Górnik Zabrze - Energa MKS Kalisz: Radość zabrzańskich fanów po awansie do półfinału ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Piłkarze ręczni Górnika wspierani przez zabrzańskich kibiców pewnie pokonali Energę MKS KaliszZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
W rozegranym w poniedziałek 15 kwietnia rewanżowym meczu ćwierćfinałowym play off Orlen Superligi Górnik Zabrze pokonał Energę MKS Kalisz 35:25. Zabrzanie po raz drugi ograli kaliskich piłkarzy ręcznych i awansowali do półfinału, w którym ich rywalem będzie Orlen Wisła Płock.

Piłkarze ręczni Górnika Zabrze pewnie awansowali do półfinału play off Orlen Superligi., W rewanżowym meczu ćwierćfinałowym po raz drugi pokonali Energę MKS Kalisz i znów powalczą o medale mistrzostw Polski.

Podopieczni trenera Tomasza Strząbały po raz czwarty w tym roku rywalizowali z zespołem z Kalisza i po raz czwarty okazali się od niego lepsi. W poniedziałkowe popołudnie zabrzanie wspierani w Hali Pogoni gorącym dopingiem kibiców prowadzili od początku do końca kontrolując sytuację na parkiecie.

Początkowo przewaga Górnika była niewielka, ale od stanu 6:5 gospodarze zdobyli trzy bramki z rzędu i w 19 minucie prowadzili 9:5. Skuteczny finisz przyjezdnych pod koniec I połowy pozwolił im zmniejszyć do przerwy dystans do dwóch trafień.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU GÓRNIK ZABRZE - ENERGA MKS KALISZ

Początek II połowy w wykonaniu brązowych medalistów ostatniego sezonu był jednak piorunujący. To zabrzanie zdobyli pięć pierwszych bramek odskakując od MKS na 18:11 i pozbawiając rywali złudzeń. Później nie tylko utrzymywali ten bezpieczny dystans, ale w końcówce jeszcze go powiększyli, by ostatecznie wygrać różnicą 10 trafień.

Najskuteczniejszymi zawodnikami Górnika byli w tym meczu Ukraińcy Dmytro Artemenko i Taras Minotskyi, którzy zdobyli po 8 bramek. W bramce świetnie spisywał się Piotr Wyszomirski broniąc 10 rzutów rywali. W półfinale drużyna trenera Strząbały zmierzy się z Orlenem Wisłą Płock, a pierwszy mecz odbędzie się w Zabrzu 22 kwietnia o godz. 18.

Górnik Zabrze - Energa MKS Kalisz 35:25 (13:11)

Górnik Wyszomirski, Ligarzewski - Artemenko 8, Minotskyi 8, Ilchenko 4, Krawczyk 4, Szyszko 3, Tokuda 3, Ivanović 2, Morkovsky 1, Przytuła 1, Mauer 1, Bogacz, Kaczor, Krępa, Wąsowski.

Kalisz Hrdlicka, Szczecina - Starcević 4, Wróbel 4, Antolak 3, Kus 3, Kowalczyk 2, Komarzewski 2, Pilitowski 2, Nejdl 2, Molski 1, Bekisz 1, Kucharzyk 1, Biernacki, Drej, Karpiński,