Myszków: nowa prezes spółki miejskiej MTBS. Dotychczasowa...

  Myszków: nowa prezes spółki miejskiej MTBS. Dotychczasowa prezes odwołana telefonicznie

  Zdjęcie autora materiału

  Adrian Heluszka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Monika Stańczyk-Mroczko o decyzji Rady Nadzorczej spółki MTBS dowiedziała się...telefonicznie.
  1/3
  przejdź do galerii

  Monika Stańczyk-Mroczko o decyzji Rady Nadzorczej spółki MTBS dowiedziała się...telefonicznie. ©arc

  To o czym mówiło się od pewnego czasu stało się faktem. 14 września ze stanowiska prezes miejskiej spółki MTBS odwołana została Monika Stańczyk-Mroczko. Taką decyzję podjęła Rada Nadzorcza spółki, choć sama zainteresowana nie ma wątpliwości, że decydujący głos przy jej odwołaniu miał burmistrz, Włodzimierz Żak.
  Nad głową byłej już prezes Myszkowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego od kilkunastu dni wisiały „czarne chmury”, po tym, jak brutalnie obnażyła fatalną sytuację spółki. Na ostatniej sesji Rady Miasta pomiędzy Moniką Stańczyk-Mroczko, a burmistrzem wywiązała się burzliwa dyskusja i wzajemne obwinianie o to, że MTBS znalazł się na finansowej krawędzi.Burmistrz już wcześniej nie ukrywał, że przymierzał na stanowisko prezesa spółki Wojciecha Kowalczyka.
  Tymczasem okazuje się, że jej miejsce zajęła Lidia Piestrzyńska, pełniąca w ostatnich latach funkcję skarbnika gminy Lelów. Nie wiadomo jednak, czy decyzja Rady Nadzorczej nie będzie podważona w sądzie, gdyż od maja Rada działa w niepełnym składzie.

  Lidia Piestrzyńska, nowa prezes spółki miejskiej MTBS, walkę o posadę prezes wygrała z dwoma innymi kandydatami. Jak podkreśla myszkowski magistrat, w grze o fotel prezesa miały znaleźć się cztery osoby, ale ostatecznie do rozmów przystąpiło trzech kandydatów.

  – Z uwagi na nieobecność pani Moniki Stańczyk-Mroczko spowodowaną urlopem macierzyńskim i brak możliwości bieżącego zarządzania Spółką, podjęta została uchwała o odwołaniu Moniki Stańczyk-Mroczko z pełnionej funkcji Prezesa Zarządu. Rada Nadzorcza MTBS-u prowadziła rozmowy z trzema kandydatami ( czwarty się nie stawił).Rada Nadzorcza wskazała panią Lidię Piestrzyńską, która legitymuje się wiedzą i doświadczeniem zawodowym, które jest pożądane w obecnej sytuacji Spółki. Wojciech Kowalczyk odmówił – poinformowała rzeczniczka Urzędu Miasta w Mysz-kowie, Małgorzata Kitala-Miroszewska, zapytana o przyczyny odwołania Moniki Stańczyk-Mroczko z pełnionej funkcji, a także przyczyn dla których na stanowisku prezesa nie znalazł się Wojciech Kowalczyk, do niedawna jeszcze główny kandydat, z którym rozmowy miał prowadzić burmistrz, Włodzimierz Żak.

  Odwołana prezes o decyzji podjętej przez Radę Nadzorczą spółki dowiedziała się... telefonicznie i nawet nie została wezwana na zebranie. Dzień później Rada Nadzorcza na to stanowisko powołała Lidię Piestrzyńską. Nie wiadomo jednak, czy uchwała podjęta przez Radę Nadzorczą MTBS-u jest prawomocna, bo od maja tego roku działa ona w niepełnym składzie po tym, jak rezygnację złożył Zbigniew Męcik. Obecnie skład rady tworzą Aneta Gajda i Jerzy Łączkowski, a organ ten powinny tworzyć minimum 3 osoby. Niewykluczone, że sprawa będzie miała zatem finał w sądzie.
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama