GKS Katowice - Comarch Cracovia 1:10 Ostrze strzelanie przed play off ZDJĘCIA

GKS Katowice wysoko przegrał z Comarch Cracovią Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
W meczu ostatniej kolejki sezonu zasadniczego Polskiej Hokej Ligi GKS Katowice przegrał z Comarch Cracovią 1:10. Dla obu zespołów było to ostatnie przetarcie przed play off i nie ma co ukrywać, że dużo lepsze wrażenie w Satelicie pozostawili po sobie krakowianie, choć do katowiczanie do walki o medale przystąpią z wyższej pozycji w tabeli. Zobaczcie zdjęcia z meczu GKS Katowice - Comarch Cracovia.

GKS Katowice - Comarch Cracovia 1:10 Ostrze strzelanie przed play off

Katowiczanie już przed ostatnią kolejką PHL zapewnili sobie czwarte miejsce w tabeli, które oznacza, że rywalizację play off zaczną na własnym lodowisku i będę mieli w I rundzie więcej spotkań u siebie. Cracovia ciągle walczyła natomiast o szóste miejsce i była znacznie bardziej zdeterminowanym zespołem od GKS.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU GKS KATOWICE - COMARCH CRACOVIA

Podopieczni trenera Rudolfa Rohaczka powtarzają scenariusz doskonale znany z poprzednich sezonów. Rywalizację rozpoczynają w słabym składzie, a dopiero przed decydującymi o rozdziale medali spotkaniami wzmacniają skład ściągając mocnych obcokrajowców.

Krakowianie znakomicie rozpoczęli spotkanie z GKS. W odstępie 18 sekund goście w trzeciej minucie gry strzelili dwie bramki, a gdy po jedenastu minutach meczu w Satelicie było 5:0 dla krakowian losy spotkania były praktycznie przesądzone.

Świetnie w Katowicach spisywał się pierwszy atak Cracovii. Amerykanin David Goodwin i Kanadyjczyk Darcy Murphy strzelili w sumie pięć goli, a przy każdym z tych trafień asystę zaliczył Damian Kapica. Jeden z niewielu Polaków w tym zespole sam też wpisał się na listę strzelców na początku III tercji. W sumie krakowianie zdobyli dziesięć trafień urządzając sobie przed play off ostre strzelanie.

GKS odpowiedział tylko honorową bramką kapitana Grzegorza Pasiuta. W I rundzie play off katowiczanie zagrają u siebie w środę iczwartek (24-25.02) z Re-Plast Unią Oświęcim.

GKS Katowice - Comarch Cracovia 1:10 (0:5, 1:3, 0:2)
0:1 David Goodwin (3), 0:2 Jeremy Welsh (3), 0:3 Darcy Murphy (5), 0:4 David Goodwin (7), 0:5 Martin Dudas (11), 0:6 Darcy Murphy (24), 0:7 Jewgienij Sołowjow (25), 1:7 Grzegorz Pasiut (32), 1:8 Darcy Murphy (35), 1:9 Damian Kapica (41), 1:10 Luke Ferrara (58)