Górnik Zabrze wygrał w Lubinie 2:1. Zespół Jana Urbana znów patrzy w górę tabeli ZDJĘCIA

Piłkarze Górnika Zabrze wygrali w Lubinie z Zagłębiem i znów liczą się w walce o miejsce w szóstce.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE PAP/Maciej Kulczyński
Piłkarze Górnika Zabrze odnieśli kolejne cenne zwycięstwo. Wygrana w Lubinie znów pozwala im marzyć o najlepszym miejscu na finiszu sezonu od lat.

Wyścig ślimaków, jak ironicznie nazywa się walkę o mistrzostwo Polski, otwiera szansę dla ekip z drugiego szeregu. Tę grupę otwiera Górnik Zabrze, któremu zwycięstwo w Lubinie pozwoliłoby skrócić do trzech punktów dystans dzielący ich od czwartego miejsca.

W zespole Jana Urbana zabrakło kontuzjowanego Lukasa Podolskiego.

- Na pewno szkoda, bo Lukas mocno zajmuje obrońców zespołów, z którymi gramy - mówił szkoleniowiec zabrzan.

Nieobecność byłego mistrza świata rzeczywiście miała wpływ na grę. Lubinianie rozwijali swoje akcje szerzej i na efelty nie musieli długo czekać. W 28 minucie Dawid Kurminowski wykorzystał stratę Szymona Czyża i płaskim strzałem dał Zagłębiu prowadzenie.
Górnik szybko opanował wstrząs i odpowiedział jeszcze w pierwszej połowie. W roli głównej ponownie wystąpił Czyż, ale tym razem była ona zdecydowanie pozytywna.Pomocnik zabrzan wykazał się refleksem i błyskawicznie kopnął do siatki piłkę odbitą przez jednego z rywali idealnie pod jego buty.

Remis do przerwy był wynikiem w pelni odzwierciedlającym przebieg meczu, ale po przerwie Górnik wyraźnie łapał swój rytm. Po nieco ponad godzinie gry znalazło to odzwierciedlenie w wyniku. Lawrence Ennali w swoim stylu pognał lewą stroną, w polu karnym odegrał do Erika Janży, Słoweniec „zatańczył” z trzema rywalami i wyłożył Piotrowi Krawczykowi, który strzelił swoją bramkę numer 1. W końcówce gospodarze atakowali, ale bez efektów, poza żółtą kartką Daniego Pacheco, eliminującą go z meczu ze Śląskiem.

To pierwsze w tym sezonie zwycięstwo Górnika w meczu, w którym stracił gola na 0:1.

Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze 1:2 (1:1)