GKS Katowice - Kolejarz Stróże 2:2 [ZDJĘCIA]

Michał Nowak
GKS Katowice - Kolejarz Stróże
GKS Katowice - Kolejarz Stróże Marzena Bugała-Azarko
GKS Katowice - Kolejarz Stróże 2:2. Piłkarzom GKS Katowice nie udało się wygrać. RELACJA

GKS Katowice - Kolejarz Stróże 2:2

Przy Bukowej co jakiś czas padał deszcz, więc piłkarze grali na solidnie zmoczonej murawie. Spotkanie rozpoczęła drużyna gości. Katowiczanie przystąpili do meczu w bojowych nastrojach i od początku starali się grać pressingiem. Ale goście ze Stróżów nie mieli zamiaru grać defensywnie i również przedzierali się pod pole karne gospodarzy. W tym spotkaniu nikogo nie interesował podział punktów.

W 11. minucie była dla GieKSy okazja na zdobycie gola. Chwalibogowski przedarł się po skrzydle pod pole karne i dośrodkował do partnera, ale uderzona mocno piłka odbiła się od obrońcy. Były też chwile, kiedy kotłowało się pod polem karnym GieKSy, choć obie drużyny nie potrafiły wykończyć swoich akcji. Grzegorz Goncerz miał doskonałą sytuację na zdobycie bramki w 21. minucie, odbił piłkę głową w polu karnym, ale ta trafiła w stopy broniącego Łukasza Radlińskiego.

Pierwszy gol zdobyli jednak goście, ale po kontrowersyjnej sytuacji. Wojciech Trochim podał piłkę do Janusza Wolańskiego, który odebrał ją tuż przy linii autu i, jak manifestowali kibice, ją przekroczył. Sędzia jednak nie zareagował, Wolański odegrał piłkę z powrotem do Trochima i ten strzałem wpakował ją do siatki gospodarzy w 34. minucie. Dziesięć minut później goście ponownie trafili do siatki, ale tym razem gol nie został uznany, ponieważ Tomasz Chałas uderzał ze spalonego.

Na drugą połowę w szeregach GKS-u wszedł debiutujący Elvist Ciku, który zmienił Chwalibogowskiego. Rozpaczliwe próby odrabiania strat długo na nic się nie zdawały. Przełamanie dla gospodarzy przyszło dopiero w 61. minucie. Michał Zieliński, który wszedł na boisko w drugiej połowie, umieścił głową piłkę w siatce po podaniu Krzysztofa Markowskiego.

Zieliński wyraźnie nabrał wiatru w żagle, bo niedługo potem popisał się wspaniałą kontrą. Piłkę podaną spod pola karnego przeciwników przeholował niemal przez pół boiska i ponownie strzelił do bramki w 78. minucie. Gospodarze długo jednak nie prowadzili. Piłkarze Kolejarza zaczęli atakować bramkę GieKSy i cztery minuty po wyjściu katowiczan na prowadzenie, doprowadzili do wyrównania 2:2. Piłka wylądowała w siatce dzięki uderzeniu Kamila Adamka w 83. minucie Piłkarze GKS-u próbowali jeszcze podwyższyć wynik, ale już nie zdążyli. Obie drużyny zyskają tylko po jednym punkcie w tabeli..

Bramki: 34’ Wojciech Trochim (Kolejarz), 67’ 78’ Michał Zieliński (GKS), 83’ Kamil Adamek (Kolejarz)

Kartki: 57’ Mateusz Kamiński – żółta (GKS), 70’ Marcin Sefanik – żółta (Kolajarz), 87’ Janusz Wolański (Kolejarz), 90’ Michał Zieliński (GKS), 90’ Adrian Jurkowski (GKS)

Sędzia: Sebastian Tarnowski

Skład GKS Katowice: Budziłek, Pietrzak, Czerwiński, Cholerzyński, Goncerz, Fonfara, Wróbel, Chwalibogowski, Duda, Kamiński, Jurkowski

Skład Kolejarza Stróże: Radliński, Smuczyński, Stefanik, Chałas, Markowski, Cichy, Gryźlak, Wilk, Trochim, Walęciak, Wolański