Ruch Chorzów - Chojniczanka 1:1 [ZDJĘCIA] Niebiescy przełamali strzelecką niemoc, ale wciąż nie wygrali

Ruch Chorzów zremisował z Chojniczanką 1:1
Ruch Chorzów zremisował z Chojniczanką 1:1 Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
W zaległym meczu 23. kolejki Nice 1. Ligi Ruch Chorzów zremisował z Chojniczanką 1:1. To był drugi mecz Niebieskich pod wodzą trenera Dariusza Fornalaka i drugi remis. Chorzowianie zagrali lepiej niż w sobotę z Olimpią, więcej walczyli na boisku, ale jeśli nie zaczną w końcu wygrywać, to nie utrzymają się na zapleczu ekstraklasy.

Spotkanie na Cichej zaczęło się dobrze dla Niebieskich. Po 330 minutach bez gola chorzowianie wreszcie przerwali strzelecką niemoc i szybko objęli prowadzenie. Akcję zaczął Mateusz Hołownia, który wypuścił w bój Jakuba Kowalskiego. Ten idealnie dośrodkował w pole karne, a Mateusz Majewski z bliska trafił do siatki.

Odpowiedź gości była jednak natychmiastowa. Do zbyt krótko wybitej piłki przez obrońców Ruchu doskoczył Adrian Ryczkowski i miał na tyle dużo czasu, że spokojnie ją przyjął, a następnie przymierzył tuż przy słupku.

Gospodarze byli zespołem lepszym od Chojniczanki, ale do przerwy nie potrafili tego udokumentować. Dwie dobre okazje miał Kamil Słoma, lecz młody pomocnik najpierw zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i został zablokowany przez obrońców, a później uderzył z dystansu obok słupka. Szanse na zdobycie drugiego gola miał też Majewski, jednak nie potrafił głową skierować piłki do siatki.

Po zmianie stron do głosu doszła Chojniczanka. Walczący o awans do Lotto Ekstraklasy goście mieli kilka okazji do zdobycia prowadzenia. Z bliska w bramkę Niebieskich nie trafił Jakub Bąk, a z rzutu wolnego Paweł Zawistowski. Z dystansu groźnie strzelał jeszcze Krzysztof Danielewicz.

Niebiescy coraz bardziej się cofali. Jedyną groźną akcję w tej połowie przeprowadził najmłodszy na boisku Mateusz Bogusz. Niespełna 17-letni pomocnik minął dwóch rywali i ładnie strzelił z lewej nogi, ale znany u nas z występów w Górniku Zabrze Radosław Janukiewicz nie dał się zaskoczyć.

Utalentowany młodzian znów pozostawił po sobie dobre wrażenie, lecz najlepszy na boisku w ekipie Niebieskich był Jakub Kowalski. Ten 31-letni zawodnik dołączył do drużyny tuż przed rozpoczęciem rundy i nie przepracował z nią okresu zimowego, co wiele mówi o przygotowaniu Ruchu do wiosennych rozgrywek.

Ruch Chorzów – Chojniczanka 1:1 (1:1)

Bramki 1:0 Mateusz Majewski (11), 1:1 Adam Ryczkowski (14)