Energetyk ROW Rybnik - Dolcan Ząbki 2:2 [RELACJA LIVE + ZDJĘCIA]

Mecz Energetyk ROW Rybnik - Dolcan Ząbki
Mecz Energetyk ROW Rybnik - Dolcan Ząbki Aleksander Król
Takich emocji w końcówce nikt się nie spodziewał! Gdy wydawało się, że ROW przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę, Dolcan ruszył do huraganowych ataków w doliczonym czasie gry i dopiął swego, zdobywając bramkę w ostatniej minucie doliczonego czasu gry! Energetyk ROW Rybnik - Dolcan Ząbki 2:2. ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU

Energetyk ROW Rybnik - Dolcan Ząbki RELACJA NA ŻYWO:

Beniaminek z Rybnika najpierw przegrywał z Dolcanem 0:1. Zdołał jednak odrobić stratę, a tuż przed końcem regulaminowego czasu wyszedł na prowadzenie. Wydawało się, że Energetyk ROW podtrzyma dobrą passę i zainkasuje komplet punktów, nadzieje te rozwiał jednak Rafał Grzelak. W doliczonym już czasie piłkarz Dolcanu wepchnął z bliska piłkę do siatki. Sędzia boczny sygnalizował pozycję spaloną, ale arbiter główny wskazał na środek.

- Najpierw odgwizdał spalonego, ale po interwencji piłkarzy gości zmienił decyzję - denerwował się po meczu trener Ryszard Wieczorek. - To dla mnie niezrozumiała sytuacja. Graliśmy z bardzo dobrym rywalem, moi piłkarze włożyli w to spotkanie wiele sił, nie wiem dlaczego ten trud zniweczył nam sędzia dodał szkoleniowiec beniaminka z Rybnika, który dodatkowo po interwencji został odesłany przez sędziego na trybuny.

Goście prowadzili od 9 minuty. Po rzucie rożnym piłkę do siatki skierował były gracz Piasta Gliwice Szymon Matuszek. Potem gra się wyrównało i rybniczanie jeszcze przed przerwą zdołali wyrównać. Błąd bramkarza Dolcanu wykorzystał Daniel Feruga. Była to już szósta bramka będącego w dobrej dyspozycji pomocnika Energetyka.

Nikt nie spodziewał się takich emocji w końcówce spotkania. Kiedy piłkarze Energetyka spoglądali na zegar ciesząc się ze zwycięstwa, to w ostatnich sekundach wymknęło im się z rąk.

Energetyk ROW Rybnik - Dolcan Ząbki ZAPOWIEDŹ MECZU:

Drużyna Energetyka ROW Rybnik ma ostatnio dobrą passę. Wygrała trudne mecze z Arką Gdynia (na wyjeździe) i Górnikiem Łęczna (u siebie), wywiozła punkt z gorącego terenu Bełchatowa. Rybniczanie nie przegrali od czterech spotkań. Dzisiaj podopieczni Ryszarda Wieczorka stają przed kolejną ciężką próbą. Mecz Energetyk ROW Rybnik - Dolcan Ząbki. Ich rywalem będzie zajmujący trzecie miejsce w tabeli, jeden z kandydatów do awansu Dolcan Ząbki.

ZOBACZ MECZ ENERGETYK ROW RYBNIK - DOLCAN ZĄBKI NA ŻYWO

Szkoleniowiec rybnickiego beniaminka ma do dyspozycji wszystkich zawodników. Po przymusowej przerwie za żółte kartki wraca także do składu Marcin Grolik. To jest o tyle istotne, że obrońcy z Rybnika będą musieli powtrzymać najskuteczniejszego snajpera I ligi Dariusza Zjawińskiego. Napastnik Dolcanu strzelił już 11 goli.

- Mam nadzieję, że zachowam czyste konto – zastanawia się bramkarz rybniczan Daniel Kajzer.

Przed tym spotkaniem prezes Energetyka Grzegorz Janik zaapelował do kibiców, żeby nie wiązali klubu z poglądami rasistowskimi. Wszystko po tym, jak na murze stadionu przy ulicy Gliwickiej pojawił się napis „Nie dla murzyna, ROW Rybnik biała drużyna”. - Zarząd klubu stanowczo odcina się od rasistowskiego incydentu z dnia 15 października 2013 r., uderzającego w dobre imię naszego klubu. Oświadczam, że w żadnym wypadku nie utożsamiamy się z tego typu hasłami – powiedział prezes Janik.

W rybnickiej drużynie gra Senegalczyk Idrissa Cisse.

Początek meczu w Rybniku, którego sędzią będzie Tomasz Garbowski z Kluczborka, o godzinie 18.