MKTG SR - pasek na kartach artykułów

GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec 5:2 WYNIK, ZDJĘCIA Mistrz Polski przerwał serię porażek

GKS Tychy pokonał Zagłębie Sosnowiec 5:2
GKS Tychy pokonał Zagłębie Sosnowiec 5:2 fot. Arkadiusz Gola
Hokeiści GKS Tychy pokonali Zagłębie Sosnowiec 5:2 i przerwali passę trzech kolejnych porażek. Mistrzowie Polski zakończyli czwartą rundę rozgrywek Polski Hokej Ligi na pozycji lidera i w ostatniej części zmagań przed play off zagrają pięć spotkań u siebie. Zobaczcie zdjęcia i wynik meczu GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec.

GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec wynik

Po trzech kolejnych porażkach tyszanie bardzo chcieli się zrehabilitować w oczach swoich fanów. Ci jednak nie szczędzili im gwizdów uważając, że to postawa hokeistów doprowadziła do dymisji trenera Andrija Gusowa.

Tyszanie już po 50 sekundach gry objęli prowadzenie, ale odpowiedź Zagłębia była błyskawiczna, a gdy w połowie spotkania Filip Stoklasa w trakcie gry w osłabieniu wyprowadził sosnowiczan na prowadzenie kibice GKS znów głośno wyrazili swoje zastrzeżenia pod adresem gry drużyny. Dostało się zarówno hokeistom jak i działaczom, którzy przyjęli dymisję szkoleniowca.

Mistrzowie Polski dopiero w III tercji przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść zdobywając dwie bramki w ostępie 28 sekund. Najpierw do siatki trafił Jarosław Rzeszutko, a potem Radosław Galant. Kropkę nad "i" postawił nieskuteczny wcześniej Adam Bagiski, a gości z Sosnowca w ostatniej minucie dobuł Peter Novajovsky wykorzystując podwójną przewagę.

Tyszanie wreszcie wygrali i czwartą rundę rozgrywek zakończyli na fotelu lidera, ale atmosfera wokół zespołu GKS po ostatnim przesileniu nadal nie jest najlepsza. Potrzeba dużo więcej zwycięstw, by fani odzyskali zaufanie do hokeistów.

Zobaczcie zdjęcia z meczu GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec

GKS Tychy - Zagłębie Sosnowiec 5:2 (1:1, 0:1, 4:0)

1:0 Christian Mroczkowski - Michael Cichy - Bartłomiej Pociecha (00:50)
1:1 Marek Kałuża - Damian Tyczyński - Filip Stoklasa (02:19)
1:2 Filip Stoklasa - Jakub Blanik (30:43) 4/5
2:2 Jarosław Rzeszutko (43:32)
3:2 Radosław Galant - Bartłomiej Jeziorski - Jakub Witecki (44:00)
4:2 Adam Bagiński (54:22)
5:2 Peter Novajovsky - Bartłomiej Pociecha (59:11) 5/3

Kary Tychy - 6 minut, Zagłębie - 22 minuty

Widzów 1200

GKS Tychy Murray - Yeronau, Novajovsky, Klimenko, Galoha, Yafimenka - Pociecha, Ciura, Mroczkowski, Cichy, Szczechura - Kotlorz, Bryk, Witecki, Galant, Jeziorski - Kolarz, Bizacki, Bagiński, Rzeszutko, Gościński.

Zagłębie Radziszewski - Kałuża, Kowalenko, Bernacki. Tyczyński, Stoklasa - Khoperia, Domogała, Kozłowski, Blanik, Citok - Podsiadło, Charousek, Jarosz, Dubinin, Piotrowski - Horzelski, Działo, Jerasow, Sikora, Jaskólski