Tauron Nowa Muzyka Katowice: kto wystąpi podczas festiwalu?

  Tauron Nowa Muzyka Katowice: kto wystąpi podczas festiwalu?

  Zdjęcie autora materiału

  Olga Krzyżyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Tauron Nowa Muzyka Katowice już na początku lipca

  Tauron Nowa Muzyka Katowice już na początku lipca ©Arc, Google Grafika

  Znamy harmonogram 12. edycji festiwalu Tauron Nowa Muzyka Katowice oraz sześciu nowych artystów, którzy wystąpią podczas festiwalu. Wiadomo już, że 59 wykonawców (a to jeszcze nie wszyscy) zagra aż na 8 scenach podczas 4 dni festiwalu (6-9.07.2017).
  Tauron Nowa Muzyka Katowice już na początku lipca

  Tauron Nowa Muzyka Katowice już na początku lipca ©Arc, Google Grafika

  Tauron Nowa Muzyka Katowice ogłasza 6 nowych wykonawców, którzy zagrają podczas jednego z czterech dni festiwalu. To Who Made Who, Forest Swords, Demdike Stare, Taco Hemingway, Frederic, Hatti Vatti. Tym samym do obecnego składu tegorocznej edycji dołączyli elektroniczni eksperymentatorzy z Polski, Niemiec i Wielkiej Brytanii, gwiazda polskiego hip-hopu oraz duński zespół łączący rock z muzyką klubową.

  Do startu tegorocznej, 12. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice pozostało zaledwie 9 tygodni. Tegoroczne święto muzyki elektronicznej uświetnią także artyści z kręgów muzyki alternatywnej i hip-hopu.

  Duńskie trio Who Made Who słynie z bezpretensjonalnej fuzji rocka i muzyki tanecznej. Brytyjczyk Forest Swords specjalizuje się z kolei w kompozycjach inspirowanych dubem, trip-hopem i R&B. Po czterech latach milczenia, artysta powraca
  w maju z drugim albumem „Compassion”. Występ na Tauron Nowa Muzyka Katowice będzie promował najnowszy materiał producenta.

  Brytyjski duet Demdike Stare. Sean Canty i Miles Whitaker słynie z zainteresowań okultyzmem i mrocznych wizualizacji. Polskie akcenty wśród świeżo ogłoszonych artystów to raper Taco Hemingway i producent Hatti Vatti. Trójmiejski producent ukrywający się pod szyldem Hatti Vatti specjalizuje się w abstrakcyjnej elektronice inspirowanej m.in. muzyką bassową i ambientem. Jego najnowszy album „Szum” powstał w oparciu o sample wydobyte z archiwów Narodowego Instytutu Audiowizualnego.

  Brytyjski duet Yussef Kamaal natomiast zawiesił działalność. Występ zespołu podczas 12. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice jest odwołany. Od czwartku, 27 kwietnia, na stronie festiwalnowamuzyka.pl dostępny jest szczegółowy harmonogram festiwalu z podziałem na dni.

  Tauron Nowa Muzyka Katowice to jedna z najważniejszych imprez muzycznych w kraju. Odbędzie się między 6 o 9 lipca w katowickiej Strefie Kultury w dzielnicy Bogucice.

  ZOBACZ KONIECZNIE: NASZA RAMÓWKA
  DZISIAJ POLECAMY PROGRAM KATARZYNY KAPUSTY Z CYKLU TU BYŁAM
  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Fajne wydarzenie

   Koneser dobrej muzyki (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Fajne wydarzenie, jednak nie tak wyjątkowe jak Sunrise Festival! Bilety rozchodzą się średnio w dwa dni!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama