Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice. Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW! Tłumy wściekłych fanów na trybunach podczas Świętej Wojny

01.04.2024 r. Kibice Zagłębia Sosnowiec na meczu z GKS-em Katowice.
01.04.2024 r. Kibice Zagłębia Sosnowiec na meczu z GKS-em Katowice. Lucyna Nenow / Polska Press
1 kwietnia 2024 roku w meczu 25. kolejki Fortuna 1. Ligi Zagłębie Sosnowiec zagrało z GKS-em Katowice. Stadion ArcelorMittal Park wypełnił się prawie po brzegi! Zagłębie przegrało aż 0:4, a wściekli kibice dosadnie wyrażali swoje niezadowolenie. Zobacz ZDJĘCIA.

Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice

Choć Zagłębie jest ostatnie w tabeli i zmierza do II ligi kibice tego klubu licznie przybyli na prestiżowy mecz z GieKSą. Zespół z Bukowej drugi raz wystąpił na nowym stadionie w Sosnowcu. 25 lutego 2023 na otwarciu tego obiektu nie mogli być fani GKS-u. W lany poniedziałek już pojawili się w sektorze gości (dostali 800 biletów).

Zobacz w galerii ZDJĘCIA KIBICÓW na meczu Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice, 1.04.2024 r.

Sosnowiecki zespół przystąpił do prestiżowych derbów województwa śląskiego z serią 16 ligowych meczów bez wygranej. Kibice Zagłębia pamiętali, że po raz ostatni ich drużyna pokonała właśnie GKS Katowice - 15 września na wyjeździe 1:0. Niepoprawni optymiści na tej podstawie żywili nadzieję, że w świąteczny poniedziałek sosnowiczanie będą górą w Świętej Wojnie.

Miejscowi fani już w 14. minucie musieli przełknąć gorzką pigułkę w postaci straconego gola przez ich zespół, ale chwilę potem zaprezentowali oprawę.

Gdy Zagłębie na początku drugiej połowy straciło dwa gole, kibice nie wytrzymali i dosadnie zaczęli wykrzykiwać, co myślą o zawodnikach w strojach ich ukochanego klubu. Kiedy w 64. minucie Michał Janota uderzając z rzutu karnego nawet nie trafił w bramkę z trybun niosło się głośne "wyp... aj!".

Po meczu piłkarze Zagłębie podeszli pod sektor "młyna", gdzie musieli wysłuchiwać niecenzuralne okrzyki pod swoim adresem.

Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice 0:4 (0:1)

Bramki: 0:1 Antoni Kozubal (14), 0:2 Grzegorz Rogala (49), 0:3 Mateusz Marzec (55), 0:4 Christian Aleman (74)

Zagłębie: Oleksij Szewczenko - Artem Polarus (65. Joel Valencia), Hubert Matynia (64. Patryk Caliński),Maksymilian Rozwandowicz, Paweł Szostek, Artem Suchoćkyj - Oleksij Dowhyj, Sebastian Bonecki, Michał Janota (71. Dean Guezen) - Dominik Sokół (64. Kamil Biliński), Marek Fabry (46. Konrad Wrzesiński).

GKS: Dawid Kudła - Marcin Wasielewski (69. Christian Aleman), Marten Kuusk, Arkadiusz Jędrych, Aleksander Komor, Grzegorz Rogala - Adrian Błąd (82. Kacper Pietrzyk), Antoni Kozubal, Oskar Repka (77. Shun Shibata), Mateusz Marzec (77. Jakub Arak) - Sebastian Bergier (77. Mateusz Mak).

Żółte kartki: Bonecki - Błąd

Czerwona kartka: Sebastian Bonecki (44' Zagłębie - za drugą żółtą)

Sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa)

Widzów: 8.947