GKS Tychy - Hutnik Kraków ZDJĘCIA, WYNIK Pierwszy sparing wicelidera Fortuna 1. Ligi. Od 0:3 do 3:3! Dwa gole Daniela Rumina

13.01.2024 r. Sparing GKS Tychy - Hutnik Kraków.
13.01.2024 r. Sparing GKS Tychy - Hutnik Kraków. Tomasz Kawka
W sobotę 13 stycznia 2024 roku GKS Tychy rozegrał pierwszy sparing w ramach przygotowań do rundy wiosennej Fortuna 1. Ligi. Rywalem drużyny trenera Dariusza Banasika był drugoligowy Hutnik Kraków. Mimo zimowej aury nie zabrakło kibiców. Zobacz ZDJĘCIA.

Wicelider Fortuna 1. Ligi zimą pozyskał na razie dwóch zawodników. Angielski 21-letni pomocnik Teo Kurtaran był bez klubu, a wcześniej reprezentował Hutnika Warszawa. 18-letni napastnik Maksymilian Stangret trafił do GKS-u Tychy z rezerw Legii Warszawa.

Zobacz w galerii ZDJĘCIA ze sparingu GKS Tychy - Hutnik Kraków, 13.01.2024 r.

Sobotni sparing rozegrany został na boisku ze sztuczną murawą obok Stadionu Miejskiego. GKS testował środkowego pomocnika, lewego obrońcę i stopera. Klub nie ujawnił ich nazwisk. Cała trójka wystąpiła w pierwszej połowie. W wyjściowym składzie był Maksymilian Stangret.

Sparing zakończył się remisem 3:3, choć GKS Tychy przegrywał już 0:3. W W 82. minucie gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego. Bramkarz Hutnika Bartłomiej Fojt obronił strzał Jakuba Tecława.

Sparing: GKS Tychy - Hutnik Kraków 3:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Krystian Lelek (32), 0:2 Marcin Wróbel (49), 0:3 Szymon Waligóra (51), 1:3 Denis Matyśkiewicz (69), 2:3 Daniel Rumin (72), 3:3 Daniel Rumin (85)

GKS Tychy: (I połowa) Adrian Kostrzewski - Dominik Połap, Jakub Budnicki, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Marcel Błachewicz, Jakub Bieroński, zawodnik testowany, Przemysław Mystkowski, Kacper Skibicki, Maksymilian Stangret.
(II połowa) Stanisław Czarnogłowski - Nemanja Nedić, Miłosz Krzak, Mateusz Radecki, Marcin Szpakowski, Jakub Tecław, Denis Matyśkiewicz, Natan Dzięgielewski, Miłosz Pawlusiński, Krzysztof Machowski, Daniel Rumin.

Hutnik Kraków: (I połowa) Wiktor Kaczorowski - Marcel Sawicki, Krystian Lelek, Miłosz Drąg, Patryk Kieliś, Sławomir Chmiel, Karol Szablowski, Jakub Marcinkowski, Krystian Stodulski, Marcin Budziński, Michał Głogowski.
(II połowa) Bartłomiej Fojt - Patryk Nowakowski, Krzysztof Świątek, Dominik Zawadzki, zawodnik testowany, Kyryło Seńko, Anthony Ikwuka, Marcin Budziński, Filip Jania, Szymon Waligóra, Marcin Wróbel.