MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Korona Kielce - GKS 1962 Jastrzębie 3:2 ZDJĘCIA, WYNIK Druga porażka jastrzębian

Korona Kielce wygrała z GKS 1962 Jastrzębie 3:2Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. Gabriel Przybylski.
W mecz 2. kolejki Fortuna 1. Ligi Korona Kielce pokonała GKS 1962 Jastrzębie 3:2. Spadkowicz z PKO Ekstraklasy prowadził w tym spotkaniu już 2:0, ale goście odrobili straty. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy, którzy w 89 minucie wykorzystali rzut karny. Zobaczcie zdjęcia z meczy Korona Kielce - GKS 1962 Jastrzębie.

Korona Kielce - GKS 1962 Jastrzębie wynik, zdjęcia

Po klęsce 0:4 na inaugurację ligi z Arką Gdynia jastrzębianie w drugiej kolejce grali z kolejnym spadkowiczem z PKO Ekstraklasy i przed wyjazdem do Kielc część kibiców obawiała się o wynik tego spotkania. Początek zdawał się potwierdzać te obawy, bowiem Korona bardzo szybko objęła prowadzenie. Jacek Kiełb pamiętający ostatni meczy tych drużyn w 2009 roku wykorzystał niezdecydowanie Mariusza Pawełka i głową z bliska skierował piłkę do siatki.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU KORONA KIELCE - GKS JASTRZĘBIE

Jastrzębianie rzucili się do odrabiania strat i nadziali się na kontrę kielczan. Prowadzenie gospodarzy na 2:0 strzałem z 16 m podwyższył Paweł Łysiak. Goście dalej atakowali i w końcu oni też zaczęli trafiać do siatki. Kontaktowego gola strzelił Daniel Rumin wykorzystując podanie Patryka Skóreckiego.

Po zmianie stron GKS miał dwie świetne okazje do wyrównania, lecz Marek Mróz i Rumin nie potrafili pokonać świetnie interweniującego bramkarza Korony Marka Kozioła. Ataki jastrzębian przyniosły efekt w 82 minucie. Po centrze z rogu pozostwiony bez opieki Mróz strzałem z 5 m doprowadził do remisu.

Korona grała jednak do końca. W przedostatniej minucie regulaminowego czasu gry w polu karnym sfaulowany został Maciej Firlej, a pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Senegalczyk Emile Thiakane. Jastrzębie przegrało drugi mecz z rzędu, choć zaprezentowało się dużo lepiej niż na inaugurację z Arką. Kielczanie po raz pierwszy ograli w lidze jastrzębian.

Korona Kielce - GKS 1962 Jastrzębie 3:2 (2:1)
1:0 Jacek Kiełb (2), 2:0 Paweł Łysiak (21), 2:1 Daniel Rumin (27), 2:2 Marek Mróz (82), 3:2 Emile Thiakane (89-karny)