Górnik Zabrze - MMTS Kwidzyn: Wygrana zabrzan w ostatnim domowym meczu i pożegnanie Franciszka Michóra ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Piłkarze ręczni Górnika, ku radości zabrzańskich kibiców, pokonali MMTS Kwidzyn Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE tomasz kawka dziennik zachodni polska press
W rozegranym 13 grudnia meczu 16. kolejki Orlen Superligi piłkarze ręczni Górnika Zabrze pokonali MMTS Kwidzyn 27:24. Przed spotkaniem odbyło się pożegnanie dyrektora ds. sportowych Franciszka Michóra. Zobaczcie zdjęcia kibiców i meczu Górnik Zabrze - MMTS Kwidzyn.

Wygrana Górnika w ostatnim domowym meczu i pożegnanie Michóra

Górnik Zabrze pokonał MMTS Kwidzyn w ostatnim domowym meczu w tym roku. Przed spotkaniem w Hali Pogoni odbyło się oficjalne pożegnanie Franciszka Michóra. Dyrektor ds. sportowych Górnika pracował w nim 18 lat będąc też członkiem zarządu zabrzańskiego klubu. Teraz przeszedł na zasłużoną emeryturę, a w meczu z Kwidzynem Michór oddał symboliczne pierwsze podanie.

Pierwsza połowa rozgrywanego w Zabrzu spotkania 16. kolejki była bardzo wyrównana i skończyła się wynikiem remisowym 15:15. Do przerwy żadna z drużyn ni potrafiła wypracować sobie większej przewagi. Wprawdzie Górnika kilka razy odskoczył na dwie bramki, lecz goście szybko odrabiali straty.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU GÓRNIK ZABRZE - MMTS KWIDZYN

O końcowym wyniki zadecydował początek II połowy. Podopieczni trenera Tomasza Strząbały szybko rzuci trzy bramki z rzędu i odskoczyli na 18:15. Trener Bartłomiej Jaszka wziął czas, ale niewiele to pomogło, bo na rzut Filipa Wawrzyniaka gospodarze odpowiedzieli trafieniami Lukasa Morkovsky'ego oraz Dmytro Artemenki i na tablicy wyników widniał rezultat 20:16.

Ukrainiec był najskuteczniejszym zawodnikiem Górnika w tym spotkaniu rzucając aż 10 bramek. Cztery trafienia zanotował na swoim koncie Jakub Szyszko. W bramce świetnie spisywał się Kacper Ligarzewski broniąc z 38-procentową skutecznością. Zabrzanie utrzymali tę bezpieczną przewagę do końcowej syreny.

Górnik Zabrze - MMTS Kwidzyn 27:24 (15:15)

Górnik Ligarzewski, Wyszomirski - Artemenko 10, Szyszko 4, Przytuła 3, Minotskyi 3, Morkovsky 2, Kaczor 2, Mauer 1, Ilchenko 1, Wąsowski 1, Tokuda, Bachko.