Sosnowiec: nie będzie likwidacji komisariatu w Kazimierzu...

  Sosnowiec: nie będzie likwidacji komisariatu w Kazimierzu Górniczym

  Zdjęcie autora materiału

  Tomasz Szymczyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Chcą nam zlikwidować komisariat - zaalarmowali nas mieszkańcy Kazimierza Górniczego pełni obaw o stan bezpieczeństwa w dzielnicy. Plany takie dementuje jednak Komenda Miejska Policji w Sosnowcu: planów likwidacji nie było i nie ma, ale pracuje zespół, który bada funkcjonowanie „piątki” z punktu widzenia efektywnego działania dla zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców.
  Sosnowiec: nie będzie likwidacji komisariatu w Kazimierzu Górniczym

  ©arc

  - Nie ma takiej możliwości, aby komisariat był zlikwidowany. W dalszym ciągu będzie funkcjonował całodobowo. Mało tego, w przypadku pozyskania środków finansowych chcemy wybudować tam nowy budynek, bo ten obecny jest mało funkcjonalny, jest też objęty ochroną konserwatora zabytków - mówi podinsp. Mariusz Łabędzki, naczelnik Wydziału Prewencji KMP w Sosnowcu.

  Kazimierski komisariat ma siedzibę w jednym z domów będącym elementem przedwojennej kolonii górniczej. Swoim zasięgiem obejmuje nie tylko Kazimierz Górniczy, ale też Ostrowy Górnicze, Maczki, Porąbkę i Juliusz. Podinsp. Łabędzki przyznaje jednak, że komendant miejski policji w Sosnowcu insp.
  Dominik Łączyk zainicjował działania zmierzające do oceny i w konsekwencji udoskonalenia obecnej struktury organizacyjno - etatowej komisariatów. Być może w konsekwencji osiedle Juliusz przejdzie pod jurysdykcję komisariatu w Klimontowie. Pozwoliłoby to zwiększyć liczbę patroli w tym rejonie i skrócić czas ich dojazdu w przypadku zgłoszenia interwencji. Policjanci zastanawiają się także nad potrzebą dalszego funkcjonowania zespołu dyżurnych w Kazimierzu Górn.

  - Zaznaczam, że żadna decyzja nie została podjęta, a ewentualne zmiany będą jeszcze poprzedzone konsultacjami z samorządem, radnymi i mieszkańcami. Za zmianami przemawiałaby także mała liczba zgłoszeń osobistych przyjmowanych przez dyżurnych, którzy mogliby być efektywniej wykorzystani. To policjanci z dużym doświadczeniem i chcielibyśmy go należycie wykorzystać - mówi podinsp. Mariusz Łabędzki.

  To niejedyne zmiany, które mogą nastąpić w pracy sosnowieckiej Policji.Trwają też prace nad nowym podziałem miasta na rejony służbowe komisariatów (m.in. Milowice mogłyby przejść z rejonu komisariatu na Pogoni do tego ze Starego Sosnowca) jak również nad podziałem rejonów służbowych dzielnicowych.

  Zyskałby na tym właśnie Kazimierz Górniczy, który zostałby podzielony na dwa rejony (zyskałby drugiego dzielnicowego), a nie na jeden jak obecnie.

  - Obecny podział, który obowiązuje od 2006 roku jest niefunkcjonalny. W toku prac bierzemy pod uwagę przede wszystkim obsługiwaną powierzchnię i liczbę mieszkańców, poziom zagrożenia przestępczością i wykroczeniami, liczbę zgłoszeń osobistych i telefonicznych i wykonanych interwencji,czas reakcji na zgłoszenie, liczbę i obciążenie czynnościami policjantów, ale także np. perspektywy inwestycyjne terenu. Chcemy, żeby policja była widoczna i szybko reagowała, a przez to ludzie czuli się w Sosnowcu bezpiecznie - mówi Łabędzki.

  Planom likwidacji komisariatu w Kazimierzu Górn. zaprzeczył również w poniedziałek prezydent Arkadiusz Chęciński. Zaznaczył też, że być może na potrzeby policji uda się przekazać któryś z budynków likwidowanej właśnie kopalni.


  *Dramatyczny apel: Złodzieju, oddaj komputer ze zdjęciami mojej zmarłej żony
  *Morderca kotów z Zabrza skazany! A to taki miły student stomatologii
  *Jak zdobyć becikowe  i 1000 zł na dziecko? ZOBACZ KROK PO KROKU
  *Seksowne zabawy na Śląsku: Mistrzostwa Chippendales ZDJĘCIA
  *Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bez przesady

   znawca (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   swietokractwo zeby z Kopalni robic komisariat. hańba przez duże H

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Rower

   Janek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   O i na zdjeciu jest Arni z Komisariatu 5

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama