Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kandydatka na urząd prezydenta Zawiercia bez tajemnic. Poznaj Paulinę Pietras. Jaka jest prywatnie? Jaki ma program wyborczy? ZDJĘCIA

Bartosz Żołnierczyk
Bartosz Żołnierczyk
Absolutnym priorytetem dla Pauliny Pietras jest budowa pełnowymiarowej hali sportowej z kompleksem basenowym oraz zapleczem sportowym na miarę dwudziestego pierwszego wieku.
Absolutnym priorytetem dla Pauliny Pietras jest budowa pełnowymiarowej hali sportowej z kompleksem basenowym oraz zapleczem sportowym na miarę dwudziestego pierwszego wieku. Paulina Pietras
Prezentujemy sylwetkę Pauliny Pietras, 36-teniej kandydatki na urząd prezydenta miasta Zawiercie, z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Zapytaliśmy Ją o najważniejsze kwestie związane z Jej kandydaturą oraz o kwestie związane z jej codziennością, życiem zawodowym oraz rodziną. Czemu postanowiła startować w wyborach prezydenckich w Zawierciu? Jakie są najważniejsze postulaty Jej programu wyborczego? Jak przebiegała Jej kariera zawodowa? Jakie są jej hobby, zainteresowania? Jakie są inne ciekawostki związane z Jej życiem? Zobaczcie ZDJĘCIA w galerii z Jej codzienności.

Kandydatka na prezydenta Zawiercia bez tajemnic. Poznaj Paulinę Pietras

Paulina Pietras to 36-letnia mieszkanka Zawiercia, w którym mieszka nieprzerwanie od urodzenia. Jest matką jedenastoletniej dziewczynki oraz jest w związku. Posiada wykształcenie wyższe.

- Ukończyłam studia wyższe geodezyjne z tytułem inżyniera oraz studia podyplomowe na kierunku MBA (Master of Business Administration). Aktualnie jestem w trakcie studiów podyplomowych dotyczącymi zamówień publicznych - mówi Paulina Pietras.

Jak mówi, ma wiele zainteresowań i jest typem społecznika, który lubi spędzać aktywnie czas oraz wspólnie z rodziną.

- Kiedyś było to czytanie powieści kryminalnych oraz thrillerów. Z upływem lat zmieniało się i aktualnie jeżdżę na rolkach i rowerze. Chętnie wybieram się na wspinaczki górskie, nie mam wiele zdobytych szczytów, ale wśród nich są już Rysy i Świnica. W ramach wolnego czasu chętnie spędzam czas z rodziną. Lubię dużo mówić, ale jednocześnie wiem, że jestem dobrym słuchaczem. Chętnie pomagam ludziom, nie zapominając o naszych małych przyjaciołach, zwierzętach. Jestem raczej pogodna i z optymizmem patrzę w przyszłość - mówi Paulina Pietras.

Zobaczcie ją w codzienności

Doświadczenie Pauliny Pietras

W trakcie studiów zaczęła pracę w prywatnej firmie geodezyjnej, a w 2008 roku na stanowisku geodety. Od 2013 roku prowadziła własną działalność gospodarczą, również geodezyjną. Obecnie jest naczelnikiem Wydziału Geodezji w Starostwie Powiatowym w Zawierciu.

- W 2016 roku zostałam zatrudniona w Urzędzie Miasta Dąbrowa Górnicza na stanowisku inspektora w Wydziale Geodezji. Jednocześnie prowadziłam również działalność gospodarczą. Od 2019 roku pracuję w Starostwie Powiatowym w Zawierciu w Wydziale Geodezji, jako Naczelnik Wydziału - mówi Paulina Pietras.

Od 8 lat związana jest z pracą w samorządzie, jest także radną zaangażowaną w pracę dwóch komisji przy Radzie Miejskiej w Zawierciu.

- Powiedziałabym o sobie, że jestem społecznikiem, i chyba dlatego już w 2014 roku, w wieku 27 lat, spróbowałam swoich sił w wyborach do samorządu. Wtedy nie udało się, ale już po 4 latach, zostałam wybrana przez mieszkańców do Rady Miejskiej Zawiercia. Od 8 lat pracuję w samorządzie, a od 5 lat przewodniczę Komisji Rewizyjnej przy obecnej Radzie Miejskiej Zawiercia oraz jestem członkiem Komisji Budżetu i Gospodarki - mówi Paulina Pietras.

Program wyborczy Pauliny Pietras dla Zawiercia

Paulina Pietras startuje w wyborach, ponieważ, jak mówi: "Zawiercie zasługuje na prezydenta, który będzie reprezentował interes mieszkańców, a nie swój".

- Wiem, że oprócz pięknych alei w parku, zawiercianie potrzebują miasta, które swoim rozwojem, zachęci do inwestowania oraz osiedlania się w nim. Wiem też, że zawiercianie mieli tylko jedną kobietę prezydent i czas to zmienić, bo wiem, że Ja - Kobieta, będę prawidłowo zarządzać miastem. Miastem, w którym się urodziłam, dorastałam, gdzie urodziłam wspaniałą, młodą zawierciankę - mówi Paulina Pietras.

-Zawiercie to miasto, w którym pracuję i w którym mieszkam od 36 lat. To jest nasze miasto i bez dialogu z mieszkańcami oraz radnymi nie da się prawidłowo nim zarządzać. Trzeba postawić na młodość i energię! więc zachęcam do oddania na mnie głosu 7 kwietnia! - przekonuje Paulina Pietras.

W przypadku uzyskania mandatu zaufania od mieszkańców, postawiła sobie wiele priorytetów:

  • Absolutnym priorytetem jest hala sportowa, nie tylko, aby nasza chluba, czyli Klub Aluron Warta CMC Zawiercie, mógł tam przyjmować rywali, ale też, aby nasi mieszkańcy, nasze dzieci, młodzież, mogły skorzystać z pełnowymiarowej hali z kompleksem basenowym oraz zapleczem sportowym na miarę dwudziestego pierwszego wieku.
  • Jak wiemy z raportu NIK-u niespełna 4% obywateli Rzeczypospolitej Polskiej w trakcie kryzysu znajdzie schronienie w schronach, które spełniają swoją funkcję. Uważam, że przy budowaniu właśnie takiego obiektu, dużego obiektu, jest możliwość wybudowania budowli obronności cywilnej, bo żyjemy w takich, a nie innych czasach. Sytuacja geopolityczna jest bardzo ciężka i musimy zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców. Ktoś zapyta skąd wziąć na tą halę pieniądze ? Odpowiadam: Partnerstwo Publiczno-Prywatne! To jest właśnie sposób na to, abyśmy mogli wybudować tą halę szybko. To partner prywatny będzie dbał przez okres obowiązywania umowy o to, aby obiekt spełniał wymogi techniczne i wizualne. Mieszkańcy będą mogli korzystać z obiektu zarówno w trakcie nauki w szkole, jak i trwania rozgrywek siatkarskich, meczów i innych wydarzeniach sportowych i kulturalnych.
  • Sporządzenie planu budowy, rozbudowy oraz przebudowy dróg i chodników w mieście. Chciałabym, aby zarówno mieszkańcy, jak i inwestorzy wiedzieli, w którym roku, w jakim miesiącu, będzie realizowana inwestycja w ich otoczeniu.
  • Żeby nasze miasto mogło się rozwijać, niezbędne jest rozbudowa Strefy Aktywności Gospodarczej. Gmina posiada tam jeszcze wiele terenów, które nie są odpowiednio uzbrojone, więc są również nieatrakcyjne dla inwestorów- należy to zmienić i zachęcić do inwestowania w naszym pięknym mieście.
  • W ostatnim czasie informacje , jakie dobiegają nas o składowisku śmieci przy Zakładzie Gospodarki Komunalnej, powodują, iż włos jeży się na głowie. Posiadamy audyt, który wykonała firma Klatka &Partnerzy na zlecenie poprzedniego prezesa ZGK. Audyt wskazuje wiele nieprawidłowości, więc uważam, iż pierwszą sprawą, jaką należy zrobić, to ocena tego, co w ZGK się wydarzyło oraz zabezpieczenie finansowe na ewentualną spłatę zaległości, czy to do Urzędu Skarbowego, czy Urzędu Marszałkowskiego. Nie wykluczam zmiany Rady Nadzorczej, która przeprowadziłaby audyt pracy zarządu, aby móc w pełni ocenić zdziałania zarządu.
  • Zawiercie to miasto z ponad 40 tys. mieszkańców. Wiemy, że liczba form wsparcia osób niepełnosprawnych, starszych czy schorowanych jest niewystarczająca. Dlatego uważam, że w dzielnicach Zawiercia, powinny powstać domy opieki, które zarówno będą służyły osobom starszym, jak i będą miejscem, w którym osoby chore, będą uczyły się wejścia w samodzielne życie, np. osobom, które właśnie skończyły szkołę specjalną.
  • W zasobie ZGM jest bardzo wiele mieszkań, które mieszkańcy chcieliby wykupić. Aktualnie jest to niemożliwe, bo jest blokada tego typu operacji. Ja natomiast uważam, że jeżeli ktoś mieszka w mieszkaniu komunalnym ponad 10 lat i regularnie płaci z tego tytułu czynsz, wszelkie opłaty, to powinniśmy mu dać możliwość wykupienia takiego mieszkania za cenę rynkową z bonifikatą np. 30 % z tytułu regularnych płatności.
  • Drugim, a w zasadzie równorzędnym krokiem będzie budowa nowych mieszkań. Jesteśmy praktycznie na mecie kadencji i niestety muszę stwierdzić, że dla mieszkańców nie zostało wybudowane ani jedno mieszkanie. Oddaliśmy owszem kilka mieszkań chronionych, ale one nie zmniejszyły liczby oczekujących na mieszkanie.
  • Ostatni, ale nie mniej ważny punkt mojego programu to prawidłowa współpraca z mieszkańcami w tym z młodzieżą i z seniorami, oraz jakże ważna współpraca z Powiatem! Mieszkańcy wielokrotnie zgłaszali mi np. przejazd odśnieżarki z podniesionym pługiem, bo to auto powiatu, a droga gminna, albo droga powiatowa, a pojazd PUK. Prawidłowa współpraca między samorządami to oszczędności! Porozumienie, które należałoby zawrzeć, to minimalizacja tzw. „pustych przebiegów”. Mieszkańców nie interesuje, czyja jest dana droga. Oni chcą w spokoju dotrzeć do pracy, chcą bezpiecznie dojść do sklepu, lekarza, czy znajomych.

Nie przeocz

od 7 lat
Wideo

Polskie skarby UNESCO: Odkryj 5 wyjątkowych miejsc

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera