MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Podbeskidzie - Zawisza 2:1. Nos Ojrzyńskiego i Górale w ósemce [RELACJA + ZDJĘCIA]

Po raz pierwszy odkąd Podbeskidzie gra w ekstraklasie, spędzi zimę daleko od strefy spadkowej. Ba, zwycięstwo nad zamykającym tabelę Zawiszą 2:1, odniesione po bramkach zdobytych przez rezerwowych, wywindowało Górali do czołowej ósemki, spychając do grupy spadkowej GKS Bełchatów.

Przed spotkaniem z Zawiszą największym problemem trenera Podbeskidzia, Leszka Oj-rzyńskiego, było ustalenie składu. Na liście kontuzjowanych zawodników znaleźli się Maciej Korzym, Marek Sokołowski, Maciej Iwański, Adam Pazio, a Frank Adu Kwame musiał pauzować za kartki.

Jakby tego było mało już na początku meczu z bydgo-szczanami urazu nabawił się Anton Sloboda i musiał opuścić boisko, leżał też Piotr Tomasik. Górale nie zrażeni tymi problemami od pierwszych minut ruszyli do ataku. Bliscy pokonania Grzegorza Sandomierskiego byli Dariusz Kołodziej i Robert Demjan. Mocny strzał Słowaka trafił w słupek.

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. W 24 min praktycznie pierwsza groźniejsza akcja Zawiszy przyniosła prowadzenie. Goście cieszyli się nim zaledwie 9 minut. Wyrównanie było zasługą Piotra Malinowskiego, który zastąpił Slobodę. Filigranowy piłkarz ograł obrońcę gości i na raty pokonał Sandomierskiego.

Przed przerwą oba zespoły miały jeszcze po jednej sytuacji do zmiany wyniku. W 41 min po uderzeniu z wolnego Kołodzieja piłka po raz drugi trafiła w słupek. Po drugiej stronie Kadu mając przed sobą tylko Michala Pescovica podał piłkę wprost w ręce bramkarza Podbeskidzia!

Rozstrzygnięcie padło w drugiej połowie po uderzeniu rezerwowego Bartosza Śpiączki. Potem jednak Podbeskidzie zaczęło grać chaotycznie i przeżyło sporo trudnych chwil.

0:1 Alvarinho (24-głową), 1:1 Piotr Malinowski (33), 2:1 Bartosz Śpiączka (71)
Podbeskidzie Pesković - Górkiewicz, Stano, Konieczny, Tomasik - Sloboda (10. Malinowski), DejaI, Chmiel, Kołodziej, Patejuk (87. Bartlewski) - Demjan#Strzały celne 3. Niecelne 14. Rzuty rożne 3
Zawisza Sandomierski - Ciechanowski, Strąk, Micael, Araujo - Drygas, Wójcicki, CarlosI, MasłowskIi, Alvarinho - Kadu (54. Porcellis)#Strzały celne 4. Niecelne 8. Rzuty rożne 1