GKS Katowice - Re-Plast Unia Oświęcim 2:3. Mistrz Polski przegrał z liderem PHL ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Hokeiści GKS Katowice w meczu z Re-Plast Unią Oświęcim wystąpili w specjalnych mikołajkowych koszulkach. Kibice też założyli świąteczne czapeczki  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Hokeiści GKS Katowice w meczu z Re-Plast Unią Oświęcim wystąpili w specjalnych mikołajkowych koszulkach. Kibice też założyli świąteczne czapeczki Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugała-Astaszow
We wtorek 6 grudnia GKS Katowice przegrał po dogrywce z Re-Plast Unia Oświęcim 2:3. Spotkanie mistrza Polski z liderem Polskiej Hokej Ligi było hitem 29. kolejki spotkań PHL. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu GKS Katowice - Re-Plast Unia Oświęcim.

GKS Katowice - Re-Plast Unia Oświęcim 2:3. Mistrz Polski przegrał z liderem PHL

Mecz w Satelicie rozgrywany był w Mikołajki i katowiczanie przystąpili do niego w specjalnych mikołajkowych koszulkach. Efektowne stroje nie przyniosły szczęścia podopiecznym trenera Jacka Płachty, bo mistrz Polski przegrał z liderem PHL.

Gospodarze, dopingowani we wtorkowy wieczór przez ponad pół tysiąca widzów, objęli prowadzenie pod koniec I tercji wykorzystując podwójną przewagę. Uderzenie Marcina Kolusza z niebieskiej linii odbił Kevin Lindskoug. Szwed poradził sobie także z dobitką Brandona Magee, ale wobec kolejnej dobitki Kanadyjczyka był już bezradny.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU GKS KATOWICE - UNIA OŚWIĘCIM

Pojedynek dwóch finalistów poprzedniego sezonu był bardzo zacięty. W II tercji oświęcimianie wykorzystali okres gry w przewadze i doprowadzili do wyrównania. Kapitalnym uderzeniem z niebieskiej linii pod poprzeczkę popisał się ukraiński obrońca Filipp Pangiełow-Jułdaszew.

Goście poszli za ciosem i kolejną przewagę również wykorzystali, a na listę strzelców znów wpisał się Ukrainiec. Tym razem był to jednak napastnik Pawło Padakin dobijając strzał Erika Ahopelto. GKS odpowiedział wyrównującym trafieniem Szweda Hampusa Olssona. To był pierwszy gol w tym meczu zdobyty w momencie, gdy siły na lodzie były wyrównane.

W końcówce tej odsłony Unia miała jeszcze karnego, ale Łukasz Krzemień przegrał pojedynek z Johnem Murrayem stojącym w bramce katowiczan. W III tercji, mimo przewagi GKS, nie padła żadna bramka i zwycięzcę wyłoniła dogrywka rozgrywana w trzyosobowych składach. W niej gola na wagę wygranej strzelił Padakin. Unia po raz trzeci wygrała w tym sezonie z GKS.

GKS Katowice - Re-Plast Unia Oświęcim 2:3 po dogrywce (1:0, 1:2, 0:0, dogr. 0:1)
1:0 Brandon Magee (18), 1:1 Filipp Pangiełow-Jułdaszew (29), 1:2 Pawło Padakin (32), 2:2 Hampus Olsson (37), 2:3 Pawło Padakin (64)