Ważne
  Oto nasi częstochowscy patrioci! Podsumowaliśmy nasz wspólny...

  Oto nasi częstochowscy patrioci! Podsumowaliśmy nasz wspólny konkurs "Lokalny Patriota"

  Bartłomiej Romanek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Nagrodzeni i wyróżnieni w konkursie "Lokalny Patriota"
  1/2
  przejdź do galerii

  Nagrodzeni i wyróżnieni w konkursie "Lokalny Patriota" ©Stowarzyszenie Lokalni

  Nie pytaj, co Częstochowa może zrobić dla Ciebie, ale co Ty możesz zrobić dla niej. To hasło przyświecało wspólnemu konkursowi Stowarzyszenia Lokalni i "Dziennika Zachodniego" - "Lokalny Patriota". W sobotę w Restauracji pod Ratuszem nagrodziliśmy laureatów. "Lokalnymi Patriotami" w poszczególnych kategoriach zostali: Artur Szymczyk, prezes Skry Częstochowa (osoba), Stowarzyszenie Hospicyjne Ziemi Częstochowskiej (organizacja) oraz Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II (wydarzenie). Internauci swoją nagrodę przyznali natomiast Stowarzyszeniu Klub Ludzi Aktywnych Zabiegani. Przyznano również kilka wyróżnień.
  Pomysł konkursu zrodził się w Stowarzyszeniu Lokalni. - Idea, która nam przyświecała, od początku była taka sama - mówi prezes Marcin Maranda. - Chcieliśmy nagrodzić i wyróżnić lokalnych patriotów w nowoczesnym tego słowa znaczeniu. Chodziło nam o ludzi i organizacje, które przyczyniają się swoją działalnością do rozwoju naszego miasta.

  Zainteresowanie konkursem przerosło oczekiwania organizatorów. W sumie do konkursu wpłynęły 23 kandydatury, a w głosowaniu internetowym wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy internautów.
  To znak, że w Częstochowie "Lokalni Patrioci" są ważnym elementem przyczyniającym się do rozwoju miasta i rozwiązują wiele problemów dręczących Częstochowę i jej mieszkańców. Zwycięzców konkursu wybrała kapituła konkursu: prezes Marcin Maranda, profesor Jerzy Mizgalski (Akademia Jana Długosza) oraz red. Bartłomiej Romanek.

  - Obrady były burzliwe, bo trudno porównać osiągnięcia w różnych dziedzinach życia. Dlatego postanowiliśmy również wręczyć wyróżnienia - tłumaczy prof. Jerzy Mizgalski.

  Główne nagrody powędrowały jednak w godne ręce. Artur Szymczyk odbudował markę i pozycję bardzo zasłużonego klubu piłkarskiego, Skry Częstochowa. - Kiedy 20 lat temu zaczynałem, klub w dziwnych okolicznościach stracił stadion. Jestem wzruszony, że moje starania zostały docenione - mówił podczas gali Artur Szymczyk. Dzisiaj Skra to klub mający nowoczesny stadion, szkolący młodzież i zatrudniający zawodników, którzy byli mistrzami Polski.

  - Nasza praca eksploatuje nas fizycznie i psychicznie, dlatego kiedy powiem całemu zespołowi o tej nagrodzie, to na pewno zyskamy nową energię do działania - mówi Anna Kaptacz, prezes Stowarzyszenia Hospi-cyjnego Ziemi Częstochowskiej, które od równo 20 lat pomaga najciężej chorym. Stowarzyszenie zaczynało od jednej izby, a dzisiaj chorymi zajmuje się 200 osób.

  Krzysztof Witkowski, twórca największego na świecie Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II i prezes President Electronics, zdradził, co dla niego oznacza lokalny patriotyzm. - Dla przedsiębiorcy są to nowe miejsca pracy dla ludzi. I my je dzięki muzeum zapewniliśmy - tłumaczy Krzysztof Witkowski.  *Operacja przeszczepu twarzy: Poznaj pacjenta i autorów sukcesu [ZDJĘCIA + OPINIE + KOMENTARZE]
  *MISS ŚLĄSKA I ZAGŁĘBIA 2013: TEGO NIE ZOBACZYCIE W TELEWIZJI
  *Maluch z Allegro: Fabrycznie nowy Fiat 126 z 1979 r. i wielki skandal
  *Dni Miast 2013 [PROGRAM IMPREZ]: Chorzów, Będzin, Ruda, Sosnowiec, Wodzisław i inne!
  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wasi, nie nasi.

   Pauleq (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 15

   jw.


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   a Wy skąd jesteście?

   Marian (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 9

   j.w.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama