Ważne
  Kolosa pomaga od lat

  Kolosa pomaga od lat

  Beata Sypuła

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Już pięć lat jako organizacja pożytku publicznego działa Fundacja na rzecz Zdrowia Dzieci i Młodzieży Regionu Śląsko-Dąbrowskiego im. Grzegorza Kolosy. Jednak historia organizacji jest dłuższa, sięga ona 14 lat. Przez ten czas na jej pomoc mogły liczyć wszystkie dzieci boleśnie doświadczone przez los. Możesz pomóc im i Ty, przekazując na ten cel 1 proc. swojego podatku.
  Osierocone dzieci ofiar tragicznego zawalenia się hali katowickich targów, syn bohaterskiego policjanta, podkomisarza Tadeusza Bartosika, który poległ ratując ofiarę tej katastrofy - to tylko niektórzy najmłodsi wspierani przez fundację. Z roku na rok ich przybywa - bo przybywa też wpłat od ludzi o współczującym, otwartym na innych sercu.

  - W roku 2008 fundacja pozyskała z tytułu wpłat przez osoby fizyczne 1 proc.
  podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego 66.908,92 złotych - wylicza precyzyjnie Biuro Fundacji im. Grzegorza Kolosy. - W tej kwocie 3.172,70 zł przekazano ze wskazaniem, że przeznacza się podatek na leczenie Oliwii Krupowies, córki pracownika firmy Fazos. Z prośbą o zbiórkę na ten cel zwróciła się do nas komisja zakładowa tej firmy.

  Pozyskane przez fundację pieniądze przeznaczane były głównie na dofinansowanie wypoczynku wakacyjnego dzieci z rodzin najuboższych.

  Mimo upływu lat, wielu wciąż pamięta Grzegorza Kolosę, tragicznie zmarłego w 1993 roku przewodniczącego Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność. W latach 1989-1992 był najmłodszym członkiem komisji krajowej związku. Założona wkrótce po jego śmierci przez jego następców fundacja chciała upamiętnić troskę szefa regionu także o najmłodszych: ich bezpieczeństwo, przyszłość, spokojny czas dzieciństwa.

  Od kiedy można przekazać na rzecz najmłodszych 1 proc. swojego podatku, łatwiej jej ponosić koszty działalności na rzecz istot najbardziej bezbronnych, zdanych tylko na dorosłych.
  Oprócz zabiegania o dotacje, fundacja organizuje własne przedsięwzięcia, by zgromadzić fundusze. Dzięki tej działalności, darczyńcom i sponsorom, fundacja organizuje darmowy wypoczynek dla dzieci i młodzieży, które nie miałyby takiej szansy. Przez 14 lat istnienia organizacji, z jej oferty skorzystało ponad 100 tysięcy dzieci i młodzieży.

  Latem są to kolonie, zimą stacjonarne imprezy o charakterze sportowym i rekreacyjno-kulturalnym.
  Wiele dzieciaków bez takiej pomocy pozostałoby w domach. Pomoc ofiarowana jest również najmłodszym z rodzin dotkniętych patologią społeczną i złą sytuacją materialną, dlatego tak ważne jest nasze wsparcie.

  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama