Częstochowa: Radna Krystyna Stefańska zawieszona w prawach...

  Częstochowa: Radna Krystyna Stefańska zawieszona w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości

  Bartłomiej Romanek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Radna Krystyna Stefańska została zawieszona w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości i Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta w Częstochowie

  Radna Krystyna Stefańska została zawieszona w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości i Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta w Częstochowie ©czestochowa.pl

  Radna Krystyna Stefańska została zawieszona w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości i Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta w Częstochowie. To efekt głosowania w sprawie podatków, podczas którego opozycyjna radna zagłosowała za wyższymi kwotami podatków proponowanymi przez prezydenta Krzysztofa Matyjaszczyka, wbrew przyjętej przez PiS dyscyplinie klubowej. - To była pomyłka, a ja za ten błąd powinnam zostać ukarana i poniosę tego konsekwencje - mówi Stefańska.
  Radna Krystyna Stefańska została zawieszona w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości i Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta w Częstochowie

  Radna Krystyna Stefańska została zawieszona w prawach członka Prawa i Sprawiedliwości i Klubu Radnych PiS w Radzie Miasta w Częstochowie ©czestochowa.pl

  Artur Gawroński, przewodniczący klubu PiS w Radzie Miasta mówi, że do zawieszenia doszło po tym, jak dotarła do niego informacja o tym, iż poseł Szymon Giżyński zwrócił się do prezesa Jarosława Kaczyńskiego z wnioskiem o zawieszenie Krystyny Stefańskiej w prawach członka PiS.

  - Nasz statut jasno mówi, że złamanie dyscypliny klubowej, może być karane zawieszeniem, a nawet wydaleniem - mówi Artur Gawroński.
  - Dyscyplina jest wtedy, kiedy nasz klub przedstawia swoje stanowisko i tak było w tym przypadku. Dlatego radna Stefańska została zawieszona do czasu wyjaśnienia tej sprawy przez partię. Oczywiście jeżeli radna pozostanie w PiS, istnieje możliwość jej powrotu do PiS.

  Artur Gawroński osobiście nie posądza Krystyny Stefańskiej o złą wolę i uważa, że popełniła pomyłka, ale zaznacza:

  - Ta pomyłka miała poważne skutki, bo różnica w podatkach pobieranych od częstochowian w ciągu roku wyniesie 6 milionów złotych, a my podczas kampanii mówiliśmy o obniżeniu podatków, więc musimy być w tym konsekwentni. Poza tym ani w poprzedniej, ani w tej kadencji Rady Miasta nie doszło w naszym klubie do złamania dyscypliny klubowej i to w tak poważnej sprawie.

  Radna Krystyna Stefańska przyznaje się do błędu i przeprasza. - To była pomyłka, jest mi bardzo przykro, że do niej doszło. Jestem zwolenniczką obniżenia podatków, ale niestety popełniłam błąd i muszę ponieść jego konsekwentnie. Jest mi tym bardziej przykro, bo moje serce bije po prawej stronie, a partia, w której się znalazłam, była dla mnie wymarzoną. Mogę tylko za to przeprosić - mówi Stefańska.

  Radna Stefańska do czasu wyjaśnienia sprawy zamierza pracować w Radzie Miasta jako radna niezależna. Jak twierdzi, nie bierze pod uwagę przejścia do innego ugrupowania.

  Zawieszenie radnej PiS, zmienia nieco układ sił w Radzie Miasta. SLD i PiS mają po 9 radnych, PO i Mieszkańcy Częstochowy po 4, a dwoje radnych (Łukasz Banaś, Krystyna Stefańska) jest niezależnych. I w takim układzie, ich głos może być w wielu przypadkach decydujący.


  *Dramatyczny apel: Złodzieju, oddaj komputer ze zdjęciami mojej zmarłej żony
  *Morderca kotów z Zabrza skazany! A to taki miły student stomatologii
  *Jak zdobyć becikowe  i 1000 zł na dziecko? ZOBACZ KROK PO KROKU
  *Seksowne zabawy na Śląsku: Mistrzostwa Chippendales ZDJĘCIA
  *Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama