MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Chojniczanka – GKS Tychy 4:1 RELACJA Tyszanie na koniec sezonu dostali lanie

GKS Tychy zakończył sezon porażką.
GKS Tychy zakończył sezon porażką. Marzena Bugala- Azarko / Polska Press
W meczu ostatniej kolejki Fortuna 1. Ligi GKS Tychy przegrał w Chojnicach z Chojniczanką aż 1:4 (0:2). Bramki zdobyli: dla Chojniczanki – Seweryn Michalski (2), Tomasz Mikołajczak (18 z karnego), Krzysztof Danielewicz dwie (78, 81); dla GKS-u – Hubert Adamczyk (56).

Pozostałe spotkania 34. kolejki są zaplanowane na sobotę na godz. 17.30. Chojniczanka zagrała z GKS-em Tychy dzień wcześniej ze względu na prośbę trenera gości Ryszarda Tarasiewicza, który motywował ją względami osobistymi. Ponieważ mecz był praktycznie bez stawki, PZPN wydał na to zgodę.

Trenerowi Tarasiewiczowi, podobnie jak kilkunastu zawodnikom GKS-u kończą się w czerwcu umowy, ale decyzje co do ich przedłużenia jeszcze nie zapadły. W wyjściowym składzie tyszan w Chojnicach z grona tych zawodników pojawili się Marcin Biernat, Marcin Kowalczyk, Sebastian Steblecki, Hubert Adamczyk i Jakub Vojtus.

GKS po 18. minutach przegrywał 0:2. Już w 2. minucie Seweryn Michalski uderzeniem głową pokonał Konrada Jałochę. Tyszanie odpowiedzieli strzałem w słupek Macieja Mańki. Drugi gol padł po rzucie karnym podyktowanym za faul Jałochy na Krystanie Wachowiaku. Tomasz Mikołajczak strzelił z 11 metrów tak, że piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki. Mikołajczak dotrwał tylko do 25. minuty, kiedy opuścił boisko z powodu kontuzji.

W 55. minucie Jałocha uratował GKS wygrywając pojedynek z Emilem Drozdowiczem, a minutę później było 2:1. Adamczyk strzałem po ziemi zaskoczył Grzegorza Wnuka. Dziesięć minut później bramkarz gospodarzy obronił groźny strzał Vojtusa.

Ostatnie słowa należały do gospodarzy, a dokładnie do Krzysztofa Danielewicza, który zdobył dwie bramki, obie głową. Najpierw po rzucie rożnym Wojciecha Trochima, a trzy minuty później po dośrodkowaniu Damiana Piotrowskiego.

Chojniczanka Chojnice – GKS Tychy 4:1 (2:0)

1:0 Seweryn Michalski (2), 2:0 Tomasz Mikołajczak (18-karny), 2:1 Hubert Adamczyk (56), 3:1 Krzysztof Danielewicz (78), 4:1 Krzysztof Danielewicz (81)

Chojniczanka:Wnuk - Sacharuk (57. Grzelczak), Kobryń, Michalski, Pietruszka - Drozdowicz, Zawistowski (68. Trochim), Żagiel, Danielewicz, Wachowiak - Mikołajczak (25. Piotrowski).

GKS Tychy:Jałocha - Mańka, Biernat, Kowalczyk (79. Monterde), Abramowicz - K. Piątek, J. Piątek, Steblecki (79. Piątkowski), Grzeszczyk, Adamczyk - Vojtus.

Żółte kartki:Sacharuk - Jałocha, Biernat, Steblecki, K. Piątek.

Sędziował:Damian Kos (Gdańsk)