GKS Katowice - Herning Blue Fox: Mistrzowie Polski awansowali do turnieju finałowego Pucharu Kontynentalnego

Kibice GKS Katowice wspierali mistrzów Polski we Włoszech
Kibice GKS Katowice wspierali mistrzów Polski we Włoszech gieksa foto
W swoim trzecim meczu w turnieju półfinałowym Pucharu Kontynentalnego GKS Katowice 19 listopada przegrał po dogrywce z Herning Blue Fox 2:3. Dzięki wywalczonemu w tym spotkaniu punktowi mistrzowie Polski wywalczyli awans do finału PK, który odbędzie się w styczniu.

Hokeiści GKS Katowice wygrali turnieju półfinałowy Pucharu Kontynentalnego we Włoszech i ku radości swoich kibiców awansowali do Final Four tych rozgrywek. W Cortina D'Ampezzo mistrzów Polski wspierała liczna grupa kibiców, którzy tworzyli na tamtejszym Stadio Olimpico fantastyczną atmosferę.

Katowiczanie po piątkowej wygranej z Ferencvarosi TC 5:4 i rozgromieniu w sobotę SG Cortina 8:0 w ostatnim spotkaniu zmierzyli się z Herning Blue Fox. Duńczycy uchodzili za faworyta imprezy, ale na inaugurację potknęli się w meczu z gospodarzami turnieju i musieli wygrać z GKS, by przedłużyć swoje szanse.

Tymczasem to podopieczni trenera Jacka Płachty lepiej zaczęli to spotkanie i pod koniec I tercji objęli prowadzenie za sprawą Shigekiego Hitosato. Pierwszy strzał Japończyka obronił bramkarz rywali, ale wobec jego dobitki był już bezradny.

Na początku III tercji prowadzenie GKS podwyższył po szybkiej kontrze Fin Olli Iiakka. Lisy z Herning nie zamierzały jednak rezygnować i w końcówce strzeliły dwa gole doprowadzając do dogrywki.

W niej Duńczycy już po 65 sekundach przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale wywalczony w tym spotkaniu punkt zapewnił katowiczanom awans do turnieju finałowego Pucharu Kontynentalnego, który odbędzie się w dniach 12-14 stycznia 2024 r.

GKS Katowice - Herning Blue Fox 2:3 po dogrywce (1:0, 0:0, 1:2, d. 0:1)

Bramki 1:0 Shigeki Hitosato - Olli Iisakka (18), 2:0 Olli Iisakka - Shigeki Hitosato (42), 2:1 Mathias Bau - Mathias From, Jesper Thörnberg (54), 2:2 Jesper Thörnberg - Patrick Madsen, Mathias From (56), 2:3 Petter Hansson - Mathias Bau (62)