Ruch Chorzów - AS Monaco 0:3. Wicemistrz Francji wyraźnie lepszy od polskiego II-ligowca

Piłkarze Ruchu latem nie wygrali jeszcze żadnego sparingu
Piłkarze Ruchu latem nie wygrali jeszcze żadnego sparingu Andrzej Banas / Polska Press
Piłkarze AS Monaco na zakończenie zgrupowania w Polsce rozegrali sparing z Ruchem Chorzów. Wyższość wicemistrza Francji nad zdegradowanymi do II ligi Niebieskimi nie podlegała żadnej dyskusji. Mecz zakończył się wygraną piłkarzy z niewielkiego księstwa, choć grali oni bez swoich największych gwiazd przebywających na mundialu, albo odpoczywających po występach w MŚ w Rosji.

Ruch Chorzów przebywa na zgrupowaniu w Rybniku-Kamieniu, ale okazja gry z wicemistrzem Francji nie zdarza się co dzień, więc Niebiescy wsiedli w autobus i pojechali do Małopolski, bo właśnie tam przebywało na swoim obozie AS Monaco. Początkowo sparing miał zostać rozegrany na stadionie Wisły, na którym dzień wcześniej Monaco zremisowało z Białą Gwiazdą 1:1. Spotkanie rozgrywane było bez publiczności, więc ostatecznie przeniesiono je do Myślenic. Podopieczni trenera Leonardo Jardima pewnie wygrali 3:0, a gole dla nich strzelili Gabriel Boschilia, Willem Geubbels i Stevan Jovetić.

W ekipie Monaco próżno szukać było Kamila Glika, Danijela Subasicia, Djibrila Sidbe czy Thomasa lmara. Polak dochodzi do pełni sił po problemach z barkiem, a pozostali ciągle grają w MŚ w Rosji. Mimo to w zespole z niewielkiego księstwa nie brakowało gwiazd. W bramce stał Szwajcar Diego benaglio, w obronie prym wiódł Włoch Andrea Raggi, a w ataku niezwykle groźni byli Czarnogórzec Stevan Jovetić i Holender Willem Geubbels, którzy strzelili po bramce.

Ruch testował w tym spotkaniu byłego zawodnika Pogoni Szczecin Roberta Obsta, który próbowany był zarówno w obronie jak i w drugiej linii. Dariusz Fornala przyglądał się także lewemu obrońcy Unii Turza Śląska Krzysztofowi Sucheckiemu. To był trzeci letni sparing Niebieskich, którzy nie tylko nie wygrali jeszcze żadnej gry kontrolnej, ale nawet nie strzelili w nich bramki. Chorzowianie wcześniej ulegli Garbarni Kraków 0:1 i zremisowali bezbramkowo z Widzewem Łódź. W środę chorzowianie grają z Odrą Opole, a w sobotę z Pniówkiem Pawłowice.

Ruch Chorzów - AS Monaco 0:3 (0:1)
Gabriel Boschilia (13), Willem Geubbels (65), Stevan Jovetić (82)

Ruch I połowa Lech - Jaworek, Obst, Małkowski, Bartolewski - Kowalski, Urbańczyk, Walski, Bogusz, Podgórski - Kędziora.
II połowa Lech (75. Bielecki) - Cichecki, Kulejewski, Małkowski, Suchecki - Peda, Obst, Sikora, Nowakowski, Wdowik - Majewski.

Monaco I połowa
Benaglio - Touré, Raggi, Badiashile, Diakhaby - Mboula, N'Doram, Boschilia, Bongiovanni, Navarro - Isidor.
II połowa Sy (75. Fernández) - Grandsir, Touré (75. Badiashile), Jemerson, Serrano - Ghezzal, Faivre, Boschilia (75 Jorge), Lopes - Jovetić, Geubbels (75. Diop).