I liga: Rozwój - Wigry 1:3 [RELACJA, ZDJĘCIA]. Wychowanek Rozwoju zepsuł jubileusz katowiczan

Rozwój Katowice - Wigry Suwałki 1:3
Rozwój Katowice - Wigry Suwałki 1:3 Lucyna Nenow/Dziennik Zachodni
Piłkarze Rozwoju na pożegnanie ze swoim stadionem przegrali z Wigrami Suwałki 1:3. Obchodzony dzisiaj jubileusz 90-lecia beniaminka I ligi zepsuł wychowanek tego klubu Łukasz Hanzel, który tuż przed przerwą strzelił wyrównującą bramkę i odmienił losy spotkania. Katowiczanie w dwóch ostatnich kolejkach przegrali u siebie z bezpośrednimi rywalami do utrzymania się na zapleczu ekstraklasy i bardzo trudno będzie im utrzymać się w I lidze, zwłaszcza że wiosną w roli gospodarza będą grać na obiekcie GKS na Bukowej.

Katowiczanie prowadzenie objęli w 36 min. Młody Bartosz Jaroszek pokazał Adamowi Czerkasowi jak należy strzelać głową i po dośrodkowaniu z rogu Tomasza Wróbla skierował piłkę do siatki. Bardziej doświadczony Czerkas chwilę wcześniej miał wymarzoną okazję strzelecką główkując z 7 m, ale trafił w nogę bramkarza Karola Salika. Gospodarze poszli za ciosem i chwilę później świetną sytuację zmarnował Patryk Kun.

Goście swoją okazję mieli w doliczonym czasie gry I połowy. Sędzia podyktował rzut wolny z linii pola karnego. Do ustawionej na 16 m piłki podszedł Łukasz Hanzel. Wychowanek Rozwoju idealnie przymierzył w okienko nie dając szans Bartoszowi Solińskiemu na skuteczną interwencję. Po bramce Hanzel nie manifestował jednak swojej radości okazując szacunek klubowi, w którym stawiał pierwsze piłkarskie kroki.

Trafienie Hanzela odmieniło losy spotkania, bo w II połowie, to piłkarze z Suwałk nadawali ton wydarzeniom na boisku. Zaraz po zmianie stron drugą bramkę dla gości strzelił Kamil Adamek wykorzystując dośrodkowanie Łukasza Monety. W końcówce Moneta przypieczętował zwycięstwo Wigier wykorzystując sytuację sam na sam po dalekim podaniu Hanzela.

Rozwój zimę spędzi na przedostatnim, spadkowym miejscu w tabeli, a wpuszczeni na ten mecz za darmo kibice w kiepskich nastrojach opuszczali stadion na Brynowie. Humorów nie były w stanie poprawić im nawet urodzinowe cukierki rozdawane przez hostessy na trybunach.

Rozwój Katowice – Wigry Suwałki 1:3 (1:1)

Bramki 1:0 Bartosz Jaroszek (36-głową), 1:1 Łukasz Hanzel (45+1-wolny), 1:2 Kamil Adamek (52), 1:3 Łukasz Moneta (73)