERFOTO 2013.
  Konkurs ma na celu promocję fotografii cyfrowej jako sztuki o szczególnym ładunku kulturotwórczym oraz pokazanie możliwości cyfrowej kreacji obrazu fotograficznego. Jest to największy tego typu konkurs w Polsce. Corocznie napływa ponad 1000 fotografii z całego świata.

  Prace nadesłane na konkurs akcentują relacje zachodzące w sztuce obrazowania świata, która ciągle ewoluuje w kierunku wytworzenia pewnej wizji opartej na zaawansowanych technologiach rejestracji obrazu. Ambicją przesłania tego konkursu jest utrzymanie stałej więzi z nowoczesną jakością kultury wizualnej, kształtującej także naszą tożsamość narodową.

  Wystawie corocznie towarzyszy seminarium poświęcone relacjom pomiędzy sztuką a technologią.

  Zgłoszenie prac konkursowych do upływa 10 kwietnia 2013. Otwarcie wystawy zaplanowano 26 kwietnia 2013 w Galerii ART-FOTO w Częstochowie.

  Organizatorem konkursu jest Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie. Współorganizatorami są: Narodowe Centrum Kultury w Warszawie, Związek Polskich Artystów Fotografików - Okręg Śląski oraz Stowarzyszenie Twórców - Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej.

  Drugi to konkurs - Śląska Fotografia Prasowa 2012 organizowany jest przez Bibliotekę Śląską i Syndykat Dziennikarzy Województwa Morawsko-Śląskiego i Ołomunieckiego. To juz 10. edycja najważniejszej tego typu imprezy w regionie. Zadaniem konkursu jest wybór i nagrodzenie najlepszych fotografii, które powstały w 2012 roku i dotyczyły wydarzeń tego roku.

  Zdjęcia można dostarczyć osobiście do Działu Promocji Biblioteki Śląskiej lub wysłać na adres: Biblioteka Śląska, Dział Promocji, plac Rady Europy 1, 40-021 Katowice z dopiskiem na kopercie: ŚLĄSKA FOTOGRAFIA PRASOWA 2012.

  Termin składania prac upływa 4 lutego 2013 roku (decyduje data stempla pocztowego).
  *Zachwycający pokaz fajerwerków na Nowy Rok w Katowicach ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Horoskop na 2013 rok ZOBACZ, CO MÓWIĄ KARTY
  *Morderstwo w Grodźcu: Syn zabił swoich rodziców i uciekł. Zatrzymany na Słowacji ZOBACZ TWARZ ZABÓJCY
  *Akt oskarżenia wobec matki Madzi z Sosnowca TRZY ZARZUTY

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama