Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Katowice. Podczas Gali Nagrody prof. Józefa Pietera w Teatrze Śląskim ogłoszono zwycięzcę konkursu na najlepszego nauczyciela w Śląskiem

Bartosz Żołnierczyk
Bartosz Żołnierczyk
Nagroda jest przyznawana osobom, których praca wykazuje fundamentalne znaczenie edukacji dla rozwoju dzieci i młodzieży - to nauczyciele, którzy skutecznie dzielą się swoją miłością do wiedzy, łączą cechy i umiejętności wybitnych nauczycieli przedmiotu oraz zaangażowanych pedagogów.
Nagroda jest przyznawana osobom, których praca wykazuje fundamentalne znaczenie edukacji dla rozwoju dzieci i młodzieży - to nauczyciele, którzy skutecznie dzielą się swoją miłością do wiedzy, łączą cechy i umiejętności wybitnych nauczycieli przedmiotu oraz zaangażowanych pedagogów. Tomasz Kawka Dziennik Zachodni/Miasto Bytom/ UŚ
Nagroda im. Profesora Józefa Pietera honoruje co roku wybitną nauczycielkę bądź wybitnego nauczyciela, którzy pracują w szkole podstawowej lub ponadpodstawowej w województwie śląskim. Jest przyznawana osobom, których praca wykazuje fundamentalne znaczenie edukacji dla rozwoju dzieci i młodzieży; którzy skutecznie dzielą się swoją miłością do wiedzy, łączą cechy i umiejętności wybitnych nauczycieli przedmiotu oraz zaangażowanych pedagogów; są otwarci, tolerancyjni i sprawiedliwi. Prezentują tym samym postawę i wartości bliskie patronowi nagrody prof. Józefowi Pieterowi.

Podczas Gali Nagrody prof. Józefa Pietera w Teatrze Śląskim ogłoszono zwycięzcę konkursu na najlepszego nauczyciela w Śląskiem

Całkowicie otwarta formuła zgłaszania kandydatów i kandydatek umożliwia każdemu rekomendowanie osób, które w istotny sposób wpływają na rozwój i sukcesy uczniów oraz uczennic – w edukacji, w życiu społecznym i osobistym. Wśród nominowanych znaleźli się nauczyciele z Jastrzębia Zdroju, Dąbrowy Górniczej, Raciborza i Bytomia.

  • Edyta Duffek - nauczycielka języka angielskiego w II Liceum Ogólnokształcącym im Stefana Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej
  • Katarzyna Paliga - nauczycielka bibliotekarka w Szkole Podstawowej nr 29 z Oddziałami Sportowymi im. Alfreda Szklarskiego w Dąbrowie Górniczej.
  • Halina Pospieszałowska - nauczycielka biologii w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Bytomiu oraz w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.
  • Krzysztofa Smyczka - nauczyciel w Zespole Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego oraz w Centrum Kształcenia Praktycznego w Jastrzębiu-Zdroju.
  • Ewa Wawoczny - nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Raciborzu.

- Nagroda jest przyznawana osobom, których praca wykazuje fundamentalne znaczenie edukacji dla rozwoju dzieci i młodzieży - to nauczyciele, którzy skutecznie dzielą się swoją miłością do wiedzy, łączą cechy i umiejętności wybitnych nauczycieli przedmiotu oraz zaangażowanych pedagogów; są otwarci, tolerancyjni i sprawiedliwi. Prezentują tym samym postawę i wartości bliskie patronowi nagrody prof. Józefowi Pieterowi - mówi Małgorzata Poszwa, rzecznik prasowy UŚ w Katowicach.

Tegorocznym zwycięzcą została Halina Pospieszałowska, która jest jedną z organizatorek Międzynarodowego Dnia Ziemi i Międzynarodowego Dnia Ekologii. Tak mówią o niej uczniowie:

- Pani Pospieszałowska to świetna nauczycielka. Pomaga rozwijać nasze pasje i zainteresowania. Widać, że ta nauczycielka kocha swój przedmiot i, dzięki niej, wiele ludzi również. KOCHAMY BIOLOGIĘ. Posiada wszystkie cechy idealnego pedagoga i nauczyciela. Jest otwarta na pytania, kreatywna i sprawiedliwa. Jej lekcje są kreatywne i ciekawe. Naprawdę chce się chodzić na jej lekcje - mówią uczniowie szkoły o swojej nauczycielce.

Poznaj biogramy pozostałych nominowanych - kliknij TUTAJ.

Organizatorzy wydarzenia są: Fundacja Imienia Profesora Józefa Pietera, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Metropolia GZM, Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego. Laureat lub laureatka otrzyma statuetkę oraz nagrodę pieniężną w wysokości 20 tysięcy złotych.

Prof. Józef Pieter (1904–1989) - Jako psycholog, pedagog i filozof, prof. Józef Pieter poświęcił swoje życie i pracę badaniu psychologii oraz mechanizmów nauczania i uczenia się, porównywaniu systemów pedagogicznych, procesowi rozumowania oraz metodologii i organizacji pracy naukowej.

Urodzony w Ochabach, w wiejskiej części Cieszyna, prof. Józef Pieter był silnie przywiązany do rodzinnego Śląska, gdzie wykładał przez ponad 50 lat i jest uważany za jednego z ojców założycieli Uniwersytetu Śląskiego.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera