Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

PGG zmniejsza limit węgla możliwego do zakupu. Spółka przekonuje, że chce, aby w ten sposób w opał zaopatrzyła się większa liczba odbiorców

Piotr Chrobok
Piotr Chrobok
Najnowsze wprowadzone zmiany, w PGG zdają się tłumaczyć dobrem kupujących węgiel.
Najnowsze wprowadzone zmiany, w PGG zdają się tłumaczyć dobrem kupujących węgiel. arc.
Maksymalnie trzy, a nie, tak jak było to dotychczas pięć ton węgla, będą mogli kupować teraz klienci składów węglowych przy kopalniach PGG. Spółka zdecydowała się ograniczyć ilość sprzedawanego węgla na jednego odbiorcę, ponieważ, jak przekonuje, w ten sposób, opał będzie mogło kupić więcej osób. Przypomnijmy, że to nie jedyna zmiana, którą w ostatnim czasie wprowadziła PGG. W e-sklepie spółki niedawno podniesione zostały również ceny za tonę opału.

PGG zmniejsza limit węgla możliwego do zakupu. Spółka przekonuje, że chce, aby w ten sposób w opał zaopatrzyła się większa liczba odbiorców

Polska Grupa Górnicza postanowiła ograniczyć ilość węgla, jaką w składach węglowych przy kopalniach należących spółki może kupić jedna osoba. Każdy odbiorca, chętny na zakup węgla w PGG, który nie zrobił tego jeszcze do tej pory będzie mógł kupić maksymalnie trzy, a nie jak było to do tej pory, pięć ton węgla.

- Spółka wprowadziła w odbiorze gotówkowym na kopalniach limit trzech ton dla jednego klienta - informuje Tomasz Głogowski, rzecznik prasowy Polskiej Grupy Górniczej, dodając, że władze spółki zdecydowały się na taki ruch, kierując się dobrem klientów.

Zdaniem władz PGG, ograniczenie liczby sprzedawanego każdej osobie węgla sprawi, że opał stanie się bardziej dostępny, a co za tym idzie, jego kupno zostanie umożliwione większej liczbie klientów.

A tych, jak wynika ze statystyk Polskiej Grupy Górniczej i tak w ostatnim czasie z oferowanego przez spółkę węgla skorzystała rekordowa ilość.

- Polska Grupa Górnicza S.A. skierowała w ubiegłym tygodniu do sprzedaży rekordową ilość węgla dla odbiorców indywidualnych – ponad 120 tys. ton, najwięcej w dotychczasowej historii. Skierowanie do sprzedaży takiej ilości węgla umożliwiło także dokonanie rekordowej ilości transakcji - węgiel mogło zakupić ponad 26 tys. klientów - wylicza Tomasz Głogowski.

Nie przeocz

Przypomnijmy, że zmniejszenie ilości węgla możliwego do zakupu, to nie jedyna zmiana, z jaką muszą się liczyć klienci Polskiej Grupy Górniczej. Te zaszły też niedawno w e-sklepie spółki. Ci z klientów, którzy za jego pośrednictwem dotychczas nie zdążyli zaopatrzyć się w opał będą musieli za niego zapłacić o kilkaset złotych - średnio o 200 złotych za tonę - więcej. Podwyższenie cen, to jak tłumaczą w PGG konieczność, podyktowana wzrostem kosztów produkcji węgla.

- Konieczność ujednolicenia cen węgla dla gospodarstw domowych w PGG S.A. wymuszona została drastycznym wzrostem kosztów produkcji od początku 2022 roku. Na rynku skokowo podrożała m.in. stal niezbędna w kopalniach do zbrojenia wyrobisk - spółka zapłaci za nią aż o 78 proc. więcej niż przed rokiem. Znacznie droższa jest także energia elektryczna i paliwa a także usługi dla zakładów górniczych - wyjaśnia rzecznik prasowy PGG.

Jednocześnie, mimo że węgiel w sklepie online PGG podrożał, to spółka postanowiła też wprowadzić regulacje, dzięki którym jego zakup stał się prostszy. To z kolei za sprawą rozwiązania, dzięki któremu, po dodaniu wybranego produktu do wirtualnego koszyka, nie ma możliwości, żeby ten z niego zniknął. Informatycy PGG wyjaśniają, że to rozwiązanie zostało wprowadzone na wyraźną prośbę kupujących.

- Odbieraliśmy informacje od naszych klientów, że oczekują wprowadzenia tego typu rozwiązania, które wpłynie pozytywnie na proces zakupowy - zaznaczają informatycy zatrudnieni w Polskiej Grupie Górniczej.

Niewykluczone, że w najbliższym czasie kolejnych zmian będzie więcej. Jak przekonują władze Polskiej Grupy Górniczej, spółka ciągle ma pracować nad rozbudowywaniem i udoskonalaniem systemu sprzedaży węgla. O tym, w jaki sposób miałoby to zostać zrobione, PGG jednak nie informuje.

Zobacz także

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera