GKS Tychy - Re-Plast Unia Oświęcim: fani z Tychów i w rozpaczy. Gospodarze przegrali "Świętą Wojnę" ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Tyscy kibice głośno dopingowali GKS, ale gospodarze przegrali z Re-Plast Unią Oświęcim  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Tyscy kibice głośno dopingowali GKS, ale gospodarze przegrali z Re-Plast Unią Oświęcim Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. karina trojok dziennik zachodni polska press
21 marca odbył się trzeci mecz półfinałowy Tauron Hokej Ligi. GKS Tychy przegrał z Re-Plast Unią Oświęcim 0:4. Tyszanie w "Świętej Wojnie" przegrywają w play off 1:2. W drugim półfinale JKH GKS Jastrzębie przegrał z GKS Katowice 1:4. Zobaczcie zdjęcia kibiców i mecz GKS Tychy - Re-Plast Unia Oświęcim.

GKS Tychy - Re-Plast Unia Oświęcim: tyscy fani w rozpaczy

W tysko-oświęcimskiej rywalizacji do tej pory wygrywał ten kto pierwszy strzelał bramkę, a losy spotkania rozstrzygały się w II tercji. Ta tradycja została podtrzymana również w trzecim meczu play off. Na Stadionie Zimowym Unia pierwsza objęła prowadzenie, a o jej zwycięstwie przesądziła II tercja wygrana 2:0.

Bohaterem gości był Andrij Denyskin, który po kiepskim występie w pierwszym meczu tych drużyn pauzował w drugiej konfrontacji. Ukrainiec asystował przy dwóch pierwszych bramkach drużyny trenera Nika Zupancicia.

Najpierw podał do Daniela Olssona Trkulji i Szwed uderzeniem pod poprzeczkę pokonał Tomasa Fucika, a później odebrał krążek w tercji tyszan Oskarowi Jaśkiewiczowi i obsłużył zza bramki Elliota Lorraine'a, a ten po raz drugi znalazł sposób na czeskiego bramkarza GKS.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU GKS TYCHY - RE-PLAST UNIA OŚWIĘCIM

W III tercji wygraną Unii przypieczętowali Kamil Sadłocha, który wykorzystał liczebną przewagę i potężnym uderzeniem z niebieskiej linii pokonał zasłoniętego Fucika, oraz Mark Kaleinikovas zmieniając lot krążka po strzale Krystiana Dziubińskiego.

Tyszanie przegrywają w play off 1:2, ale kolejny mecz tych drużyn odbędzie się w piątek na Stadionie Zimowym i wspierani przez własnych kibiców spróbują wyrównać stan rywalizacji.

W drugim półfinale GKS Katowice wygrał w Jastrzębiu z JKH GKS 4:1. Obrońca tytułu objął prowadzenie w play off 2:1 z drużyną trenera Roberta Kalabera.

GKS Tychy - Re-Plast Unia Oświęcim 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)

Bramki 0:1 Daniel Olsson Trkulja - Andrij Denyskin, Elliot Lorraine (23), 0:2 Elliot Lorraine - Andrij Denyskin (32), 0:3 Kamil Sadłocha - Ville Heikkinen, Erik Ahopelto (47), 0:4 Mark Kaleinikovas - Krystian Dziubiński, Kamil Sadłocha (53)

Kary Tychy - 6 minut, Unia - 10 minut

Widzów 2.220

W play off jest 2:1 dla Unii (gra się do czterech wygranych). Kolejny mecz w piątek 22 marca o godz. 18 w Tychach.

JKH GKS Jastrzębie - GKS Katowice 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Bramki 0:1 Ben Sokay - Sam Marklund, Bartosz Fraszko (17), 0:2 Hampus Olsson - Noah Delmas (30), 1:2 Emil Bagin - Olli-Petteri Viinikainen, Tuukka Rajamäki (54), 1:3 Ben Sokay - Sam Marklund - Hampus Olsson (56), 1:4 Olli Iisakka - Jakub Wanacki (60)

Kary Jastrzębie - 6 minut, Katowice - 6 minut

Widzów 1.340

W play off jest 2:1 dla katowiczan (gra się do czterech wygranych). Kolejny mecz w piątek 22 marca o godz. 18 w Jastrzębiu-Zdroju.