MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sparing: MŠK Žilina 3-0 Podbeskidzie Bielsko-Biała

Przemysław Drewniak
Podopieczni Dariusza Dźwigały okazali się zdecydowanie słabsi od słowackiej drużyny Tomasz Bolt/Polskapresse
W meczu sparingowym rozegranym w słowackiej Żylinie Podbeskidzie Bielsko-Biała przegrało z miejscowym MŠK 0-3. To trzecia porażka „Górali” w przygotowaniach do nowego sezonu.

W całym spotkaniu zdecydowaną przewagę mieli gospodarze, dla których sparing z Podbeskidziem był próbą generalną przed startem rywalizacji w lidze. Piłkarze MŠK częściej utrzymywali się przy piłce i potrafili stworzyć sobie okazje do zdobycia bramki. Najbliżej szczęścia byli Filip Hohlovsky (trafił w poprzeczkę) oraz Yusuf Otubanjo. Ten drugi skorzystał z błędu defensywy „Górali” i znalazł się z piłką na czwartym metrze od bramki, ale jego strzał znakomicie wybronił nogami Rafał Leszczyński, szykowany do roli golkipera numer jeden w bielskiej bramce, na wypadek odejścia Emilijusa Zubasa.

Przed przerwą Podbeskidzie próbowało zagrozić bramce Żyliny jedynie po kontratakach. Najgroźniejszą sytuację stworzył Łukasz Sierpina, który dobrze ściął akcję do środka pola i oddał mocny strzał zza pola karnego, ale po rykoszecie od obrońcy piłka przeleciała nieznacznie nad poprzeczką.

Krótko po wznowieniu gry Żylina udokumentowała swoją przewagę. Po zamieszaniu w polu karnym „Górali” testowanego Mateusza Lisa pokonał Otubanjo. W drugiej połowie gra toczyła się głównie w środku pola, a w obu drużynach na boisku pojawili się rezerwowi. Bielszczanie mogli wyrównać kwadrans przed końcem spotkania, ale Ariel Wawszczyk po strzale głową trafił w słupek. W końcówce gospodarze strzelili jeszcze dwie bramki – rzut karny po faulu Arkadiusza Jaworskiego wykorzystał Denis Vavro, a w doliczonym czasie gry samobójcze trafienie zaliczył Maciej Felsch, który na boisku pojawił się pięć minut wcześniej.

W zespole z Bielska-Białej wystąpili zawodnicy testowani: Robert Menzel (ostatnio Rozwój Katowice), Arkadiusz Jaworski (MFK Karvina), Memić Haris (Holandia, ostatnia Dukla Bańska Bystrzyca), Ariel Wawszczyk (Błękitni Stargard Szczeciński), Mateusz Lis (Lech Poznań) i Ilir Pali (Australia, rezerwy Jagiellonii Białystok).

Dla Podbeskidzia to trzecia porażka w czwartym letnim sparingu. W środę w Dankowicach podopieczni Dariusza Dźwigały rozegrają kolejne spotkanie, a ich rywalem będzie czeski MFK Frydek-Mistek.

MŠK Žilina 3-0 Podbeskidzie Bielsko-Biała
51’ Yusuf Otubanjo
81’ Denis Vavro
90’ Maciej Felsch (s.)

Skład Podbeskidzia:

PIERWSZA POŁOWA: Rafał Leszczyński – Łukasz Zakrzewski, Jozef Piacek, Martin Baran, Mariusz Magiera – Łukasz Sierpina, Robert Menzel, Damian Chmiel, Daniel Feruga, Tomasz Podgórski – Robert Demjan.

DRUGA POŁOWA: Mateusz Lis - Bartosz Jaroch, Robert Menzel, Memić Haris, Ariel Wawszczyk – Łukasz Sierpina (62’ Ilir Pali), Dariusz Kołodziej, Damian Chmiel (86’ Maciej Felsch), Daniel Feruga (70’ Arkadiusz Jaworski), Tomasz Podgórski (62’ Mateusz Janeczko) – Kamil Jonkisz.